Skocz do zawartości
Miskoff

telefon dla ... użytkownika, który nie gra w gry =) (+/- 1100 zł)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć pomoc bardzo potrzebna =) Z przyczyn technicznych Xperia S traci przydatność do użycia i wybiera się na zasłużoną emeryturę. Pytanie czym ją zastąpić. W tym momencie wybór sprowadza się do Lenovo Moto X play i Samsunga S5 Neo.

Budżet: załóżmy że 1200 zł

Do czego: nawigacja GPS, internet, poczta, Word, hotspot wi-fi dla notebooka, mobilny skaner z OCR - czyli przyzwoity aparat

Ekran: duży, bo teflon często służy do czytania i czasem robi za biuro, oraz jest często wykorzystywany w roli nawigacji - Yanosik i google maps.

Wydajność: w gry nie gram, a nawet jak gram to raczej takie 2d

Bateria: no właśnie, wolałbym wymienną, bo miałem przygodę z wzmiankowaną Xperią gdzie niewymienna teoretycznie bateria umarła. To chyba największy minus moto x play i stąd wziął się pomysł na Samsunga. Pod uwagę brany był LG G3 ale tu wysoka temperatura pracy i krótki czas pracy na baterii okazał się być wadą.

Zależy mi na dwóch rzeczach: telefon ma działać na baterii jak najdłużej i działać płynnie. Miło by było  gdyby się przy tym nie grzał jak cholera! Xperia przy włączonej nawigacji w samochodzie (transfer danych, GPS, bluetooth) robiła się absurdalnie gorąca i zaliczała od czasu do czasu reset. 

Co wybrać? Ewentualnie inne typy?

Edytowane przez deus
    Zbędny prefiks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@@Miśkoff

Już lepiej zwykłego S5. S5 neo jest okrojony z czytnika linii papilarnych, słabsze cpu i gpu, znikome wsparcie....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@NOTE dzięki za odpowiedź, ale czytnik linii papilarnych nie jest dla mnie specjalnie istotny. Uważam że to gadżet, który nie jest mi do niczego potrzebny. Jasne że parametry słabsze, ale ja nie zamierzam grać. Telefon jest dla mnie narzędziem ułatwiającym pracę i podróżowanie. No i S5 jest raczej poza budżetem, gdybym chciał zwiększyć budżet to brałbym pewnie LG G4, tylko po co ja nie gram na telefonie w gry, tak więc nie mam chyba sensu kupować, aż tak mocnego telefonu. No i jest kwestia baterii, a z tego co czytam mocna specyfikacja oznacza niecały dzień pracy. To jest właśnie to czego pragnę uniknąć. Gdyby moto x play miała wymienną baterię byłby to zapewne prawie idealny smartphone dla mnie.

Jakieś inne sugestie, rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

Jakieś inne sugestie, rady?

Tak. Nie bój się niewymiennych baterii, bo jak sam widzisz - to już niemalże standard.

Telefony z wymienną baterią mają najczęściej 2 lata gwarancji, a na sam akumulator jest tylko 6 miesięcy.

Smartfony z ogniwem wbudowanym na stałe mają 2 lata gwarancji, to tyczy się również baterii.

Moto x play to bardzo dobra propozycja patrząc na Twoje wymagania.

Edytowane przez tom3k2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tom3k2 wiem o tym, tylko, że ja zwykle używam słuchawki tak długo jak działa, nie mam potrzeby wymiany tylko dla tego, że są nowsze. Xperia S to żadna nowość a katowałem ją prawie, abo nawet ponad 4 lata i gdyby nie szwankowała nie wymieniałbym telefonu. Dla mnie niewymienna bateria to zwiększone ryzyko konieczności wymiany telefonu po dwóch latach eksploatacji. Zwłaszcza że w przypadku Xperii bateria padła pierwsza i jej wymiana pozwoliła przedłużyć eksploatację telefonu o rok. Stąd moje poszukiwania alternatywy dla moto x play jak nie znajdę to ją kupię i tyle pytanie czy jest inny telefon który warto rozważyć jako alternatywę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie dodatkowe. Jeśli nie moto x play to co? Znalazłem ofertę na Nexus 5x za 1300zł tylko czy jest sens dokładać. Jak rozumiem plusy to czysty android i nieco lepsze parametry (nie gram więc nie wiem czy to ma sens), minusy to bateria i obudowa. Czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W budżecie do 1100 zł zaproponowałbym Tobie LG G3. Można już kupić nowy smartfon w cenie 1099 zł. Za telefonem przemawia:

- dobry aparat,

- wydajne podzespoły,

- wymienna bateria,

- aktualizacja systemu do  androida 6.0 Marshmallow,

- cena nowego smartfona w sklepie.

Pozdrawiam

U

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

G3 teraz, w tej cenie jest zakupem nieopłacalnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

@@NOTE

Dlaczego? Niedawno zakupiłem, co prawda wersję 32GB i trochę drożej, ale ciekawi mnie Twoja wypowiedź.

Ostatnio ten telefon właśnie mi proponowano i jestem z niego mega zadowolony http://forum.android.com.pl/topic/272999-telefon-do-1300pln-ekran-52-3gb-ram-android-51x-1632gb-pam-wewn-slot-na-kart%C4%99-pami%C4%99ci/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

DLa przykładu można zakupić w podobnej cenie 5x, który ma lepsze GPU, CPU, wparcie, plynność, czytnik linii papilarnych...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi