Skocz do zawartości
AdrHark

tutorial Muzyczny Cube - Czyli jak zepsuć sobie humor

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wstępnie

Zaczniemy wszystko od historii. W pewne środowe południe dostałem od Play telefon że nasz Cube jest do odebrania z salonu, zadowolony poszedłem razem z moją starą xperią x8 odebrać kostke. Docierając na miejsce sprzedawca po znajomości dał mi hasło na wifi, pozwolił pobrać jakieś podstawowe apki, przełożyć SD i tak dalej. Wychodząc z salonu założyłem słuchawki...i mnie strzeliło, stara xperia która działała na androidzie 2.3.7 grała o niebo lepiej niż Cube, rozwiązania szukałem w equalizerze apki "Muzyka Play", jakość się minimalnie poprawiła ale to niestety niewiele, Po długim czasie znalazłem apkę "Black Player EX" która miała dość przejrzyste GUI i co najważniejsze podbicie głośności poza skalę androidową. Rozwiązanie wydawało się solidne do czasu zainstalowania MIUI, wtedy to po włączeniu aplikacji ogarnęło mnie zdziwienie i komunikat "twoje urządzenie nie obsługuje tej funkcji". Zacząłem głębiej researchować internet w poszukiwaniu jakiegoś działającego sound boostera, tak oto trafiłem na "Dolby Atmos".

Wersja BlackEX

- Należy pobrać apkę BlackPlayerEX ze sklepu play albo innego źródła.
    Notka: Gratulacje dla tego kto zgłosił post, ktoś kto nie aktualizuje swojej apki nie powinien mieć prawa do zarabiania na niej więc inne źródło to dobre wyjście
    - Przejść do ustawień na 2 kartę
    - Wybrać podgłośnienie (na samym dole), wartość powinna wynosić 600-1200
    - Cofnąć się do strony 1 i ustawić equalizer pod nasze słuchawki

Uwagi: Działa wyłącznie na Stocku oraz CM 12.1 by michalos

Wersja Dolby Atmos

- Pobieramy plik
    - Wsadzamy go w wygodne miejsce na kartę SD
    - Instalujemy ZIP przez recovery (testowane na philz touch)
    - Po reboocie telefonu przechodzimy do aplikacji i ustawiamy wszysko pod nasze słuchawki, jeśli jednak chcemy wyciągnąć maksymalną głośność bez przesterów, trzeba się nastawić na 30 min konfigurowania

Uwagi: Testowane wyłącznie na MIUI by michalos v5.10.29

Wszystkie odczucia dźwiękowe był sprawdzone na słuchawkach Panasonic Ergofit w wersji fioletowej

Edytowane przez Mikel25
    Dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie prościej pobawić się Viper's Audio? Więcej opcji, dźwięk też da się kapitalny wyciągnąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wersja z BlackPlayerem jest o tyle dobra że nie wymaga roota, pamiętajmy że niektórzy mimo braku ryzyka nadal się boją cokolwiek tykać, Atmos wymaga recovery to fakt ale ma najmocniejsze podbicie dźwięku, teraz od 15 min staram się ustawić equalizer pod Vipera (wpierw o nim nie wspomniałem z powodu tego że miał ze sobą problemy przy instalacji marshmallowa, może to błąd egzemplarzowy)

@Edit

Najmniejsze przestery po ustawieniu kilku rzeczy, problem że MIUI usypia apkę przy wyłączonym ekranie, wiem że gdzieś jest opcja na wyłączenie tego ale pamiętam gdzie. Zostaję na stałe anyway

Edytowane przez AdrHark

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi