Skocz do zawartości
qriozum

[Tutorial] Odblokowanie bootloadera, custom recovery (TWRP), SuperSU, S-Off (płatny Sunshine), szyfrowanie oraz działające radio

Rekomendowane odpowiedzi

czyli masz Recovery, ale nie działa?

Patrzyłeś na XDA - tam znajdziesz pomoc. Tu niestety nie ma działu dla Evo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym wykonać downgrade do Nougata. Telefon zaczął mnie wpieniać na maksa. 2h SOTu to zdecydowanie za mało, a nie zanosi się by HTC pracowało nad jakąś poprawką dla Oreo. Czy posiada ktoś jakiś polski poradnik jak to wykonać krok po kroku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Łatwiej jest, jeżeli jesteś S-OFF

tu masz poradnik - https://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/downgrade-problems-downgrading-htc-10-t3735658

P.S.Też się wahałem, ale zrobiłem reset fabryczny i jest ok. Jak poczytasz na xda, downgrade niewiele wnosi, więc pytanie, czy jest sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reset fabryczny przy Oreo już robiłem i nie dał oczekiwanych rezultatów. 2h SOT to było maks co byłem w stanie wyciągnąć. Skusiłem się, zrobiłem S-OFF, poszedł downgrade do 6.0, zaktualizowałem do ostatniej kompilacji 7.0 i telefon zyskał drugie życie moim zdaniem. 8.0 nie dosyć, że spowolnił 10tke to jeszcze powoduje wyższe zużycie baterii. Taka aktualizacja jest całkowicie pozbawiona sensu.

Moim zdaniem przy ostatniej aktualizacji powinni bardziej się postarać, bo ten telefon zwyczajnie z tym już zostanie do końca swoich dni. Liczyłem na coś lepszego w ich wykonaniu. Na 7.0 na luzie pójdzie 3h SOT, a po wymianie baterii będzie jeszcze lepiej. Każdemu taki zabieg polecam jak macie wolne 25 dolców :)a14959e6b277ab93adefbb546a6a1793.jpg

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@swierzak3595

Ja z kolei wgrałem najnowszy dostępny ROM dla HTC 10, czyli wersję tajwańską z kwietniowymi łatkami bezpieczeństwa Google (wersja europejska ma grudniowe, a w styczniu wyszły ważne łatki związane z lukami Spectre i Meltdown). ROM ten praktycznie niczym się nie różni od europejskiego, jest tylko naprawdę dużo śmieciowych aplikacji z Tajwanu, ale na szczęście 100% z nich można odinstalować. Oprócz łatek bezpieczeństwa ma też poprawki związane z działaniem WiFi i z routerem WiFi (tu problem sam zauważyłem na europejskim Oreo) oraz wiele poprawek w systemie. Tak wygląda SOT na tym ROM-ie na ponad 2,5 rocznym HTC 10:

Itbwykk.png

EDIT: Po drugim ładowaniu na tym romie udało się uzyskać już 3,5 h :D

Edytowane przez Majestic12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do powyższego posta dodam jeszcze, że ten tajwański rom ma wbudowane nagrywanie rozmów, co dopiero teraz odkryłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi