Skocz do zawartości
Kuba Suwiczak

WYMIANA BATERI- nie chce się włączyć.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj postanowiłem sam wymienić sobie baterię - wszystko poszlo w miare ok ( robiłem wg filmiku na youtube). Telefon się włącza i jest biały ekran z czarnymi kropkami ( tak jak telewizor snieży) , diody się swiecą podczas ładowania baterii, przy wlączeniu telefonu wibruje - czyli tak jakby sie wlaczal normalnie. Proszę o pomoc w czym problem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Coś skopałeś, uszkodziłeś, źle zmontowałeś, źle docisnąłeś...przyczyn może być multum.

Tak to jest jak amator sie bierze za coś o czym nie ma zielonego pojęcia i żal mu parę złotych na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To też wiem, ze skopałem :) Dokładnie połasiłem się dla 50 zł. Czy jest jakas mozliwość by zgrac dane ? Bo nie czyta mi w kompie karty? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@Kuba Suwiczak możesz spróbować ponownie rozłożyć telefon, i powoli wszystko złożyć, zwracając szczególną uwagę na dokładne dociśnięcie/wciśnięcie każdej taśmy itp., itd. Bo jak napisał kolega @@DeTeMoto, to albo coś uszkodziłeś (np. naderwałeś taśmę), lub po prostu nie docisnąłeś tak jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurde nie wydaje mi się zeby cos naderwałem - robiłem to bardzo starannie i delikatnie. Rozebrałem go jeszcze raz i du*a :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@Kuba Suwiczak jest jeszcze opcja że zbyt mocno i w złym punkcie "nacisnąłeś" na LCD, lub się wygiął niefortunnie i dlatego nie działa. Jak możesz to wrzuć zdjęcie jak to wygląda, a prościej będzie postawić diagnozę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie telefon działa bo jak właczam przycisk wlaczania telefonu to się podswietlają na wyswietlaczu ikona cofania i ten "domek" . Jak włoże pod ładowarkę i wlączam to robi się biały z czarnymi kropeczkami i znika po chwili

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

@Kuba Suwiczak

Pamiętaj że przy rozbieraniu telefonu uszkadzasz jakieś (nie wiem dokładnie jakie) materiały odprowadzające ciepło.

Decydując się więc na naprawę powinieneś od razu je zamówić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@Kuba Suwiczak dlatego, tak jak napisałem, uszkodzeniu mógł ulec sam LCD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi