Skocz do zawartości
zoltan25

Zbita Szybka - dotyk działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mam zakupiony z w Euro-RTV-AGD nexus 6. Sprzed roku. 

Na karcie gwarancyjnej jest firma teleplan z Bydgoszczy, która już nie istnieje chyba. Na opakowaniu jest info, że dystrybutorem jest PC FACTORY, której zgłoszenia reklamacyjne obsługuje firma http://www.mls-center.pl/. Napisałem do nich o wycenę i czekam. 

Usterka: zbita szybka, ale dotyk działa normalnie

Moje pytanie brzmi. Czy jeżeli bym się zdecydował kupić np taką szybkę to czy jestem w stanie sobie wymienić to sam? Wiem, że jest ekran zespolony ale może jakoś to pęknięte szkło jestem w stanie zeskrobać? Czy to jest razem z digitizerem? Kwestia tego czy ten digitizer jest w tej szybce czy w ekranie lub jest osobną warstwą.

Pytam ponieważ naprawa pewnie by wyniosła koło 1k zł a szybka z przesyłką 70zł. Różnica jest kolosalna

Coś jesteście w stanie doradzić? Chyba by nie sprzedawali takich rzeczy gdyby to było nie możliwe. 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie wiem, jakoś nie widzę taśm od digitizera.

edit:

Nieważne :) To Nexus 4 miał digitizer z szybką, tutaj szybka jest szybką...

Jak robiłeś kiedyś LOCA to możesz zaoszczędzić sporo kasy, ale jeśli nie, to ten ekran to trochę ryzykowny jest na start. Można też ogarnąć cały ekran za 160$

Edytowane przez Lawstorant

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodzi o to, za mam już zwykle odpryski na ekranie. I chciałem wydłubać ta szybkę. A w chwili nie udanej operacji po prostu oddać do serwisu. I zapłacić tego tysiaczka. Chętnie bym sobie kupił coś innego ale jest to nie opłacalne.

Wysłane z mojego Nexus 6 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to bym znalazł serwis w okolicy który robi LOCA. Sam w takim pracowałem na praktykach (naprawialiśmy prawie wszystko, chociaż głównie laptoki) i no robiłem szybki w kilku telefonach. Nie jest to aż tak trudne, ale jak coś ci nie wyjdzie to koszty szybują w górę.

Bez dobrej nagrzewnicy i lampy UV nawet nie zaczynaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi