Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

rammiro

Laptop z Chrome OS zamiast z Windowsem

Rekomendowane odpowiedzi

Świetnie się czyta takie rady. Żeby spróbować chromium wystarczy zainstalować cloudready na pamięci usb i zbootować z niej system. Chromebooki są bardzo szybkie i stabilne, bezpieczne i tanie bo nie wymagają mocnych podzespołów. Dla większej części użytkowników są doskonałą alternatywą dla Windowsa. Ja zainstalowałem cloudready na starego Samsunga z core 2 duo, 2GB ram i system oraz przeglądarka działa tak samo a może i sprawniej niż na moim laptopie z i7, 8GB. "Wypasionego" chromebooka kupisz za 1,5 tyś i będziesz miał na nim Google play store. Dodatkowo bajanie o tym, że chromebooki to eksperyment, który w każdej chwili Google może porzucić wygląda mało wiarygodnie jeśli się weźmie pod uwagę ich popularność za oceanem.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się, sam system ChromeOS jest cały czas rozwijany, dodanie możliwości instalowania aplikacji z Androidowego Google Play jest czym niesamowitym. Sam się przymierzam do kupna. Zachęca do tego cena ! i wydajność systemu. Do typowo biurowej pracy jest idealny. Zastanawiając się pomiędzy Chromebookiem za okolu 1000 zł a Mac'kiem za 5000 zł, chyba nie ma nad czym. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gom1

Dla przeciętnej gospodyni z Gdańska, która komputera używa do tego samego co swojego smartfona - FB, YT, GMail, oglądanie Netfliksa, Ipli i fotek, wypełnianie PITów, klikanie w bankowości, słuchanie Spotify - nie ma niczego lepszego. W zamian dostaje stabilność, szybkość, bezpieczeństwo (ransomware? co to?). Czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Szynku

Posiadam chromebook-a od paru miesiecy i musze w pełni polecić go osobom, którzy na codzien korzystaja z fb,twiter, news, youtube, netflix, amazon, ebay itd... Nie mogę się doczekać kiedy dostanę aktualizacje do PlayStore, wtedy to mój PC na windowsie bedzie włączany tylko i wyłącznie do photoshop-a czy ilustratora bo w pełni mi chromebook wystarczy do codzienniej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem pytanie i muszę lekko skorygować swoją opinie. Do edycji zdjęć i video jednak bardziej polecam pełen system. Może nie długo będzie alternatywa w postaci Windows 10 s ale jak na razie zostaje 10 tka lub Mac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na co dzień korzystam tylko z internetu i do tego obsługa MS Office, i odtwarzanie i wgrywanie plików na kompa z telefonu i pomyślałem że jak wezmę chromebooka, to zsynchronizuję go z telefonem i będę ciągle połączony. problem w tym,że system może być ok, natomiast aparat w postaci laptopa dostępny z Chrome Os wydaje mi się być beznadziejny

Edytowane przez adagio
    Nie cytuje się poprzedzonego postu wystarczy @up lub @wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi