Skocz do zawartości
Ross from Sari

Samsung Galaxy Note 3 vs. Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu nowego telefonu.

Wymagania to dobry ekran od 5,5 do 5,7", dobry aparat, bardzo szybkie i płynne działanie w praktyce (mam gdzieś cyferki z benchmarków, czy ilości fps'ów w grach. chodzi mi o szybkość i płynność na co dzień, czyli: internet, nawigacja, normalne aplikacje).

System operacyjny mało ważny, bo custom rom'y mi nie straszne. Za to ich dostępność to już jakiś wyznacznik.

Moi dwaj faworyci to Samsung Galaxy Note 3 LTE oraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro. Oba telefony zamawiałbym z Chin (bo taniej), więc kwestia dostępności nie ma znaczenia.

Proszę was o porównanie tych telefonów, opisanie swoich doświadczeń z nimi itd. Jeżeli macie swoje własne typy (ekran w okolicach 5,5", cena w okolicach 1000zł), piszcie.

Z moich własnych spekulacji:

+ Dla Samsunga za:

Super AMOLED

Możliwość gwarancji na całym świecie, w każdym punkcie Samsunga

Wykonanie, wygląd

Dostępność nieoficjalnych ROM'ów

Większy ekran

+ Dla Xiaomi za :
       O wiele wyższy wynik w AnTutu (jednak nie wiem jak odzwierciedla się on w rzeczywistości)

Czytnik linii papilarnych

Świeżość (nowszy o 3 lata)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

No w tym Note z Chin to z gwarancją nie jest tak jak pisałeś (bardzo często one je w ogóle nie posiadają).

Pamiętaj, że może być to składak ze starych części (a jak będzie pisało że nowy to napewno składak albo podróbka).

Co do RN3pro, antutu się raczej nie kieruj (i tym że dany tel nastukal kupę pkt). Czytnik linii to fajny bajer, ale to ty musisz zdecydować czy go będziesz używał.

Z plusów to:

-ciężka ale szybka nakładka (MIUI).

-ekran (miałem amoled i był...średni)

-więcej wystuka w antutu :D

-Metalowa obudowa

Z Plusów Note:

-SAmoled (to jak wcześniej wspomniałem, zależy dla kogo i w jakim stanie)

-Custom Romy

-Większy wyświetlacz

-Rysik

Z obu urządzeń aktualnie ja bym brał Xiaomi. Jak z Chin, to nie grozi mi refurb ani podróbka, a jak z Polski to nie grozi mi zaś wypalony wyświetlacz. :)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    deus
    Napisano (edytowane)
    Możliwość gwarancji na całym świecie, w każdym punkcie Samsunga

Zaszalałeś :E

Serwisy nawet europejskich gwarancji czasem nie honorują, bo brak pierwotnej faktury zakupu a fakturą vat marżą czy paragonem niezbyt się przejmują.

Jeszcze na Zachodzie to by przeszło, ale u nas w kraju bez mocnego papieru nie masz co liczyć na zapewnienia o "worldwide guarantee"

Zakładając oczywiście, że te chińskie Note 3 to faktycznie Note 3 a nie składaki na podrabianych częściach, które program typu phone info klasyfikuje jako unknown ^^

Edytowane przez deus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stan telefonu jest oznaczony jak nowy, wszędzie wyraźnie jest podkreślone, że to Samsung Galaxy Note 3, a nie na przykład, że jakiś tam Galaxy Note 3. Zdjęcia też z logiem marki. Sprzedawca oczywiście z dużą ilością pozytywnych feedbacków. A na aliexpress sprzedawcy nie mogą sprzedawać podróbek jako oryginalne produkty. Dodatkowo przed zakupem tak pociągnę go za język, że będę w 100% przekonany o oryginalności i nowości telefonu - inaczej zrezygnuję z kupna. Co do gwarancji to zawsze jest jakaś szansa, a nawet jak się nie uda, to zostaje odesłanie do Chińczyka jak w przypadku Xiaomi.

Co do nakładki - fakt, podoba mi się, sam korzystałem, ale jak widziałem porównania szybkości Redmi Note 3 Pro do telefonów podobnej klasy, to jednak Xiaomi działało wolniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Na Aliexpress nie kupisz fabrycznie nowego telefonu znanej marki. Mają tam albo podróby albo telefony regenerowane. Zapomnij o jakiejkolwiek gwarancji. Ciągnij go za język ile chcesz - Chińczyk powie ci wszystko co chcesz usłyszeć żeby wyrwać pieniądze.

Nakładka MIUI jest bardzo płynna, ale też ciężka i wolna jak stary Touchwiz.

Samsung będzie miał znacznie lepszy aparat i znacznie lepsza jakość dźwięku w słuchawkach. RN3 Pro to tak naprawdę bardzo mocny procesor w bardzo przeciętnym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jeżeli tak, to skąd kilka tysięcy pozytywnych feedbacków? Ludzie kupują telefony jako oryginalne i nowe, a dostają podróby albo refurby i mimo to dają pozytywne opinie?

Btw. A może używany Galaxy Note 4 z Polski?

EDIT: Chociaż widzę, że ceny jednak sporo wyższe niż taki RN3, a wszystkie w okolicach 1100zł są uszkodzone. Także jednak odpada.

Edytowane przez Ross from Sari

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

Nie które refurby są naprawdę dobrze zrobione.

Dla przykładu, Apple też odświeża swoje telefony i wszystko z nimi ok.

@@penguino

Nie porównuj aktualnego MIUI do starego TW, bo to jakby porównać BMW z Fiatem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na <pewnym forum o kupowaniu telefonów z Chin> piszą mi, że nawet jak telefon będzie oznaczony jako w pełni nowy, to i tak będzie to refurbished. W takim razie musiałbym zestawić używanego Galaxy Note 3 z Polski i nowego Redmi Note 3 Pro. Ogólnie nie jestem uprzedzony do używanych telefonów i nie byłby to dla mnie problem, ale nie wiem czy w tym wypadku nie przeważa jednak Xiaomi. Co sądzicie?

Edytowane przez Ross from Sari

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Refurby z Aliexpress nie są dobrze zrobione.

Porównuję. Jest między nimi jedna różnica - MIUI jest płynne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up

Pierw coś weź do ręki a potem porównuj. Taka moja mała rada dla ciebie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi