Skocz do zawartości
cholek3

tutorial Wakelock Detector [Light] - Bez roota

Rekomendowane odpowiedzi

cholek3
    Napisano (edytowane)

Opis aplikacji autora tego programu:

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego ekran Twojego smartfona nie włącza się automatycznie kiedy powinien, zapala się niespodziewanie albo okazuje się, że bateria jest rozładowana, chociaż wyszedłeś z aplikacji i wyłączyłeś ekran? To może być efekt działania aplikacji utrzymujących wakelock-i. „Wakelock Detector” pomoże Ci wykryć energożerne aplikacje w twoim urządzeniu z Androidem poprzez kontrolę historii występowania wakelock-ów. Teraz, dzięki użyciu tej aplikacji, będziesz w stanie dowiedzieć się w prosty sposób, które appki drenują baterię w Twoim telefonie!

„Wakelock” jest mechanizmem usługi zarządzania energią w systemie Android, którego mogą używać także inne aplikacje, w celu utrzymywania CPU w stanie aktywności(Partial wakelock) oraz dla potrzymania/włączenia świecenia ekranu (Full wakelock). Aplikacje, które używają wakelocków niewłaściwie, powodują sytuacje, kiedy CPU lub ekran telefonu pozostają aktywne bez wiedzy użytkownika, co prowadzi do dramatycznego drenowania baterii. 

„Wakelock Detector” ujawnia statystyki używania wakelocków dla wszystkich aplikacji, które kiedykolwiek utrzymywały wakelock od momentu restartu. Domyślnie pokazuje wakelocki CPU posortowane według długości czasu ich trwania. Jednakże możesz wybrać opcję ekranu (Screen), żeby zobaczyć listę wakelocków odpowiedzialnych za podtrzymanie świecenia ekranu. Na przykład, jeśli Twój ekran jest aktywny nawet po upływie czasu wyłączania, lub włącza się samoczynnie w przypadkowych odstępach czasu, wtedy możesz wybrać na belce górnej rodzaj widoku Screen wakelock (ikona jasności), aby zobaczyć które aplikacje utrzymują twój ekran w stanie aktywności poprzez utrzymywanie Screen wakelock. Co więcej, jeśli jesteś zainteresowany aktualnie aktywnymi aplikacjami, możesz zmienić rodzaj sortowania na „Działające” , co pozwoli Ci zobaczyć na górze aktualnie aktywne aplikacje. Po bliższe szczegóły zajrzyj do FAQ w Ustawieniach.

Główne funkcje:

# pokazuje zarówno CPU wakelock (Partial wakelock) jak i (Full wakelock) ;

# łączy wakelock-i odpowiednich aplikacji w rozwijalny widok dla łatwiejszego wyciągania wniosków;

# aktualnie aktywne aplikacje są pokazywane w kolorze czerwonym;

# pozwala na łatwe sortowanie według Aktywności, Czasu trwania wakelocków lub Alfabetycznie;

Tutorial, jak uruchomić Wakelock Detector Light bez roota.

Potrzebne nam będą:

- Komputer

- przeglądarka Chrome

- zainstalowane sterowniki ADB (tylko w przypadku Windowsa)

- kabel USB do telefonu

- no i oczywiście sam telefon

1. Z Google Play instalujemy Wakelock Detector Light. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.uzumapps.wakelockdetector.noroot

2. Uruchamiamy Debugowanie USB na telefonie. Aby to zrobić, wchodzimy w Ustawienia->Opcje programisty->Debugowanie USB. Jeśli nie ma Opcji programisty w Ustawieniach, musimy je włączyć. Aby to zrobić, wchodzimy w Ustawienia->Informacje o urządzeniu->Inf. o oprogr. i 7 razy (szybko) wciskamy Numer wersji.

28295b66acae22045e7b83563315c6ff.jpg

5c3d4e8419c4d0dc6e7316963cf50856.jpg

3. Teraz uruchamiamy Chrome, wchodzimy w Rozszerzenia i szukamy "Wakelock". Po znalezienu, instalujemy go.

6b4119062cd84a94c3af296ea95ab43e.jpg

4. Teraz należy pobrać sterowniki ADB z tego adresu: http://download.clockworkmod.com/test/UniversalAdbDriverSetup.msi

Instalujemy je. Po zainstalowaniu, w Menu Start Windowsa, powinno pojawić nam się nowa aplikacja: Start ADB Server. Uruchamiamy.

ced9c223938670bd4b8664175f1f9406.jpg

5. Wracamy do Chrome i uruchamiamy rozszerzenie Unlocker for Wakelock i jeśli sterowniki dobrze się zainstalowały, powinien pojawić się nasz telefon na liście.

UPDATE: Owe rozszerzenie zostało zaktualizowane i może wyglądać inaczej. Klikamy najpierw pierwszą opcję (Grant Battery stats), następnie od razu drugą (USB -> TCPIP mode)

b2343984a612402a7c6f283ae25a909d.jpg

b3d72c57a140fdddb27e2c74801af780.jpg

cf76588d605c9576195dd9609f2af9ab.jpg

6. Wciskamy znaczek (ikonkę) od USB, na telefonie powinien pojawić się komunikat o kluczu RSA. Zaznaczamy haczykiem i Akceptujemy.

fcbe8fa5313cdbc33f538eab1b355880.jpg

Po jego instalacji i uruchomieniu, możliwe, że ponownie pojawi się komunikat o kluczu RSA. Ponownie akceptujemy. Wakelock Detector powinien już działać. Na tym etapie można już odłączyć kabel USB.

Podobno po każdym restarcie telefonu, procedurę należy powtarzać, ale słyszałem, że u niektórych nie jest to wymagane. Więc różnie z tym bywa.

UPDATE: Jeśli w Unlocker for Wakelock Detector w Chrome wciśniemy Grant Battery Stats, po restarcie telefonu nie trzeba powtarzać procedury. Wakelock Detector Light działa od razu.

Edytowane przez cholek3
    Poprawiono prefix.
    • Lubię to! 13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

A co jesli nie pojawia mi sie zaden klucz rsa?

Ok mam musialem pobrac wld i dopiero zadzialalo. Jeszcze jak byc opisal jak ro odczytywac.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukaszsas23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

2re137t.png

16kp5qa.png

2zq6i47.png

Pomoże ktoś odczytać ?

I pytanie,czy moge te opcje programisty wyłączyć,czy będą one już cały czas w MENU ?

To nie ma jakoś wpływu na gwarancję ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Showtits,

Włączone opcje programisty nie mają wpływu na gwarancję. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Napisano (edytowane)

@@Showtits

Nie masz się co martwić swoimi statystykami. Dla mnie wygląda to naprawdę dobrze. Ja mam niektóre wybudzania kernela, co uruchamiały się po 15 TYSIĘCY razy. A aplikację po 8-9 tysięcy.

Wysłane z "krawędzi" Galaxy S7

Edytowane przez cholek3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

Ale przyznacie że messenger i FB to kpina jakich mało ?

Jak ten telefon ma być w śnie skoro te dwie aplikacje mi co chwile go wzbudzają.

Dla mnie nie realne jest osiągnąć 22min wybudzenia podczas 18 godzin pracy telefonu jak to kolega w innym temacie podawał.

U ciebie @@bladeno1 też te dwie aplikacje na pierwszym miejscu tak jak u nas ?

Poza tym wie ktoś jak tego FB i messenger ograniczyć bez deinatalacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Showtits,

I u mnie FB + Messenger na pierwszym miejscu :) 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

Dramat....

I jak tu osiągnąć dobry wynik DEEP SLEEP jak tu co chwile go wzbudzają FB i messenger

J

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3
    Napisano (edytowane)

Też tak miałem. Dlatego odinstalowałem Facebooka i Messengera i wchodzę na niego poprzez Chrome.

c2f08104e1c11c403ec22fa1ce0f7ec3.jpg

c5ab497dedf70d282336394327928f83.jpg

Wysłane z "krawędzi" Galaxy S7

Edytowane przez cholek3
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Showtits

Ale co ,mniej masz teraz wybudzen w tym programie GSAM ?

Też dziwne bo cpu spy pokazuje że 90% pracy tel było w deep sleep a GSAM pokazuje co innego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi