Skocz do zawartości
bva

N910F - aparat tylny - dźwięk silniczka

Rekomendowane odpowiedzi

bva

Cześć,

mój N910F ma juz ponad półtora roku (niemiecka dystrybucja kupiona w pazdzierniku 2014), a mniej więcej 6 miesięcy temu zauwazylem, ze podczas włączania aparatu tylnego słychac jakby dźwięk silniczka łapiącego ostrość - ta ostrośc rzeczywiscie jest w tym czasie łapana. Od tego czasu nic sie nie pogorszylo z aparatem.

Ponowne łapanie ostrości lub ponowne właczenie aparatu nie generuje juz tego dzwieku. Pojawia sie on dosc losowo, ale najczesciej podczas pierwszego uruchomienia po całkowitym ubiciu aparatu.

Nie pamiętam dokładnie jak bylo na początku uzytkowania tego telefonu, ale wydaje mi się, ze nie powinno tego dzwieku być. Koniec gwarancji zbliża się powoli, wiec chcialbym ustalic, czy moze ktos z Was mial podobne doświadczenia z aparatem? 

Mogę oddac do serwisu, ale musialbym odeslac go najpierw do sprzedawcy i czekac dosc dlugo na powrót, poza tym to dziala losowo i serwis moze stwierdzic, ze wszystko jest OK.

A moze jest jakis soft lub tryb serwisowy, ktory przemagluje aparat pod kątem tego "bzyku silniczka"?

Pozdrawiam,

b.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    divine

Coś z elektromagnesami od łapania ostrości. Ale najprędzej to wg mnie wada softu, może coś z kalibracją nie tak i soczewka drży. Na innym oprogramowaniu aparatu też to samo? Spróbuj na np aparacie google. Po włączeniu aparatu, w trakcie tego dźwięku przyjrzyj się soczewce...

Sprawdź też jakąś aplikację z manualnym ustawianiem ostrości i czy w pełnym zakresie ogniskowej (od macro po nieskończoność) aparat nie wywali np błędu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bva

Dzieki za sugestie - na dwóch roznych softach też slychac "silniczek".
    Trzeba bedzie go po prostu wyslac do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i jak, co dalej z aparatem ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bva

Aparat dziala, wkurza dzwiekiem, ale jeszcze nie wyslalem do serwisu - nie chce na razie pozbywac sie telefonu na 2 tyg., a gwarancje mam do pazdziernika. Jest jeszcze kwestia dodatkowa - na samej szybce tylnego aparatu jest pekniecie. Powstalo po prostu podczas normalnego uzytkowania, bo na tej szybce opiera sie telefon jak lezy, ale przyszlo mi go glowy, ze serwis moze odrzucic naprawę gwarancyjna aparatu powolujac sie na uszkodzenie mechaniczne. Byloby to co prawda mocno naciagane, bo ta szybka jest niezaleza od samego modulu aparatu, a po samym telefonie widac, ze jest w dobrym stanie, ale nigdy nic nie wiadomo. Tak, czy siak, bede wysylal, ale nie wiem kiedy dokladnie, na pewno przed pazdziernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bva

Serwis wymienil aparat, sprawa załatwiona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi