Skocz do zawartości
jarooo

Zmiana operatora sieci w telefonie na żądanie (Roaming lokalny Play)

Rekomendowane odpowiedzi

jarooo

Czasami jestem w dziurze internetowej lub komórkowej, więc potrzebuję szybko zmienić operatora. Jestem w sieci Play, więc mam możliwość ręcznego przełączania się na T-Mobile, Plus i Orange.

Aby to zrobić wchodzę w Ustawienia > Połączenia > Więcej sieci > Sieci komórkowe > Operatorzy sieci i teraz czekam, aż odświeży się lista operatorów, abym mógł dokonać wyboru.

Niestety, ta lista zawsze odświeża się niemiłosiernie długo (prawie dwie minuty!). Czy tak po prostu ma być, czy może jest jakiś inny sposób na szybkie zalogowanie się do innego operatora sieci?

Edytowane przez jarooo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@jarooo włącz tryb samolotowy i po kilku sekundach wyłącz go, samo Cię powinno przełączyć do odpowiedniego operatora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jarooo

Tak, ale ja chcę ręcznie zmienić. To co piszesz działa, kiedy mam ustawiony wybór "automatyczny". A ja nie chcę automatycznego, bo w Tarnowie, gdzie mieszkam sieć Play szaleje - raz mam LTE, raz nie mam zasięgu i co godzinę mi się włącza pikanie informujące że jestem właśnie w zasięgu LTE. Na codzień używam sieci Plus, bo u mnie ma świetny zasięg, ale kiedy jadę gdzieś na rower na okoliczne wiochy to Plus zanika, a najlepszy jest T-Mobile :)

Dlatego chciałem zapytać, czy też tak macie? Świetnym rozwiązaniem byłaby jakaś aplikacja systemowa, która jednym kliknięciem przełącza operatora, aby uniknąć wchodzenia do menu systemowego i tego żmudnego oczekiwania...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

To już sprawa oprogramowania. Większość będzie mieć tendencje do przełączania między sieciami, choć niektóre urządzenia mogą pozwolić trzymać się konkretnej sieci.

Nie umiem napisać czy to zależy od RIL czy od firmware modemu(pasmo podstawowe/baseband/modem czy jak to producent nazywa).

Na leciwej Spicy można było wymusić trzymanie się jednego operatora(na nieoficjalnym porcie CM 7.2).

W OnePlus 2 jeszcze czegoś takiego nie wymuszałem, ale chyba kiedyś na długiej trasie to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Tak musi być, bo telefon szuka dostępnych sieci żeby wyświetlić listę. Inaczej skąd by miał wiedzieć jacy są operatorzy do wyboru? Wyszukiwanie trwa i musi trwać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Mam to samo i również mnie to irytuje ale chyba nic się nie da zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi