Skocz do zawartości
evolancer

Logowanie do pierwszego synchronizowanego konta google

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zakupiłem Nexusa 6. Posiadał on wgranego CM13 i tak średnio mi to odpowiadało, więc postanowiłem wgrać stock rom, używając oczywiście Nexus Root ToolKit. 

Wszystko poszło bez problemów (miałem wcześniej nexus-a 5 wiec nie było z tym problemów) 

Niestety po resecie Motorola prosi mnie o adres do konta google które było wcześniej synchronizowane z urządzeniem. Telefon nie jest z polskiej dystrybucji, ale jest w pełni legalny, niestety poprzedni właściciel wyjechał, i nie mam jak z nim tego załatwić. Jak mogę to pominąć ? Co prawda mogę wgrać ponownie CM ale jednak wolę zostać przy stocku od google.... 

Macie na to jakieś sposoby ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Nie ominiesz tego. To jest nowe zabezpieczenie google przed kradzieżą telefonu. Bez loginu i hasła pierwotnego właściciela nic nie zrobisz. Poprzedni właściciel powinien usunąć swoje konto przed sprzedażą telefonu i dopiero wtedy zrobić format.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę no nic w ostateczności zostaje CM. Na razie wrzuciłem mu lizaka 5.0 i robię manualnie update z poziomu fona bo na lizaku nie muszę się logować na stare konto. 

[Dodano: 11 maj 2016 - 15:56]

Udało mi się dodzwonić do właściciela telefonu. Co musi on uczynić żeby odblokować telefon ? Najlepiej zdalnie bo mam do niego kawałek.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To da się obejść. RootJunky wynajduje luki, których Google jakoś nie chce załatać.

Tutaj masz jak to obejść:

W sumie szkoda że nie działa to do końca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yaatzek

Musi ci podać login i hasło. Potem się logujesz, usuwasz konto i robisz factory reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A z poziomu przeglądarki nie da sie tego zrobić ? 

[Dodano: 11 maj 2016 - 17:01]

A jednak się udało to obejść :D 

Wystarczyło wgrać starszy system gdzie ta blokada nie obowiązuje (ja zaczynałem od 5.0 ale myślę że można na start wgrać ostatniego lizaka), zalogować się na swoje konto google nie to powiązane z fonem, później ręcznie robić update z poziomu telefonu (w moim przypadku było to 5.1 > 5.1.1 itd aż do 6.0.2). Później zrobiłem factory reset (też z poziomu telefonu) i przy pierwszej konfiguracji nie prosi login i hasło konta powiązanego z telefonem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, miałeś odblokowany bootloader. Bez tego tylko obejście zabezpieczeń jest wyjściem (nie licząc podania hasła).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak o tym nie wspomniałem :D Ale dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi