Skocz do zawartości
makeo

Bateria ile trzyma?

Rekomendowane odpowiedzi

makeo

Witam, w zeszłym tygodniu zakupiłem nowy telefon motorola Moto E 2nd Gen LTE. Moje pytanie brzmi: ile powinna trzymać bateria w tym telefonie przy tylko dzwonieniu i odbieraniu połączeń? W moim telefonie po naładowaniu do 100% pokazuje, że będzie trzymała 24h. Powyłączałem Bluetootha, wifi, lokalizacje więc to co mogło zżerać baterię. Nie wiem czy reklamować ten telefon, bo przed zakupem czytałem fora i opinie w których użytkownicy pisali, że przy takim sporadycznym użytkowaniu powinna trzymać koło 4-5 dni. Wrzucam zdjęcia mojego telefonu.

post-409114-0-46164300-1463427273_thumb.jpg

post-409114-0-92906100-1463427289_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Tu zajrzyj:

http://forum.android.com.pl/topic/254501-statystyki-baterii/

http://forum.android.com.pl/topic/236865-moto-e2-2nd-restart-podczas-ladowania/

Rozładuj do kilku% i sprawdź ile się naładuje do 100%(wyłączony albo w samolotowym). Podaj tu czas i natężenie ładowarki.

Ile czasu pokazuje ekran(tapnij), jaką masz wersję systemu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makeo
    Napisano (edytowane)

Z rozładowanego do 10% jak ładowałem to około 3,5 godzin się ładowało przez usb podłączone do laptopa. Zauważyłem, że normalną ładowarką podłączoną do kontaktu ładuje się chyba szybciej. Wygaszenie ekranu ustawiłem po 1 minucie fabrycznie chyba miałem na 2 min ustawione. Wersja systemu to 5.1.1 fabrycznie z telefonem była. Mam pobraną już 6 ale nie wiem czy aktualizować bo słyszałem, że gorzej chodzi niż ta, którą teraz mam. Da się wyłączyć tą opcję, że pokazuje zegar jak się poruszy telefonem? Może to też trochę baterię pożera?

Edytowane przez makeo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@makeo

3.5 godz - jeśli na usb 2.0 (~500mA, "wolne ładowanie") to możliwe, że bateria ma dużo mniejszą pojemność niż nowa ~2400mAh.

Czas ładowania(przybliżony) można policzyć z: [(pojemność mAh)/(prąd ład mA)]*1,5. Jest to bardzo przybliżone - baterii nie da się rozładować do 0, procesor wyłącza się przy 3,3-3,5 V.

Masz jakiś serwis znajomy - pójdź - może mają miernik ładowania (podpina się między ładowarkę i fon, pokazuje ile mAh weszło).

Jeśli bateria jest ok - czas ekranu (sot) powinien dochodzić do 3.5-4 godz.

Ps

Dane komórkowe też masz wyłączone? Co to za wykrzyknik przy zasięgu?

[Dodano: 16 maj 2016 - 23:20]

Ps2

Zegar - wyświetlacz - ekran dostosowany do otoczenia - wyłącz. Sprawdź też "lokalizacja", 3 kropki, skanowanie - też wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makeo
    Napisano (edytowane)

Wszystko powyłączane - lokalizacja, bluetooth, wifi i dane komórkowe. Wykrzyknik chyba jest wtedy gdy wyłączone są dane komórkowe, gdy włączę to on znika. Ekran dostosowany do otoczenia mam wyłączony ale i tak pojawia się zegar gdy telefon jest zablokowany i się go przesunie, dotknie. Nie wiem czy reklamować ten telefon, bo po co mi telefon który trzyma baterie 24 h nawet jeśli prawie się z niego nie korzysta albo odbierze się dziennie 5 telefonów po 1 minucie?

PS. Dzisiaj przy ładowaniu przez USB z laptopa pokazuje z 18% pełne naładowanie za 5 godz.

Edytowane przez makeo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@makeo

Wyłącz jeszcze wygaszacz ekranu.

Wygląda jednak, że jest jakiś problem z podzespołami lub systemem. Przywróć fabryczne - może coś się poprawi.

Reklamacja - jest gdzieś wątek na forum. Najlepiej zrobič zwrot/wymianę jeśli masz taką opcję. Gwarancja - može potrwać, rękojmia - chyba można rządać wymiany na nowy. Musisz przestudiować przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    makeo

Ok, wygaszacz też wyłączony. Spróbuje jeszcze wgrać tą aktualizację i jeśli dalej będzie się rozładowywać w 24h przy kilkukrotnym dzwonieniu i odbieraniu telefonu to ide go oddać. Ile ma się na zwrot, 14 dni od zakupu? Telefon kupiłem 9 maja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@@makeo

Zwroty - sprawdź tam gdzie kupiłeś(xkom 14, mm i saturn 30).

Zrób fabryczne w recovery przed i po aktualizacji.

External reset:

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/103917/p/30,6720,9299

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na lajcie przy dość sporym użytkowaniu (cały czas dane komorkowe) SOT średnio 7 godzin bateria trzyma mi 2 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hanus

A ja nie mogę wykonać factory reset z poziomu recowery... Robocik z wykrzyknikiem i nic z tego...Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi