Skocz do zawartości
martin

uszkodzona ładowarka - wybór nowej

Rekomendowane odpowiedzi

martin

Padła mi ładowarka do mojej motorolki, zastanawiam się nad kupnem nowej. Problem pojawia się przy wyborze modelu, bowiem przy użyciu ładowarki usb hama (5.4V 650mA) , w połączeniu z oryginalnym kablem ekran dziwnie reaguje na dotyk, natomiast w przypadku ładowarki od hp ipaq dm (5V 1mA) wszystko było dobrze, działa tak samo jak z oryginalna. Czy ma ktoś zna jakieś sprawdzone modele, które nie zakłócają pracy ekranu dotykowego podczas ładowania?

Aktualnie zastanawiam się nad czymś takim Ładowarka podróżna P333. Do jej kupna zachęca mnie niska cena i następująca wypowiedź http://forum.android.com.pl/f112/czas-pracy-baterii-10122/#post93836. Czy w jej przypadku natężenie prądu 550 mA nie będzie zbyt małe, by podczas korzystania podczas lądowania była w stanie naładować telefon?

Edytowane przez martin
    nakaz moderatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Najlepiej korzystać z oryginalnych ładowarek, bo te telefony są czułe na ładowarki. Mi potrafi ekran szaleć z oryginałem. No i nie wiem jakim cudem, ale "przedłużacz" USB niweluje ten problem w jakimś stopniu. Ta ładowarka Motoroli na pewno będzie wystarczająca i myślę, że nie będzie powodowała problemów z ekranem. Natężenie prądu ma minimalnie wyższe niż USB 2.0 które spokojnie starcza do naładowania i jednoczesnego użytkowania telefonu. Tyle, że trwa to trochę dłużej niż w przypadku tej z zestawu, która ma 850mA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z punktu widzenia elektroniki to

-niższy prąd ładowania nie przeszkadza a "delikatniej" traktuje akumulator + oczywiście pole jest mniejsze, wiec możliwe ze ekran nie będzie tak wariował.

-słabym rozwiązaniem jest stosowanie ładowarek 5,4 v. lepiej pozostać przy 5V które jest już i tak stosunkowo dużym napięciem ładowania (aku max 4,2v)

-tańsze ładowarki mogą wysyłać szumy (sytuacja idealna to napięcie stale przy 0 szumach), które w normalnej sytuacji w ogóle nie przeszkadzają przy ładowaniu a w przypadku ekranów dotykowych mogą powodować zakłócenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck
    niższy prąd ładowania nie przeszkadza a "delikatniej" traktuje akumulator + oczywiście pole jest mniejsze, wiec możliwe ze ekran nie będzie tak wariował.

Dokładnie mam to samo odczucie. Pod USB (5v i 500mA) nigdy nie szalał mi ekran, a pod oryginalną ładoarką (5,1V i 850V) już tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    martin

Ostatecznie zdecydowałem się oddać ładowarkę do serwisu z tytułu gwarancji. Po około tygodniu oczekiwania wróciła do mnie nowa. Ekran dotykowy zachowuje się tak samo jak w przypadku starej, czyli żadnych szaleństw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi