Skocz do zawartości
krystol645

Brak pełnej prędkości sieci WiFi w Nexus 6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z prędkością na sieci WiFi mój Nexus wykrywa w ustawieniach prędkość łączą 130MB/s natomiast speed test już tylko 70MB/s. Pan technik mówił mi że to i tak bardzo dobry wynik na telefonie. Chcę się wobec tego upewnić czy mój Nexus nie powinien korzystać z pełnych 100MB/s którego zakupiłem. A prędkość łączą nawet nie osiąga tej prędkości. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jakiej odległości od access pointa testujesz prędkość? pamiętaj że WiFi ma opóźnienia które powodują spowolnienie transferu, a im dalej tym opóźnienia większe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odległość od routera to max 2m. Siedząc na kanapie mam 70 MB/s. Na lapku to nigdy ponad 50MB/s nie miałem i wiem że w tym przypadku to już bankowo kwestia ustawień. Sprawdzę jeszcze na kablu,lecz jak nie będzie 100MB/s to zgłoszę reklamację. Firma mówi, gdy zgłoszę bez powodu reklamację to mnie obciąża jakimiś kosztami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Notatka od Moderatora: TorGal17
    wykrzyk.png Ze względu na niewielką ilość postów Kolegi sam poprawiłem temat, na przyszłość jednak proszę pilnować regulaminu i uwag osób dbających o forum

Pamiętaj o tym, że te wszystkie prędkości z reklam zazwyczaj oni sami przedstawiają jako "do X Mb/s". To jest po prostu maksymalna szybkość jaką można teoretycznie uzyskać. Zazwyczaj najlepsze wyniki bd mieć po kablu, WiFi już na początek musi radzić sobie z zakłóceniami. A czasami problem jest nie po Twojej stronie sieci ;) Tym bardziej, że jeśli masz na telefonie 70Mb/s to nie jest to raczej problem, gorzej jeśli, w wielu testach po różnych sieciach (szybkich), Twój telefon ciągle pokazywałby małe wartości np. 10Mb/s, wtedy faktycznie mógłby być to problem ze speed testem lub telefonem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi