Skocz do zawartości
rdy

Huawei P9 - gwarancja, dyskusja ogólna.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z serwisem D2D? Oddałem swój, dotarł do Koszalina wczoraj (mają tam salon chyba) i ani na stronie CCS ani na drugiej ze statusami naprawy (bezpośrednio na stronie Huawei) po moim IMEI nie znajduje nic :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie ja dwa razy oddawałem telefon do serwisu. Za pierwszym razem status na stronie był aktualizowany na bieżąco. Za drugim razem nie było żadnego statusu. Dzwoniłem na infolinię Huawei to uzyskałem informacje że to zależy od serwisu.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodzwoniłem się do salonu, czekają na ekran z baterią. Będzie wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4imb0t

Wysyłałem swojego P9 na gwarancję podczas pobytu w UK. Telefon zakupiony w Polsce.

Na Live Chacie podczas rozmowy z konsultantem zgłosiłem usterkę (telefon wyłączał się przy 30% baterii oraz zepsuł się głośnik rozmów). Po kilku dniach przyszła do mnie koperta, w której nadałem P9tkę do serwisu (oczywiście nie musiałem za to nic płacić), a następnie po około tygodniu wróciła do mnie naprawiona - wszystko elegancko :) Wymagany był jedynie dowód zakupu z numerem IMEI (u mnie była to faktura VAT od Orange).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym wysłać swojwgo Huaweia P9 do serwisu celem wymiany baterii. Kiedyś po zakupie sot przy korzystaniu z neta po wifi to był wynik ponad 6 godziny, teraz już około 4 godziny. Dwa razy zdarzyło mi się, że telefon przy 70-80% baterii nagle się wyłączył. Po jego uruchomieniu bateria miała chyba 2% i trzeba było ją ładować do pełna. Ciekawa przypadłość, bo co tak nagle miże rozładować baterię do zera?

I kolejna sprawa jest taka, że od pewnego czasu zauważyłem, że bateria ładuje się dłużej niż jeszcze jakiś czas temu. Ostatnio pierwszy raz zdarzyło mi się, że przy korzystaniu z telefonu podczas ładowania bateria spadała pomimo tego, że telefon był podpięty do ładowarki.

Moje pytanie jest takie. Czy to co napisałem kwalifikuje się do wymiany baterii na gwarancji?

Jak wysłać telefon do serwisu? Należy wypełnić formularz na stronie Huawei?

Telefon mam w idealnym stanie bez jakiejkolwiek skazy z naklejoną folią 3mk arc, czy wysyłając go w takim stanie jaki jest - mogę być spokojny, że wróci do mnie niezmieniony wizualnie? Bo czytałem, że wymieniają też wyświetlacz (nie wiem dlaczego) i pewnie może okazać się, że folia się nie uratuje.

Co do wysyłki telefonu - trzeba odsyłać do serwisu cały oryginalny komplet? Czy wystarczy zapakować telefon i dowód zakupu w jakieś pudełko zastępcze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni bez problemu wymienić Ci baterie, wydaje mi się ze nie sprawdzają jakoś szczegółowo jej stanu. Mi wymienili ekran również i zdjeli folie która byla na nim, która później dostałem(juz raczej do niczego się nie nadawała). Z wysyłką nie wiem jak jest bo zanosilem osobiście do serwisu w Gdynii. Jedynie co bylo potrzebne to telefon, nawet dowodu zakupu nie chcieli bo po imei sprawdzili date zakupu w systemie.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4imb0t

Taka ciekawostka odnośnie gwarancji VIP i dowodu zakupu, pan ze wsparcia technicznego twierdzi, iż wystarczy sama informacja w systemie.

Spoiler

Screenshot_20180620-123549.thumb.png.4f01b188354ab23d31f9437dd1a99ce7.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kossi

mam trywialne pytanie, chciałbym wysłac telefon do serwisu, problem z wifi i BT - nieważne, natomiast mam uszkodzone szkło na wyświetlaczu, da się to wysłać, czy stwierdza, że uszkodzenie mechaniczne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwozdek

Mogą naprawić WIFI i BT, gdy zezwolisz na odpłatną wymianę wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kossi

@Gwozdek dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi