Skocz do zawartości
Januszszsz

Aparat nie zapisuje zdjęć na karcie SD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.
    Parę dni temu kopiowałem na komputer folder ze zdjęciami z SD. Po tym zauważyłem na aparacie że zdjęcia wgl się nie zapisują, tzn. aparat robi zdjęcie, a w okienku ze zdjęciami go nie ma, sprawdzałem przez komputer i też nic nie ma. Na pamięci wewnętrznej robi normalnie.

Pobrałem aplikację do zdjęć i ona jakby nie widzi karty pamięci, mogę wybrać tylko folder na pamięci wewnętrznej.
    Jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić?

Edytowane przez Januszszsz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@Januszszsz

Zacząłbym od sformatowania karty pamięci z poziomu telefonu i sprawdził co będzie dalej. Warto spróbować inną kartę pamięci najpierw jednak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bartekc00

Wyjąłem i wsadziłem kartę, nic. Sformatowałem z poziomu telefonu i okazało się że nawet nie wymazało danych, wszystkie zdjęcia i muzyka nadal są. Sprawdzałem inną i działa normalnie. Spróbuję jeszcze format przez komputer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@bartekc00

Kupowałem specjalnie czytnik kart i się okazało, że po wejściu na kartę na komputerze, po kilku ruchach (np. otworzenie danego folderu), urządzenie jakby odłącza się od komputera i nic już nie da się zrobić. Formatowanie nawet się nie rozpoczyna, a karty już jakby nie ma. Na innej karcie czytnik spokojnie działa i wszystko dobrze funkcjonuje. Czyli wychodzi na to ż jest coś nie tak z kartą. Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

@@Januszszsz

Po prostu karta odmawia posłuszeństwa. Nie wiem czy była droga czy tania, ale jeśli nie możesz jej sformatować, to możesz oddać do sklepu jeśli obowiązuje jeszcze gwarancja. Jeśli nie, to można włożyć do szuflady albo wyrzucić. Po co narażać się, że padnie po raz kolejny zabierając ważne pliki ze sobą, jeśli można temu zapobiec?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi