Skocz do zawartości
smulska0808

Android 6.x Marshmallow - problemy przy aktualizacji, rozwiązania, sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam M8s.

Dzisiaj zaktualizowałem do MM i pierwszy wyjazd na rowerze z Endo.

Pierwsza godzina około 16km zliczona ok.

Potem autopauza z 30min na piwo, ponowny start i 13km też zliczone poprawnie (jest ślad, widać, że gsp nie był zrywany)

Następnie druga (Auto)pauza na uzupełnienie płynów, może lekko ponad godzinę i zabawa telefonem (FB itp.)

Ponowny start, ale od tego momentu (ostatnie 2-3km) dystans nie zaliczony. Czas płynął, ale nie ma śladu na mapce od momentu startu.

Nie zauważyłem czy gps był aktywny prze te ostatnie kilometry, ale po zakończeniu wyświetliła się jakaś informacja od Endomondo, o oszczędzaniu energii i nieaktywnym gps przez kilka minut oraz porada dla posiadaczy HTC, żeby w ustawieniach energii zaznaczyć dla Endo "nie optymalizuj".

Oczywiście "Nie optymalizuj" miałem zaznaczone już przed rozpoczęciem jazdy, a jednak coś poszło nie tak.

Jutro mam dłuższy dystans do przejechania. Zobaczę czy jak będzie.

Na Lollipopie nie mialem takiego przypadku.

Soft stockowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Julson

Mam telefon ze zmodyfikowanym oprogramowaniem z T-mobile (z którym to było trochę problemów, aczkolwiek nie ma jakiś preinstalowanych aplikacji od nich itp), dzisiaj pojawiła mi się aktualizacja OTA 2/2.

Chciałbym zainstalować tam zupełnie stockowego roma, bez brandingu dla żadnej z sieci, stąd moje pytania:

a) Który z romów powinienem wybrać - https://ruu.lalleman.net/HTC_M8S%28QL_UL%29/RUU/

b) Czy po pobraniu odpowiedniego pliku zainstaluję go zacytowanym z tego wątku sposobem, jeśli będzie to inny rom niż miałem dotychczas ?

W telefonie nic nie było ruszane więc zakładam, że bootloader i S jest nietknięte.

Edytowane przez baca01
    Usuwam cytat, który nie ma nic wspólnego z pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam kilka dni temu tel zaktualizował się do MM ale po instalacji podczas aktualizacji HTC Sens wystąpił błąd wszystko niby gra ale w Automapie nie możne mnie zlokalizować, zainstalowałem Gps Status i wciąż szuka lokalizacji GPS jakieś pomysły co się mogło stać co poradzić (robiłem ustawienia fabryczne i factory z poziomu recovery 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mój temat utonął pod innymi bez odpowiedzi, ale może ktoś ma podobny problem. Otóż od aktualizacji do MM nie działa mi boomsound, nie działa przełącznik, brak ikony i przede wszystkim brak efektu audio. Orientuje się ktoś jak to przywrócić?? telefon miał hard reset ze 3 razy bo miałem też inne problemy, ale ostatecznie tylko ten pozostał. Może ktoś się orientuje jaki plik odpowiada za jego działanie?? Gdzie można coś pogrzebać, zmienić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jeśli moja wersja oprogramowania to 2.10.410.1 to jaki soft pobrać by wrócić do stocka??

jest możliwość osiągnięcia na m8s czystego 6.0.1 bez żadnej nakładki??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mój problem z aktualizacją jest nieco odmienny.

Niedawno kupilem telefon z drugiej ręki z Lolipopem, i chciałem upnąć do 6.0

Wyskoczyło mi info, że jest gotowa aktualizacja, ale paczka 2/2. Wcześniej robiłem aktualizację Desire 820 i najpierw było 1/2 a dopiero potem 2/2.

Tak czy inaczej, pobrałem, instaluję i po chwili wyskakuje coś takiego:

system partition has unexpected contents
    installation aborted

FR i wipe cache nie pomaga. Ktoś juz miał z tym do czynienia?

I przy okazji:

***Software status Official***

***LOCKED***

M8QL_UL PVT SHIP S-ON

HBOOT-3.19.0.0000

[email protected]

OS-1.21.401.1

Andek 5.0.2

Wersja oprogramowania 1.21.401.1

CW EU_Play_PL/295793

Czy to co naszkrobałem wyżej świadczy o jakiejś ingerencji poprzedniego właściciela? Moge go śmialo oddać na gwarancji? (tak mi doradzili w HTC) Nie ukrywam, że wolałbym jakoś to ogarnąć bez serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co tu napisałeś widać ze tel ma oficjalny stock rom i nigdy nic nie było przy nim grzebane 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mk77

Witam

Mam m8s z oryginalnym softem od PLAY czyli czysty. Bez roota itp.

Jak pojawiła się aktualizacja do 6 to ją zrobiłem i do teraz używałem bez żadnego przywracania do ustawień fabrycznych.

Niedawno przywróciłem do ustawień fabrycznych (opcja z ustawień a nie recovery) i jest znacznie gorzej niż było.

Bateria schodzi mniej więcej 2 razy szybciej niż przed resetem. W runtastic zaczął gubić GPS - pokazuje ślad na ulicy obok, równoległej albo w ogóle traci sygnał i dystans stoi a czas leci. Czasami łapie straszne zamulenia, ponowne uruchomienie pomaga.

Przed resetem tak się nie zachowywał wszystko działało dobrze.

Czy zrobienie resertu w recovery i wipe pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo
    2 godziny temu, mk77 napisał:

Czy zrobienie resertu w recovery i wipe pomoże ?

Jest szansa że tak. Jeżeli jednak nie to raczej tylko pozostaje ponowna instalacja systemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mk77

Ewentualnie jak ponownie zainstalować system ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi