Skocz do zawartości
bajus

System nie wstaje a Odin nie wykrywa telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

bajus

Witam,

Szarpie się ze swoim telefonem od wczoraj, w przeglądarce multum kart i już nie wiem za co się złapać.
    Zainstalowałem custom ROMA przez CWM5 z tym, że kombinacja klawiszy vol + home + power wywala mi błąd RAMDUMP więc zrobiłem to przez home + power, z tej pozycji zainstalowałem recovery i od razu mnie przerzuciło do jego menu.
    Ale wcześniej pojawia mi się lista komunikatów (w recovery też się one przewijają):
    E: failed to mount /system (Invalid argument)
    E: failed to mount /cache -/-
    E: Can't mount cache/recovery/log
    E: Can't open cache/recovery/log
    i dalej to samo tylko tylko "last_log"

Próbowałem zainstalować przez Odina "czteroplikowy rom" z przypiętego tematu na forum ale w pobranej paczce po pierwsze nie ma pliku PIT a po drugie po wejściu w tryp "downloading", podłączeniu tel i wciśnięciu start wisi cały czas "setupconnection" tak jakby Odin nie wykrywał telefonu i po chwili jest FAILED
    To samo z jednoplikowym ROMem.

Instalacja innego ROMu z poziomu recovery daje ten sam efekt - czyli żaden, system nie wstaje, zawiesza się przy wyświetlaniu "android"

Nie wiem już jak to rozegrać.
    W CWM5 jest jeszcze linia:
    E: Cant mount /cache/recovery/command

kolega widzę miał podobny problem http://forum.android.com.pl/topic/67858-problem-z-recovery-e-cant-mount-cacherecoverycommand/ ale ja nic nie obczajam z tego wątku na xda a recovery przez odina nie wgram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1
    Napisano (edytowane)

@@bajus,

Zainstalowałeś program Samsung KIES (tylko nie KIES 3 - jest do nowszych modeli telefonów) na PC? Jak tego nie zrobiłeś to wgraj. KIES zawiera odpowiednie sterowniki USB dla Twojego modelu telefonu. Użyj markowego kabla USB, dobrej jakości. Jak posiadasz komputer stacjonarny, to podepnij telefon pod port USB wychodzący bezpośrednio z płyty głównej PC. Podczas pracy Odina KIES musi być wyłączony. Spróbuj wgrać starszą wersją Odina.

Spróbuj wgrać ten soft 4-plikowy:

https://www.androidfilehost.com/?fid=24415232478675046

A tutaj masz plik OPS (inaczej PIT) oraz Odina:

Edytowane przez bladeno1
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bajus

system powstał, dzięki. zaraz sprawdzę czy błędy zniknęły bo chciałbym mimo wszystko wgrać rom z systemem beatsaudio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi