Skocz do zawartości
elmel

P9 vs Note 4 vs Note Edge vs S6

Rekomendowane odpowiedzi

elmel
    Napisano (edytowane)

Witam. Poszukuje dla siebie nowego tel gdyż mój obecny uległ zniszczeniu. Obecnie posiadam HTC One M7 i byłem z niego bardzo zadowolony zwłaszcza genialny tryb samochodowy. Poszukuje telefonu na ok rok. Telefon będzie w abonamencie oraz podaję cenę za którą go dostanę. 

Mam do wyboru:

-HTC M9 Prime Camera Edition 1zł

-HTC A9 1zł

-Huawei P9 -150zł

-Samung Note 4 - 1zł (wersja z Exynosem 5433 czyli SM-N910C)

-Samung Note Edge - 100zł (ładny design i najwyższa cena na allegro)

-Samung S6 32GB -200zł

Telefonu głównie używam do:

-internet (kilka zakładek),

-nawigacja + yanosik,

-zdjęcia,

-nie gram w gry.

Zależy mi aby telefon był wytrzymały, wydajny oraz większy od obecnego, update miłe widziane jak wsparcie również nieoficjalne.

Edytowane przez elmel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Wydaje mi się, że najlepszym wyroborem będzie P9. Najnowszy sprzęt, bardzo wydajny soc, dobry aparat, super wykonanie.

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

I do tego najgorszy ekran, soc wcale nie jest tak wydajny. Roczny Exynos choćby z S6 wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Bezsensowny bełkot. Jest duzo tańszy od pozostałych flagowców. Ekran nadal jest bardzo dobry. Posiada FHD, co po części można uznać za plus, bo wpłyeni to na baterie, gdzie w S6 jak wiadomo, nie jest pod tym względem najlepiej. Jeśli nie będziesz używał rysika to raczej serie Note sobie odpuść, bo to jest głowna zaleta. Ja kupiłem własn ze wzgledu na rysik, ale po 2 miesiącach używam go bardzo sporadycznie. ( moze dlatego, ze nie mam super pisma, przez co czesto ma problemy z poprawnym odczytaniem mojej pisowni). Aparat w ciemnych warunkach jest przeciętny i myśle, a raczje jestem pewny ze P9 jest pod tym wzgledme lepsza. P9 będzie działał płynniej. Mój Note działą szybko, ale daleko mu do czołówki ( z 2015, bo każdy zarzeka sie że jest równie wydajny i szybki ). TO jest tylko i wyłącznie moje zdanie wiec nie musisz sie nim kierowac Gdybym ja obecnie miał do wyboru Note4 czy P9. Bez zawahania brałbym Huawei ;).

Zapomnaielm wspomniec, ze P9 ma tez super skaner odcisków, który w Note 4 jest bezsensowny ( trzeba "myziać" przysik, co jest mega niewygodne, uciążliwe, bezsensowne i nie zawsze skuteczne )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też wybrałbym P9, bo to zupełnie inna filozofia telefonu, a ponadto doskonały zasięg, rewelacyjna jakość rozmów, gps też znacznie lepszy od Samsunga (fixa łapie nawet w zamkniętym pomieszczeniu). Pod tym względem Samsung może wiązać buty P9. Jeśli nie jesteś typem gracza to bierz P9!

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@@memphis21

S6 nie jest droższy od P9. Jakość ekranu to po prostu przepaść. Skaner linii papilarnych w S6 również działa świetnie. Aparat również przepaść. Trzeba zaznaczyć jeszcze, że Huawei jeszcze bardziej olewa klientów pod względem aktualizacji od Samsunga.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    Napisano (edytowane)

Ekran nadal jest bardzo dobry. Posiada FHD, co po części można uznać za plus, bo wpłyeni to na baterie, gdzie w S6 jak wiadomo, nie jest pod tym względem najlepiej.

Mylisz się. Ekran w P9 jest nawet gorszy niż w P8. Kontrast jest słaby, a kolory wyraźnie przekłamane. Bateria w S6 poprawiła się na Marshmallowie.

Edytowane przez penguino

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    memphis21

Taaaaa. I te 32 pamięci wewnętrznej z czego jakieś 25 dostępne. Po czym rok później Samsung śmieje się z klientów i wydaje to samo tylko ze z większą bateria i slotem SD. Dodatkowo chce za to jakieś 1,5k. Sorry, ale mimo że mam Note 4 to Samsunga nie lubię bo to co robi jako firma to śmiech na sali.

Wytapane z Note 4 Exynos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@@memphis21

Co sądzisz o tym, że roczny flagowiec Samsunga wypada lepiej od miesięcznego P9 w większości najważniejszych aspektów(wydajność, aparat, ekran..), przy niższej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dyskusja przypomina trochę dywagacje o wyższości świąt wielkanocnych nad świętami Bożego Narodzenia. Jeśli zależy komuś na zdjęciach, na graniu, na wydajności, na mocnym kontraście to niech wybiera Samsunga. Jeśli natomiast na zasięgu, na gps, na jakości rozmów, na ogólnej użyteczności to niech łapie Huaweia. O gustach się nie dyskutuje. Najlepiej jakbyś osobiście pobawił się każdym z modeli, wówczas mógłbyś samodzielnie wybrać.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi