Skocz do zawartości
smulska0808

Android 6.x Marshmallow - problemy przy aktualizacji, rozwiązania, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również znalazłem sposób do aktualizacji do nieszczęsnego MM z Lolipopa w naszych HTC M8s. Próby z sieci nie pomogły!  Nie będę Wam pisał ile straciłem nerwów i czasu, bo najważniejsze że działa. Źródła też nie podam bo pomysł na taką instalację był mojego autorstwa. Może gdzieś w sieci jest taka sama metoda, ale ja osobiście jej nie znalazłem.

Zaznaczam że nie odpowiadam za szkody wynikłe z uszkodzenia telefonu!!!

Kto odważny, to do dzieła! U mnie wersja oprogramowania była  1.16.401.10. Telefon z sieci Play, oczywiście BL zablokowany i S-ON.

1.       Zasysamy  RUU https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/RUU_M8_QL_UL_L50_SENSE60_HTC_Europe_1.16.401.1_Radio_1.0.U20410.1G50408_15.00_016_F_release_436156_signed/

Tak właśnie, musi być to a nie takie jak przedstawiłem wyżej, ważne!

2.       Rozpakowujemy i w folderze będzie rom.zip którego zmieniamy nazwę na 0PKVIMG.zip

3.       Kopiujemy na kartę SD telefonu

4.       Restart do BL w BL wybieramy HBOOT i przyciskamy Power

5.       Tutaj zaczyna się instalacja systemu. Czekamy cierpliwie!!! Jak ktoś jest niecierpliwy, proponuję wyskoczyć na kawę albo jakąś fajeczkę albo dwie J.

6.       I załadował się, więc z grubsza ustawienia, podpinamy się pod  WiFi i klikamy, Ustawienia, Informacje,  Aktualizację oprogramowania… (w moim przypadku tutaj, musiałem kliknąć dwa razy, bo za pierwszym razem nie znalazł aktualizacji)

7.       Myślę że z resztą dacie sobie radę J.

8.       … cieszymy się czystym MM 6.0.1 J

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up dokładnie tak samo zrobiłem to ja. Tyle za ja pobrałam RUU z innego źródła i z trochę inna nazwą, ale pewnie to to samo.

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korni

Ja również znalazłem sposób do aktualizacji do nieszczęsnego MM z Lolipopa w naszych HTC M8s. Próby z sieci nie pomogły!  Nie będę Wam pisał ile straciłem nerwów i czasu, bo najważniejsze że działa. Źródła też nie podam bo pomysł na taką instalację był mojego autorstwa. Może gdzieś w sieci jest taka sama metoda, ale ja osobiście jej nie znalazłem.

Zaznaczam że nie odpowiadam za szkody wynikłe z uszkodzenia telefonu!!!

Kto odważny, to do dzieła! U mnie wersja oprogramowania była  1.16.401.10. Telefon z sieci Play, oczywiście BL zablokowany i S-ON.

1.       Zasysamy  RUU https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/RUU_M8_QL_UL_L50_SENSE60_HTC_Europe_1.16.401.1_Radio_1.0.U20410.1G50408_15.00_016_F_release_436156_signed/

Tak właśnie, musi być to a nie takie jak przedstawiłem wyżej, ważne!

2.       Rozpakowujemy i w folderze będzie rom.zip którego zmieniamy nazwę na 0PKVIMG.zip

3.       Kopiujemy na kartę SD telefonu

4.       Restart do BL w BL wybieramy HBOOT i przyciskamy Power

5.       Tutaj zaczyna się instalacja systemu. Czekamy cierpliwie!!! Jak ktoś jest niecierpliwy, proponuję wyskoczyć na kawę albo jakąś fajeczkę albo dwie J.

6.       I załadował się, więc z grubsza ustawienia, podpinamy się pod  WiFi i klikamy, Ustawienia, Informacje,  Aktualizację oprogramowania… (w moim przypadku tutaj, musiałem kliknąć dwa razy, bo za pierwszym razem nie znalazł aktualizacji)

7.       Myślę że z resztą dacie sobie radę J.

8.       … cieszymy się czystym MM 6.0.1 J

Robię wszystko zgodnie z poradnikiem, posiłkując się również poradnikiem napisanym przez "voidzero", mam już plik na telefonie jednak nie wiem co zrobić po wejściu do BL, klikam na HBOOT jednak po wejściu nic się nie dzieje. Jakby ktoś mógłbym pomóc byłbym wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@up ja nie musiałem nic robić. Po wejściu w bootloader od razu ruszyła instalacja. W nazwie pliku nie zrobiłeś żadnej literówki? Pierwszy znak to cyfra "0" a nie duża litera "O"

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez xmaro1988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korni
Napisano (edytowane)

A gdzie umieściłeś plik, nie miałem wolnej karty SD więc umieściłem go luzem w pamięci telefonu może w tym tkwi mój błąd

edit. I co mam wrzucić na tą kartę pamięci, sam plik 0PKVIMG czy cały folder?, voidzero w swoim tutorialu mówił żeby nie rozpakowywać pliku ruu~.zip tylko zmienić jego nazwę i wrzucić na kartę SD. Już nic nie ogarniam :/

Edytowane przez korni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@korni 1. plik musi być na sd, 2. wypakowujesz pobrane ruu i tam będzie plik z nazwą rom.zip zmień rom na tą nazwę co masz podaną w poradniku. 3. zrób po mojemu czyli rozpakuj ruu, uruchom telefon w trybie bootloadera, a następnie odpal na kompie z wypakowanego ruu plik o nazwie aruwizard czy jakoś tak. Proces trochę trwa ale działa bo sam tak instalowałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korni
Napisano (edytowane)

reasumując, bez karty SD nic nie zdziałam? :/

Edytowane przez DeTeMoto
Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
DeTeMoto

@up

czego nie rozumiesz w tym tekście?:

"Kopiujemy na kartę SD telefonu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
srdz
Napisano (edytowane)

hej hej

kolezanki i koledzy, ja mam zainstalowanego cyjanogenmod 12.1

http://src.voidzero.net/CM-12.1/htc_m8qlul/unofficial/

a co za tym idzie mam i odblokowany boot loader, mam roota i mam s-on

zablokuje go i bede probowal instalowac zgodnie z powyzszym manualem

pytanie tylko jedno:

czy musze wrzucac andka 5 za pomoca ruu, a dopiero potem robic to co wyzej ze zmiana nazwy pliku i ponownie na ruu do wersji nowej, czy tez mozna od razu robic to co wyzej ?

dziekuje z gory za odpowiedz, pozdrawiam, michal

Edytowane przez srdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
korni
Napisano (edytowane)

Na początku zrozumiałem że pamięć wewnętrzna telefonu wystarczy, nigdy tego nie robiłem więc nue rozumiem czepialstwa i złośliwości powyższego postu.

"Użytkownik DeTeMoto edytował ten post minutę temu 

Usunięta zbędna treść nie wnosząca nic do postu."

Usunięto zbędą treść nie wnoszącą nic do postu ? Cenzura widzę ładnie działa na tym forum, na przyszłość lepiej zwrócić uwagę niż edytować cudze posty i kasować z nich treści które są nie wygodne O.o

Edytowane przez korni
Usunięta zbędna treść nie wnosząca nic do postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi