Skocz do zawartości
jadowsky

(N7105) Bootloop na nowej baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem dla narzeczonej 2 tygodnie temu używanego Note'a 2 LTE - telefon na pierwszy rzut oka wydawał się sprawny. Jednak okazało się inaczej.

Urządzenie szybko się rozładowuje - przy 100% naładowanej baterii w ciągu godziny potrafi zrestartować się po zrobieniu kilkunastu zdjęć i kilku telefonach. Nawet w trakcie potrafi się wyłączyć. Bateria ładuje się bardzo szybko (przynajmniej tak wskazuje telefon), i z kolei po zrobieniu kilku zdjęć bateria potrafi spaść z 80 do 40%.

Bateria jest już trochę wybrzuszona, więc postanowiłem kupić nową baterię - z racji tego, że jest mnóstwo ofert na Allegro, postanowiłem kupić chyba w najbardziej sprawdzonym Bricku. Bateria przyszła - telefon uruchamia się do napisu i restartuje - i tak w kółko. Mówię - nie, no - Brick przysłał mi felerną baterię. W ciągu 2 dni otrzymałem na zamianę nową. Ten sam efekt.

Dzisiaj postanowiłem wgrać mu starszą wersję Androida - wersją 1-plikową. Wgrywanie się udało.

Jednak urządzenie na starej baterii uruchamia się - na nowej nie.

Mogę wejść w Flash Mode i Recovery Mode na obu bateriach.

Jednak.. Co dziś mnie bardzo zaniepokoiło w Recovery pojawia się dziwna informacja na czerwono:

Mam wrażenie, że to jest właśnie problem tego telefonu.

Czy ktoś wie, jakim sposobem można przywrócić system do porządku?

Jeśli tak, bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za wszelakie wskazówki.

Pozdrawiam,

IMG0001jp_sapasxn.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1
    Napisano (edytowane)

@@jadowsky,

Czy zakupiona przez Ciebie bateria jest oryginalna? Używanie nieoryginalnego akumulatora, złej jakości, może powodować problemy z działaniem smartfona a  nawet doprowadzić do uszkodzenia telefonu. 

Co do komunikatu. Wejdź do Recovery i zrób wipe data/factory reset (przywrócenie ustawień fabrycznych w telefonie).

Jaką wersje softu wgrywałeś? 

Spróbuj wgrać soft w formie 4 plikowej z plikiem PIT. Soft w formie 4 plikowej ściągniesz za pomocą programu SamFirm:

http://forum.android.com.pl/topic/247614-samfirm-narz%C4%99dzie-do-pobierania-rom%C3%B3w/page-1

Musisz tylko zaznaczyć opcję "Binary Nature" w programie. Screenshot ustawień z SamFirm:

post-214757-0-89362500-1462527855_thumb.png

Tutaj masz plik PIT:

Plik PIT wrzucasz w okienko PIT w Odinie i zaznaczasz opcję Re-Partition. 

Plik PIT wgrywasz równocześnie z 4 plikami softu. Taka konfiguracja pozwoli dokładnie "przeczyścić" telefon.

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Baterie są oryginalne, ale otrzymałem informację od sklepu Brick - że prawdopodobnie cała partia akumulatorów ma jakąś wadę (przyszedł do nich klient do sklepu i na 3 baterie, tylko 1 działała). Więc nadal może to być problem z akumulatorem.

Więc zamówiłem nową od innego sklepu - pewnie w poniedziałek będzie - więc w razie czego odezwę się wtedy.

Wykonałem kilkakrotnie Wipe i komunikat już dziwnym trafem nie występuje.

Wgrałem Androida 4.3 (Baltic) - telefon zaktualizował się do wersji 4.4.2.

Dzięki wielkie za instrukcję, ale chyba wstrzymam się z instalacją 4-plikowca do momentu aż otrzymam nową baterię.

Chociaż mam nadzieję, że nie będzie to konieczne.

Mam jeszcze jedno pytanie - zauważyłem, że kiedy mam ustawiony tryb sieci na LTE/WCDMA/GSM - zasięg jest niski 2 lub 3 kreski na 5. A w trybie WCDMA/GSM zasięg jest pełny. Czy to normalne w tym telefonie?

Teoretycznie internet działa na LTE (chociaż nie wiem czy z prędkością LTE - niby pojawia się w pasku 4G), da się normalnie rozmawiać - przynajmniej w Częstochowie, gdzie zasięg jest dobry. 

Testowałem prędkość przez Ookla - na H+ prędkość 5-10mbps. Na 4G - około 25mbps.

Narzeczona nie widzi żadnego problemu - ale ja wole się upewnić.

Edytowane przez jeronimo
    zbedny cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli baterie są oryginalne to spoko, lepiej uważać na podejrzanie tanie aukcje z allegro. Najlepiej kupować albo oryginał ze sprawdzonego sklepu, albo dobre zamienniki (bluestar, andida albo http://www.czescisamsung.pl/bateria_do_telefonu_galaxy_note_2,121,4960.html). Może masz u siebie słaby zasięg lte? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im wyższa częstotliwość tym moc sygnału szybciej maleje w funkcji odległości od nadajnika - to najprostsza zasada.

Zapewne masz tak, że jak jest oznaczenie "H" czy "H+" a nawet "3G" to kresek mocy sygnału jest więcej, przy "4G" - mniej. Możesz też na próbę przełączyć telefon w tryb "Tylko GSM" - moc sygnału powinna być wówczas największa.

Oznaczenie 4G to to samo co LTE.

Jak telefon działa to nie ma problemu, ja u siebie (Orange) zauważyłem jedynie, że przy włączonym LTE (ustawienie trybu sieci "LTE/WCDMA/GSM") po mniej więcej minucie rozmowy zaczyna się degradować jakość rozmowy. Nie wiem, czy w innych sieciach jest podobnie (nie próbowałem kart SIM innych operatorów) ale zmusiło mnie to do rezygnacji z LTE (ustawienie "WCDMA/GSM") w codziennym użytkowaniu (włączam LTE tylko jak potrzebuję lepszego transferu danych).

Edytowane przez langolier

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi