Skocz do zawartości
michalos

rom [CM13][Marshmallow] Android 6.0.1 dla Cube - nowa poprawiona wersja

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa wersja w 1 poście.

Wysłane z mojego mt6582 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez michalos
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zabieram się za testowanie :)

Po kilku dniach stwierdzam, iż jest to najstabilniejszy, najszybszy i chyba najlepiej funkcjonujący CM na Cube :) Nic się nie sypie poza aparatem, który już miał problemy w 12.1 (nie odpowiada- u mnie raz się zdarzyło- reboot pomaga), poza tym bateria trzyma bardzo przyzwoicie, 1,5 dnia przy normalnym użytkowaniu z internetem mobilnym włączonym ciągle. Polecam ten build :) Przesiadłem się ze stocka który miałem przez ostatni miesiąc albo dwa i zaczął mnie doprowadzać do szału, aplikacje włączały się dobre kilka sekund, a bateria leciała 50% przez noc... Tutaj jest wszystko jak trzeba, GPS też chyba działa jako tako (jak to na MTK) ;) U mnie zostaje na dłużej!

Edytowane przez piotrex1993

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maja9

Witam,

Proszę o pomoc. Obecnie mam wgrany rom od j_olkowski z tematu: http://forum.android.com.pl/topic/178419-myphone-cube-422-cwm-root/

Chciałbym przejść na marshmallow ale mam problem. Mianowicie po wykonaniu wszystkich kroków przy wgrywaniu zipa z recovery wyskakuje installation aborted, Próbowałem wgrać inne recovery przez SP Flash toola ale niestety jest błąd pmt changed for the rom it must be downloaded.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, będę bardz wdzięczny. Mam Cuba 4gb z pierwszych produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robiłem to tak że pierwsze wgrałem czysty soft od producenta. Potem zmieniałem recovery i instalowałem custom romy może też spróbuj tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Jak ustawić kartę SD jako pamięć wewnętrzną czy zewnętrzny nośnik. Karta 32GB , klasa 10 przy probie ustawienia jako wewnętrzna pojawia się komunikat, że nośnik usb jest powolny natomiast jeśli ustawię jako pamięć zewnętrzną to niektóre aplikacje zgłaszają brak karty SD. 

Na innych romach i w innych urządzeniach z tą kartą nie ma żadnych problemów.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maja9

Ja robiłem to tak że pierwsze wgrałem czysty soft od producenta. Potem zmieniałem recovery i instalowałem custom romy może też spróbuj tak zrobić.

Witam, tak mi tez polecil autor watku i dziala. Rom jest super, szybki, kamerka faktycznie sie przycina i wyrzuca blad.

Blad jaki zauwazylem to bateria gdy zejdzie do 19% to mi wylacza telefon i nie moge go wlaczyc, musze chwile podladowac i wtedy juz sie wlacza, wiec nie wiem czy to bug czy moja bateria szwankuje.

Dodatkowo cos chyba uwalilem bo pokazuje mi niewlasciwy IMEI, nie ma go w ogole. Nie wiem czy to przez to ale czasami gubi siec i nie moge sie poalczyc, jedynie restart pomaga.

Czy wiecie jak to moge naprawic bez ponownego flashowania ?

PS. Juz sobie poradzilem z IMEI, wgralem apke "Chamelephon" podalem nr i wszystko wrocilo do normy, po stracie zasiegu rejestruje karte w sieci na nowo.

Takze ROM 1wsza klasa, smiga az milo uzywac teraz cube'a.

Edytowane przez maja9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się zainstalować ten rom, telefon działa dosyć dobrze, jednak ma problem z internetem 3G. Mam w telefonie kartę aero i plus, niestety na żadnej nie działa internet. Apn skonfigurowany prawidłowo. Miał ktoś taki problem?

Edytowane przez muniek2
    Inny problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawdem

można to zainstalować na cube 16GB ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pawdem
    Nie polecam, chyba że chcesz mieć przycisk do papieru z Cube :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    można to zainstalować na cube 16GB ?

Trzeba by podmienić przynajmniej boot'a
    na tego z 16 gb cube, a dokładniej kernel.

A telefonu nie powinnieneś uwalić pod warunkiem ze masz pod ręką stock do cube 16 gb.

Mi raz przez pomyłke się wgrał org. rom z xaiomi i telefon nawet nie dawał oznak życia ani na power ani po podpięciu ładowarki, ale pełny flash do cube przywrócił go.

Wysłane z mojego mt6582 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi