Skocz do zawartości
Spoyla

dziwnie szumiący ekran

Rekomendowane odpowiedzi

Spoyla

Cześć,

Pojawił mi się dziwny problem z moim telefonikiem i nie bardzo go ogarniam. Wszystko widać na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=Tlj1NPRJyU4

Ekran dziwnie szumi, ale nie robi tego w jednym konkretnym miejscu, tylko na niektórych grafikach. Są momenty - jak w jakiś grach - że cały ekran działa bez zarzutu. Na planszy początkowej HTC z białym tłem - zero problemów. Ale czy to podpisy pod ikonami na pulpicie, czy to jakieś zdjęcia w internetach czy na fejsie czasem, choć nie zawszę, dają taki efekt. 

Telefon dzisiaj rano przywróciłem do fabrycznych, ale nie pomogło.

Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@Spoyla telefon nie upadł? Jak fabryczne nie pomogły tzn. że może być uszkodzony LCD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spoyla

Cześć,

Telefon nie upadł teraz, chociaż 2 tygodnie temu miał wymienianą przednią szybkę po zbiciu jakieś pół pół roku temu. Ale po powrocie z serwisu działał dobrze i dopiero po około tygodniu - półtora się to pojawiło. Też myślę, że to ekran, ale awaria nie ma dla mnie sensu bo nie szumi w jednym miejscu tylko na różnych obrazach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@Spoyla być może przy wymianie dotyku LCD lub jego taśma zostały naruszone, może coś w środku zostało delikatnie przesunięte lub niezaizolowane i może być małe zwarcie. Ewentualnie można spróbować wgrać system od nowa.

Spróbuj docisnąć palcem tył obudowy, coś się wtedy zmienia? Na lepsze lub gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spoyla
    Napisano (edytowane)

Cześć,

Nic nie daje. Do serwisu napisałem ale jeszcze czekam na odpowiedź czy wiedzą co to może być. Ale oni nie wymieniali całego wyświetlacza tylko odkleili przednią szybkę i nakleili nową nic nie rozbierając, więc nie sądzę. Chyba, że przejechali z temperaturą i doszła gdzieś głębiej...

[Dodano: 14 maj 2016 - 21:11]

No to chyba ekran się skończył... Nagle zaczął mi się wyłączać na sekundę - dwie, a po kliku takich razach wygasił się. Nie mogę go wyłączyć bo za każdym razem się restartuje. Planszę HTC pokazuje za każdym razem, ale pulpitu już nie pokazuje... Tak jak patrzę, to jeszcze od czasu do czasu pulpit się odpali. Ale nie wygląda to dobrze.

Edytowane przez skolsiwo
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@Spoyla skoro logo HTC wyświetla Ci się prawidłowo to może faktycznie jest to wina systemu.

HTC One_M8 Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi