Skocz do zawartości
Asargul

Marna wydajność... Brak pamięci RAM.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Będzie to mój drugi wpis, będący kolejnym problemem.

Jakiś czas temu miałem Tablet, Asus Nexus 7, na którym to można było pograć we wszystkie dostępne na rynku gry, na dość wysokim poziomie płynności.

Porównując go do mego nowego nabytku (HTC One X), z technicznej strony wypada słabiej, co niestety nie przekłada się w rzeczywistości. Telefon praktycznie z 1GB RAM, wolnych ma niecałe 100-250MB, pomimo stosowania Advance Task Killera, jak również i tym samym wyłączenia wszystkich możliwych aplikacji. Dla porównania w Nexusie, RAM-u przy wykonaniu podobnej operacji było na poziomie 300-400+.

Uruchomienie na telefonie takich gier, jak np NOVA3, Modern Combat 5 jest praktycznie dla HTC nie do udźwignięcia, pomimo tego iż nie powinny dla niego stanowić żadnego problemu. Płynność tych aplikacji daje wiele do życzenia. 

Czy istnieje jakiś sposób, na wyciągnięcie z tego 1GB RAM, więcej niż tylko 100-250?

Kolejnym pytaniem będzie, jak na ten problem przełożyła by się modyfikacja stockowego oprogramowania w którym jest cała masa nic nie wartych aplikacji, będących non stop uruchomionych w tle.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sannti
    Napisano (edytowane)

Również mam HTC One X od kilku dni i powiem Ci, że ja z kolei dosłownie w godzinę po zakupie od razu wgrałem 5.1.1 i tutaj nie jest lepiej. Moim największym problemem jest beznadziejny aparat i Snapchat, który jest nieużywalny ze względu na crashe i lagi. Rozważam właśnie wrzucenie jakiegoś 4.2.2 z Sense. Co prawda jest to mój zapasowy telefon, którego miałem zamiar używać tylko do muzyki, ale mimo wszystko chcę, żeby był w pełni używalny. Jeżeli mógłbyś to miałbym prośbę, żebyś sprawdził jak działa Snapchat na stocku. W zamian mogę Ci powiedzieć, że sprawdzałem np. Subway Surfers i tragedii nie było, aczkolwiek przyjemności z gry również. Także o takich tytułach jak Nova 3 to raczej można zapomnieć.

Jeszcze jakbyś sprawdził jakie wyniki wyciąga Ci w Antutu. U mnie na 5.1.1 jest to ok. 22 000 pkt.

Na 5.1.1 po zamknięciu wszystkich aplikacji wolnego RAMu jest ok. 380Mb.

Edytowane przez Sannti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie twej prośby sprawdzenia HOX programem w Antutu, to postaram się to ogarnąć jutro jak również wyniki zamieścić tutaj. Pisze to, gdyż chciał bym cię jeszcze zapytać, jak modyfikacja systemu przełożyła się na wydłużenie pracy baterii twego HOX. Jest lepiej czy gorzej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Asargul,sprawdziłem grę NOVA 3 i na moim HTC ONE X nie ma żadnej przycinki,płynnie chodzi gra,Ramu mam 400-350 i absolutnie wystarcza bo nic nie laguje,jak by coś to pisać PW lub gg 719669 to pomogę ustawić i polecę jakis rom żeby wszystko ładnie chodziło

Edytowane przez spakerni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi