Skocz do zawartości
otton250

Llama i transfer danych

Rekomendowane odpowiedzi

gruber

@@yaatzek brawo, mam podobne doswiadczenia, te wszystkie oszczedzacze naprawde niewiele daja. Uzywac to co potrzebne i koniec kropka, a tez mam fioła na punkcie baterii.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

@@otton250

Ja też przez pierwszy rok walczyłem z baterią porządnie i to właśnie między innymi przez Lamę i Greenify. Troszkę było lepiej, ale nie na tyle, żeby mi telefon np. trzymał dzień dłużej. Ostatnio Lama dobrze działała na 4.4.x i odkąd pojawił się lollipop to przestała ogarniać. Coś działa coś nie działa. Teraz mam wszystko odpalone full synchro i jest dobrze. Nie mam zamiaru rezygnować z jakiejś funkcji, żeby zaoszczędzić 10 minut ekranu. Baw się, ale kernelami jak coś. Zmiana kernela może Ci wydłużyć pracę telefonu spokojnie o 30-40% bez zabawy jakimiś programikami.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gruber

@@K9G a w nexus 6 jaki kernel polecasz,co trzeba (root itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Zabawę z kernelami też już sobie dawno odpuściłem. Zmniejszanie taktowania nie daje nic poza brakiem stabilności. Natomiast wszelkie modyfikowanie zarządców itp. też na niewiele się zdają. Owszem można wybrać np. jakiegoś bardziej oszczędnego zarządcę, jednak ile faktycznie na tym zyskamy? Znowu jakieś parenaście minut? Używanie innych niż domyślne kerneli zawsze było w moim przypadku loterią, a to jakieś rebooty, a to sod itd. Jeśli na prawdę chcecie zaoszczędzić baterię to skupcie się raczej na tym co macie przed oczami, niż szukaniem jakichś "zaawansowanych" metod. Przyjrzyjcie się temu jakich aplikacji używacie i jak używacie samego smartfona, to tutaj można najwięcej zaoszczędzić.

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    K9G

@@gruber

Nie mam N6, więc Ci nie pomogę. Zajrzyj do działu romy a chłopaki na pewno Ci pomogą. Przede wszystkim musisz sflaszować TWRP.

@@yaatzek

E no co Ty opowiadasz. Aktualnie na moim N5X siedzę na Xposed i tylko zmieniam kernele. Nie zmieniam taktowania ani zarządcy, zawsze mam ustawione na default. Na stocku mam około 3h SOT a na Phasmie 4-4,5. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

@@K9G opowiadam o swoich doświadczeniach ;) W moim przypadku zmiany kerneli na wszystkich telefonach jakich używałem nie powodowały takich dużych różnic w baterii. Ja zawsze wyciągałem ok 3h sot i nigdy nie udało mi się tego przeskoczyć. Jednak temat baterii to temat rzeka, i jest to tak na prawdę bardzo indywidualna sprawa każdego użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi