Skocz do zawartości
smulska0808

Android 6.x Marshmallow - problemy przy aktualizacji, rozwiązania, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

skolsiwo

@@srdz musisz w pierwszej kolejności przywrócić stock rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Na początku zrozumiałem że pamięć wewnętrzna telefonu wystarczy, nigdy tego nie robiłem więc nie rozumiem czepialstwa i złośliwości powyższego postu.

To nie jest czepialstwo ani złośliwość. Po to ktoś się trudził i poświecił swój czas pisząc tutka, żeby go dokładnie i w 100% wykonać. Tu nie ma dowolności.

Nie wystarczy umieć czytać. Gdzie masz w tutku informację, że wystarczy pamięć wewnętrzna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srdz

@@srdz musisz w pierwszej kolejności przywrócić stock rom.

chyba nie do konca zrozumiales o co mi chodzi, ale to oczywiscie nie problem

chcialem wiedziec, czy zanim zrobie to co jest napisane w tutorialu musze jeszcze w jakis inny sposob wgrac stock, ale juz teraz wiem, ze wgranie stocka jest wlasnie opisane w tym tutorialu :)

podsumowujac, ja skorzystalem z metody opisanej gdzies przez kogos innego, ktorys z moderatorow - wystarczy sciagnac z tego linka soft ruu, rozpakowac na dysk i tam jest apka do wgrania tego softu

po jego wgraniu najpierw wykrylo mi updejt na 100 cos mb (jakis czas temu wyszla ta apka), po tym updejcie od menu aktualizacji, po jej sprawdzeniu od razu zaczela sie pobierac 1/2 a potem po resecie i ponownym wyszukaniu aktualizacji 2/2 :)

oczywiscie nie mam roota, czy ten soft da sie jakos zrootowac ?

niektorzy uwazaja, ze root jest niepotrzebny, ale sa w bledzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie ,wgrywam według poradnika i wyskakuje mi komunikat "Device halted due to large image update fail" press power to reboot, co robię źle ?? czy mógłbym liczyć na jakąkolwiek pomoc , jestem stosunkowo zielony w temacie.Mam wgrany Android Pandora Room ,chciałbym przywrócić oryginał ,będę wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    srdz

Gregory32 nie za bardzo wiem jak Ci pomoc, ale chcialbym Cie poprosoc o linka do Pandory na m8s ;) chetnie potestuje ten soft ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam All i każdego z osobna , mój problem jest taki że chciałem sobie zaktualizowaC Andka do MM i tu się zaczynają przysłowiowe "jaja",po pobraniu plików aktualizacji telefon przechodzi do bootloadera i tak wkoło ,a że mądry polak po szkodzie to namieszałem ,ściągnąłem sobie  RUU_M8_QL_UL_L50_SENSE60_HTC_Europe_1.03.401.11_Radio_1.0.U20410.1G50311_15.00_016_F_release_426801_signed i odpaliłem instalację która poszła , więc zamiast sobie zostawić to postanowiłem sobie zrobić aktualizację do numerku 6 , wszystko fajnie tylko telefon się grzał niemiłosiernie ,szkoda baterii pomyślałem więc wrócę do 5,co też uczyniłem i tu zdziwienie po podpięciu kabelka i odpaleniu programu czarne logo z napisem HTC na słuchawce a w programie status sending ..... i stoi , próbowałem różnych sposobów (fastboot i wrzucaniu plików na sd) i powiem szczerze z bardzo miernym skutkiem. Na obecną chwilę co udało mi się wgrać to Android_Pandora_Rom_1.2_(Discontinued), chciałbym wrócić do oryginalnego softu  i stąd moja nieskromna prośba o pomoc bo jak przeczytałem forum to zzieleniałem już kompletnie , czy znajdzie się ktoś kto mnie przeprowadzi jak ślepca przez jezdnię ? będę wdzięczny za pomoc,pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art12

@@Gregory32

Zdaje się, że nie można zrobić stockowego downgradu bez S-OFF, a jak mniemam takiego nie posiadasz, a soft chcesz mieć oryginalny.

Generalnie telefon lepiej się sprawuje na MM, więc dziwne są Twoje objawy przegrzewania. Robiłeś factory reset po aktualizacji?

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dziękuję za odpowiedź , tak robiłem po pięciu minutach telefon robił się dosłownie gorący , wcześniej tak nie miałem ,nie mam pojęcia jak co z czym się je ,mógłby być jakikolwiek soft łącznie z MM bo ten Pandora nie ma większości Apek z HTC trzeba je dogrywać ,ręce opadają ...

Dodam jeszcze że na MM bateria pokazywała mi wykrzyknik jak się grzała.

Edytowane przez Gregory32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    art12
    Napisano (edytowane)

@@Gregory32

Jeśli stawiałeś chwilę wcześniej to nie dziwne, że tak się działo. Przecież wszystkie procesy się instalowały, każdy telefon robi się wtedy gorący. Wystarczy chwilę odczekać. Wykrzyknik jest tego naturalną konsekwencją.

Jeśli chodzi o customy z MM to wybór jest bardzo duży, rozeznaj się w tematach na forum - jest dużo stron w wątkach, możesz poczytać opinie. Do wyboru do koloru, wraz z wbudowanymi aplikacjami HTC. Zawsze możesz również wrócić do stockowego MM.

Edytowane przez art12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi