Skocz do zawartości
kajman002

Okulary do wirtualnej rzeczywistości dla Meizu

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

Ostatnio zainteresowałem się tematem wirtualnej rzeczywistości. Chciałem sobie kupić okulary do tego, jednak stwierdziłem że zanim je kupie to przetestuje czy to w ogóle działa. No więc aplikacja Cardboard z Google Play nie obsługuje tego telefonu - zatem pobrałem ją z AppCenter i niby działa. Jak pobrałem grę "House of Terror VR" to wszystko chodzi ładnie - nie tnie się, obraz podzielony na dwie części. Jednak kiedy uruchamiam YouTube i włączam film 360 stopni to obraz wcale podzielony nie jest ani nic podobnego. Jak trzymam telefon nieruchomo to równie dobrze mógłby to być zwykły film, tyle że przy obróceniu telefonu zmieniam perspektywę... Z tego co wiem to nie tak to powinno wyglądać- nie ma nigdzie znaczka Cardboard podczas odtwarzania filmów ani nic... Czy źle myślę że coś jest nie tak? Prosze o pomoc

Edytowane przez NatanW
    Usunięto prefix + drobna poprawka tytułu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Zacznij od aktualizacji systemu do Flyme OS 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obecnie jest wersja Global - warto już teraz to zrobić czy lepiej poczekać? Czy ktoś zaktualizował już może i może sprawdzić czy działa to 360 stopni ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio

Oczywście, że warto! Szczególnie, że jest to najnowsza wersja stabilna do Twojego telefonu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, zaktualizowałem i działa :D Aplikacja Cardboard jest już dostępna w Google Play, na YT filmy już działają w 360 stopniach choć nie wszystkie bo niektóre zamiast mieć jakby 2 obrazy po lewej i po prawej to są oddzielone poziomą kreską... ( czyli jeden obraz jest na górze a drugi na dole ale to może wina samego YT...). Co dziwnego np aplikacja Selfie Light przestała być obsługiwana przez telefon ale trudno. No i jak dla mnie duży minus że zrezygnowano z HD Diract Sound który był dostępny w Muzyce ale... może jeszcze do niego wrócą ( oby tak :D ).

​Tak czy siak problem rozwiązany i polecam aktualizację - system wygląda dużo lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tymcio
    Napisano (edytowane)

Nie wrócą do niego.

Taptalk z Meizu Pro 5

Edytowane przez Tymcio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi