Skocz do zawartości
lensa

Nadmierne nagrzewanie telefonu, niepoprawne ładowanie i rozładowywanie

Rekomendowane odpowiedzi

lensa

nie mam najtańszej (TOMTOM 1A/2A)

córki Iponea ładuje pięknie

ale dzieje się to też na fabrycznie dołączonym zestawie (ładowarka sieciowa + kabel)

ja już zgłupiałem bo w ogóle dziwnie się zachowuje

np. wczoraj przy baterii około 90% przez godzinę trasy było ok - ciepły mocno ale spoko

natomiast w powrocie około 1,5h bateria zeszła do około 45% w międzyczasie było różnie raz doładowywał a raz nie

cały czas dane, lokalizacja i bluetooth

wczoraj w pracy nazwano mnie mordercą sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Haha :D Nie no,dla mnie to się kwalifikuje do reklamacji,zdecydowanie coś jest nie tak,spróbuj jeszcze przywrócić do ustawień fabrycznych i wtedy potestować jeszcze,jak będzie tak samo,to wtedy reklamuj...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lensa

telefon oddany

w trakcie 40 km trasy (włączone GPS, dane i bluetooth) tel wyłączył się monity że ładowanie zostanie przerwane z powodu temp.

bateria 71%

szlag mnie trafił

nawet obsługa SATURNA stwierdziła że ciepły, a ja przed oddanie zrobiłem tylko kasowanie danych

bateria miała przy wyłączeniu 71%

wymiękłem

[Dodano: 23 kwiecień 2016 - 21:08]

samo przywracanie trwało wieki, około 15 minut

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musiałeś trafić na wadliwy...Mam nadzieję,że dadzą Ci nowy a nie naprawią...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie!

Mam podobny problem co kolega , mianowicie telefon strasznie się nagrzewa w okolicy aparatu oraz często wyskakuje komunikat o przegrzaniu i wyłączeniu urządzenia czy ten typ tak ma czy po prostu trzeba reklamować ? Jeżeli kolega by opisał co w jego przypadku wyszło telefon zakupiony nowy ma ze 2 miesiące

Dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@woytek1989

W zwykłym G4 taka sytuacja zaczęła występować po aktualizacji do 6.0. Być może ten typ tak ma, ale na pewno nie jest to dobre dla telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pisałem też w tej sprawie do LG aczkolwiek odpowiedź jaką otrzymałem to ze to normalne zjawisko jeżeli w telefonie uruchomiona jest aplikacja. tylko często nie da się zagrać bo telefon gorący i się wyłączy automatycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lensa

Witam

walka z serwisem nie przyniosła rezultatu, wszystko ok wg nich

po aktualizacji do 6 przez jakiś czas tel nie nagrzewał się zbyt mocno

zresztą po przyjściu zrobiłem test u sprzedawcy (włączyłem dane, lokalizację, bluetooth, Yanosika wraz z kamerą i podłączyłem do ładowarki)

wcześnie w ciągu 30 minut maks wyłączała się z przegrzania, a wtedy był ciepły ale było ok

po około 2 tygodniach wróciło wszystko do normy

pogodziłem się z tym, że nie mogę używać kamery w Yanosiku

nie mam siły walczyć z LG bo twierdzą że u nich było ok a tel może sie nagrzewać tak mocno przy tym co mówiłem

występuje jeszcze jedna rzecz

przy niskim poziomie baterii telefon w samochodzie nie jest doładowywany (powiedzmy poniżej 25% poziomu naładowania)

włączone dane, lokalizacja, bluetooth, Yanosik bez kamery i w końcu się wyłącza

przy naładowaniu prawie pełnym wszystko jest ok

jak napisałem nie chce mi się walczyć, mam już dość

kupiłem Microsoft lumię 650 dual sim (powrót do Windowsa)

mimo że win 10 jest w fazie rozwojowej jestem zadowolony a LG leży jako zapasowy

nawet nie sprzedaję go bo dostanę grosze

gdybyście coś wskórali dajcie znać może powalczę bo tel naprawdę dobry

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Efekt przegrzewania występuje w przypadku odpalenia energochłonnych i zasobożernych aplikacji i jednoczesnym ładowaniu telefonu.

Apka z obsługą GPS + dane komórkowe + włączony non stop ekran - powodują spore nagrzanie,a jeżeli do tego ładujemy telefon "mocną" ładowarką, to dodatkowo przepływający prąd zwiększa temperaturę.

Zrobiłem eksperyment w którym telefon był podłączony do ładowarki o wydajności 2A oraz 500mA (ładowarka od słuchawki BT).

W obu przypadka startowałem od poziomu naładowania 70%, odpaliłem mapy Googla, włączyłem GPS, dane komórkowe, BT, ustawiłem jasność na 100% i ruszyłem w trasę (pond 500 km w jedną stronę).

Na ładowarce 2A telefon początkowo doładował się do 100%, ale po ok 3 godz. wyłączył się z powodu przegrzania.

Na ładowarce 500mA telefon stopniowo tracił poziom naładowania (na szczęście wolno) i działał ponad 6 godzin bez przegrzania (wygląda na to, że zużycie miał większe niż 0,5A)

Jednocześnie do drugiej ładowarki 2A miałem podłączony stary Huawei G6 z powłączanymi takimi samymi rzeczami i on działał cały czas bezbłędnie.

Wniosek LG G4S nie jest najlepszym sprzętem do nawigowania online i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi