Skocz do zawartości
ixion

Okładki płyt w galerii

Rekomendowane odpowiedzi

ixion

Czy pojawił się jakiś sposób na pozbycie się okładek z muzyki w galerii zdjęć? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

A jesteś w stanie namierzyć gdzie znajduje się folder ze zdjęciami okładek? Jeśli tak to wystarczy do tego folderu dodać pusty plik o nazwie .nomedia (pamiętaj o kropce w nazwie) następnie restart telefonu. Pusty plik o tej nazwie powoduje wykluczenie takiego folderu ze skanowania przy starcie systemu dzięki temu nie będzie on widoczny w aplikacjach typu galeria.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ixion
    Napisano (edytowane)

Utworzyłem plik .nomedia z pliku tekstowego txt poumieszczałem w folderach i podfolderach z muzyką, zresetowałem tel ale nadal zdjęcia są w galerii, powiedzcie co jest nie tak? 

Edytowane przez ixion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@ixion , ja mam taki sam problem , lecz z naklejkami z messangera. Utworzyłem plik w każdym folderze wiodącym do docelowego z naklejkami i dalej się zapisują.

Jedyną opcją , która to ratuje na tą chwilę, a znalazłem to gdzieś na google to zainstalowanie aplikacji QuickPic (w ustawieniach wybieramy opcję "wykluczenie folderu".

Mimo wszystko wolałbym korzystać z systemowej przeglądarki galerii, więc prosiłby jakąś dobrą duszę , aby pomogła.

W ogóle skąd to się bierze, skąd ta przypadłość? na Z Ultra i androidzie 5.0.1 nie miałem takich rzeczy a na G3 problem występował na 5.0 i na 6.0 (znajoma posiada również G3 i ma ten sam problem)

Edytowane przez mucholson
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    Napisano (edytowane)

@@ixion   @@mucholson

U mnie wystarczy umieścić taki pusty plik w wybranej lokalizacji i zdjęcia znikają z galerii natychmiast (bez restartu telefonu).

Dwa screenshots z dwóch różnych telefonów z androidem 6.0.1 i na obu to działa.

9kcikm.jpg . 21lmng3.jpg

Jeśli wam nie działa to winna jest aplikacja Galerii od producenta telefonu.

Edytowane przez maxprzemo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    G0TTI
    Napisano (edytowane)

Witam
    Niedawno przesiadłem się z WP na Androida i od razu takie problemy... Po wgraniu utworów do folderu 'Music' wszystkie pliki, które w tagach nie miały podanego albumu "odziedziczyły" okładkę chyba z pierwszego utworu, w którym był on podany. Zarówno menedżer plików jak i odtwarzacz muzyki (oba programy stockowe samsunga) nie rozpoznają wbudowanych okładek... Próbowałem wgrywać muzykę do innego folderu, czyściłem 'Pamięć multimediów', uzupełniłem nazwy albumów na kompie i jeszcze raz wgrałem na telefon, czyściłem folder 'com.android.providers.media'. Niestety nic nie pomaga. Ktoś ma jakiś pomysł?

post-409778-0-08097100-1464474469_thumb.png

post-409778-0-63035700-1464474470_thumb.png

Edytowane przez mobopx
    dodaję spoiler. po połączeniu wątków, post nie jest już pierwszym postem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ixion

Ok, umieściłem plik .nomedia i zdjęcia okładek zniknęły z galerii, ale teraz w odtwarzaczu muzyki zniknęły wszystkie nagrania, WTF?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

@@ixion

Bo ten sposób nie działa z odtwarzaczami korzystającymi z systemowego skanera multimediów. Plik .nomedia sygnalizuje skanerowi żeby nie przeglądał katalogu z tym plikiem i nie przeglądał jego podkatalogów.

Odtwarzacz np. PowerAmp ma własną bazę utworów i skaner multimediów więc może zignorować plik .nomedia.

Co do pierwotnego problemu. Lepiej jest mieć osadzone okładki w metadanych pliku (ID3(dla MP3), Vorbis comment(dla OGG, OGA, FLAC), matroska(dla MKA) itd.).

Wówczas przeglądarka zdjęć nie ma do czego zaglądać, a na odtwarzacz muzyki spada wyświetlenie okładki osadzonej wewnątrz pliku.

Poszukaj programu do jakiegoś masowego czy automatycznego tagowania plików, zwracając uwagę na obsługę polskich znaków w ID3(dla MP3), bo odtwarzacz może nie obsługiwać kodowania ISO-8859-1 i preferować kodowanie UTF-8.

Jeżeli chcesz tagować całe albumy(masz kompletne albumy), to w tej materii oprócz czegoś bazującego na CDDB może się sprawdzić coś opierające się  na bazie MusicBrainz(np. MusicBrainz Picard).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porządnie otagowane pliki muzyczne to podstawa wygodnego korzystania z odtwarzaczy plików. Dla użytkowników linuxów KDE mogę polecić Kid3 . Porządny kombajn do masowego tagowania oparty o różne bazy internetowe. Oczywiście legalny i darmowy jak cały system operacyjny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi