Skocz do zawartości
kretoslaw007

Błąd w zapisie zdjęcia na karcie sd

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam!
    Pojawił się u mnie ostatnio taki problem. Zakupiłem i włożyłem kartę microSDHC (Kingston 32 GB z najwyższymi parametrami zapisu i odtwarzania). Zmieniłem ustawienia, żeby zdjęcia zapisywał od razu na karcie. Zauważyłem, że raz na jakiś czas zdarza mu się błąd w zapisie zdjęcia i albo na zdjęciu pojawiają się szare paski albo nie może wyświetlić zawartości. Stąd pytanie czy to może być problem z kartą czy coś w środku telefonu zawodzi. Jak zgrywam zdjęcia na komputer to też pojawia się ten problem. Gdy nie miałem karty to nie było takich sytuacji.
    Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i propozycje.
    Pozdrawiam!

T.

Edytowane przez Mikel25
    Poprawiłem tytuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ochkarol

Sformatuj kartę z poziomu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Ja mam u siebie ten sam problem - karta Kingston 16GB też o wysokich parametrach. Przy zapisie zdjęć i filmów na karcie albo się wiesza, albo zapisuje ok, a potem w miejscu zapisanych plików są czarne plamy, których nie da się odczytać. Inny problem, to zdjęcia i filmy widoczne na telefonie, a po przegraniu na komputer nie da się odtworzyć - wyskakuje błąd związany z brakiem możliwości odczytu nagłówka pliku.

Wymieniłem kartę na inną (San disc) i jest ok.

Edytowane przez Gerry_29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolę sobie wrócić do tematu.
    Sprawa jest prawdopodobnie związana z przełączeniem zapisywania robionych zdjęć na kartę SD. Tylko nie wiem z czym jest problem czy to wina karty czy telefonu. I trochę denerwuje to jeśli zdjęcie albo jest pokryte szarym obszarem (choć rozmiar w MB ma prawidłowy) albo w ogóle źle się zapisało (rozmiar około 400 kB).
    Zamiast zdjęcia jest szare pole albo w całości albo częściowo widać zdjęcie, a częściowo szare pole.
    I teraz istotne pytanie, czy da się coś z tym zrobić? I czy da się odzyskać takie zdjęcie? (Na miniaturce w telefonie widać, że zdjęcie jest ok, jak się otworzy to zdjęcie w telefonie to już jest szare pole i podobnie po zgraniu na komputer)
    Eh...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odzyskać zapewne się nie da jeśli zdjęcie jest ale całe szare, wydaje mi się że to wina karty ale jeśli masz oryginalną sztukę to może być co innego.

Wysłane z mojej Z3

Compact przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi