Skocz do zawartości
Krzyniek98

Huawei P9 vs. Galaxy S6 vs. OnePlus 2 (Two)

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, planuję zakup nowego telefonu, który miałby zastąpić moją Xperie M2, która zaczyna przysparzać mi coraz więcej problemów. Po przekopaniu internetu, obejrzeniu wielu recenzji zdecydowałem na wytypowanie tych trzech telefonów.

Cechy telefonu, które są dla mnie ważne:

- dobry aparat - robię dużo zdjęć telefonem, jest to jedyny aparat, z jakiego korzystam;

- długa praca na baterii - chociaż dzień :D;

- płynne działanie systemu - takie które nie zacznie mulić po roku;

- długie wsparcie producenta - w mojej Xperii nie mam na co narzekać, dostała ostatnio Lollipopa. Co z tego, skoro z każdą małą aktualizacją zwalnia;

- niech nie grzeje się jak piekarnik przy otwieraniu na dłużej mniej wymagających gier;

- chciałby, aby taki telefon posłużył mi trochę do trzech lat (realne marzenie?)

- fajnie jakby jak najmniej zbierał zarysowania - jestem wrogiem case'ów

Co mi się podoba:

OnePlus Two - świetna cena, dobrze wygląda, nie jest zaśmiecony aplikacjami producenta, chyba jak dla mnie trochę za duży. Zniechęca mnie brak możliwości pobawienia się nim i "podotykania" w jakimkolwiek sklepie a także kwestie gwarancji i konieczność ewentualnego odsyłania za granicę oraz znikoma popularność telefonu.

Galaxy S6 - bardzo dobry ekran - kolory i idealna wielkość, popularny. Obawiam się czasu pracy na baterii oraz tego, że po pewnym czasie może bardzo zwolnić, jak to bywa często z TouchWizem. (mylę się?) Jak to bywa z supportem u Samsunga? Podstawowe pytanie: Edge czy zwykły?

Huawei P9 - najnowszy ze wszystkich, idealny rozmiar, aparat i jego tryb monochromatyczny mnie urzeka, sensor odcisku palca z tyłu w roli gładzika - super rozwiązanie. Jednak soft bardzo mi się nie podoba, wpychanie ikon Spotify'a czy Chrome'a w te małe kwadraciki wygląda fatalnie (drażni mój perfekcjonizm ;) ) Jednocześnie nie chciałbym korzystać z nakładek firm trzecich, które również wpływają na wydajność.

Każdy wie, że jak już postanawia się kupić telefon to za wszelką cenę chce się, żeby był to najlepszy możliwy wybór w danej klasie. Stąd decyzja nie jest dla mnie oczywista.

Liczę na Waszą pomoc i rozwianie wszelkich wątpliwości. Z góry dzięki :wub:

Edytowane przez Krzyniek98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

Jednak soft bardzo mi się nie podoba, wpychanie ikon Spotify'a czy Chrome'a w te małe kwadraciki wygląda fatalnie (drażni mój perfekcjonizm ;) )

Da się je przecież wyciągnąć na "pulpit". To tylko opcja segregacji gier/aplikacji.

Więc jeśli tylko dlatego Ci się soft nie podoba, to spokojnie.

Huawei nie jest mistrzem w wspieraniu swoich urządzeń, więc jeśli uznamy ten wymóg za mniej ważny, to P9 do Twoich pozostałych wymagań bardzo dobrze się dopasuje.

Natomiast jeśli nadal twierdzisz, że nie podoba Ci się nakładka, to bierz S6, to również wciąż świetny telefon.

O 1+2 nie wspominam, bo widzę, że masz dużo "ale" do tego telefonu. Wydając tyle pieniędzy na smartfon powinieneś spać spokojnie, a nie zamartwiać się serwisem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    Da się je przecież wyciągnąć na "pulpit". To tylko opcja segregacji gier/aplikacji.

Dzięki za rady :D Jeśli chodzi o to "wpychanie ikonek w kwadraciki" to nie miałem na myśli folderów tylko to: wkładanie loga firm trzecich w kwadraciki o zaokrąglonych rogach. Pewnie niektórzy stwierdzą, że się przypieprzam go byle czego, ale dla mnie to wygląda fatalnie. Na zdjęciu na przykładzie starego softu, i to od xiaomi ale tak to mniej więcej wygląda:

preview_icons_0.jpg

-Znajdą się jacyś właściciele OnePlus Two z opinią?

Edytowane przez deus
    Filmy i grafikę wstawiamy w obowiązkowy tag [spoiler]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Bierz P9. Wszystko co wymieniłeś plus metalowa obudowa. Szlifowane aluminium. Najlepiej sprzedawanym fonem w zeszłym roku był P8 lite. Czekam na P9 lite i kupuje. A jeszcze czytnik linii.

Edytowane przez zorba134
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    Napisano (edytowane)

Touchwiz w S6 nie ma nic wspólnego z poprzednikami, został napisany od zera, na Marshmallowie jeszcze się poprawił. 4 godziny na ekranie to podobny wynik jak w P9, oba wystarczą na cały dzień. Jeśli oprócz zdjęć nagrywasz też filmy to Huawei odpada - są fatalne.

OP2 - słaby ekran, słaby aparat, duży.

@@zorba134

Minus aktualizacje. P9 dostanie jedną jak każdy ich telefon. Samsungowi do pięt nie dorastają.

Edytowane przez penguino
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wez pod uwagę róznice cenowa miedzy tymi telefonami. Tutaj 1+2 wypada naprawde bardzo dobrze.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom3k2

@@Krzyniek98, ikony da się zmieniać, są różne do wyboru w telefonie. Także nie przejmuj się tym.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Pamiętaj, że P9 (jak każde EMUI) bardzo agresywnie zarządza RAMem i po wygaszeniu automatycznie ubija wszystko z pamięci operacyjnej. Pozwala działać w tle aplikacjom chronionym, ale te bezpośrednio korzystające z RAMu trzeba oddzielnie blokować w menedżerze wielozadaniowości. Bez tego idziesz siku i twoja przeglądarka/gra itp. są ubijane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi