Skocz do zawartości
mrflojd

Wyświetlanie na tablecie obrazu z innego androida(Xperia Z5C)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Mam rzeczony tablet z mnóstwem funkcji służących do łączenia się bezprzewodowo z innymi urządzeniami, podobnie jak moja Xperia Z5 compact i chciałbym zacząć je wykorzystywać do prezentacji zdjęć/filmów z Z5C na tablecie, ale poniższe funkcje nie chcą działać tak jakbym się spodziewał.

1. Funkcja kopii lustrzanej(Miracast). Niby z instrukcji przy włączaniu wynika, że można rzucić obraz z tabletu na inny ekran, ale jest też napisane, cyt. "Jeżeli połączysz się z tabletem Xperia (android > 5.0 ), możesz zacząć wyświetlanie kopii lustrzanej ekranu urządzenia na tablecie, uruchamiając Kopię lustrzaną ekranu z tabletu." Masło maślane, ale wynikałoby, że piszą właśnie o tablecie, na którym wyświetla sie ta porada, tylko szkoda tylko, że nie napisano jak nakłonić tablet do przyjęcia obrazu. W menu kopii lustrzanej mogę jeszcze wejść w urządzenia zarejestrowane, ale lista jest pusta i nie wiem jak można cokolwiek do niej dodać. Połączyłem ręcznie telefon z tabletem przez WifiDirect, ale nic to nie pomogło i nadal nie znajduje ekranu tabletu.

2. Funkcja throw - trochę mniej mi odpowiada wysyłanie całych plików, ale i tak nie działa. Telefon i tablet sparowane przez BT, połączone przez Wifi Direct, w telefonie wyświetlam zdjęcie, klikam na Share/Throw i uruchamia się wyszukiwanie urządzeń - bez rezultatu.

Btw. Wysyłanie plików poprzez DLNA i BT działa bez problemu, choć nie o to w tym chodzi. Podobnie NFC, również nie zawodzi, wysyłając pliki po wifi direct.

Czy komuś udało się uruchomić takie funkcjonalności?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi