Skocz do zawartości
madz88

Szkło hartowane - nie przylega

Rekomendowane odpowiedzi

Szkło jest problemem a czy folia będzie pasować?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    konar7

Folia jest o wiele bardziej elastyczna, powinna zdecydowanie lepiej przylegac na krawedziach, choc jesli nie bedzie miala naciec na krawedziach, to w miejscach tych nie bedzie idealnie. Z tego co pamietam nikt nie wrzucał tutaj jeszcze zadnych relacji oo przejściach z folia. Jesli zdecydujesz sis na nia to daj znac jak to wyszło.

Skrobnięte z A5 '16 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@up

Miałem folię z 3MK i powiem tak. Sama folia ładnie przylegała, nawet na zaokrąglone części ekranu, jednak nie sprawdzało się to z etui Spiegen Rugged armor, ponieważ etui zachodziło na folię i się odklejała. W dodatku folia po pewnym czasie zżółknęła oraz jakiekolwiek mocniejsze przejechanie po foli paznokciem powodowało trwałe zadrapanie na foli. Nie polecam.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

@up

Także posiadam taki zestaw. Jeżeli chodzi o ten zestaw, to znajdują się w nim dwie folię (tył przód). Folię na tył praktycznie zerwałem zaraz po naklejeniu. Jest ona matowa i psuje wygląd telefonu. Służy tylko do tego aby RIngke nie przyklejało się do szkła (efekt "spocenia"). Natomiast przednią folię używam około 2 miesiące i jestem zadowolony. Zakrywa ona całą płaską powierzchnię z pominięciem zaokrągleń. Dotyka się ją jak szkło, w przeciwieństwie do folii 3mk która była gumowa i miękka. Minusem może być, to że się szybko zarysowuje, ale to nie przeszkadza. Problem może stanowić także naklejanie. Na prawdę trudno mi było oczyścić ekran z wszystkich cząsteczek kurzu, zawsze coś musiało się pojawić przed klejeniem.

Edytowane przez locarnop

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jasand

Od stycznia 2016 jestem użytkownikiem A5 (SM-A500FU). Do ochrony ekranu używałem folii. Jednak zachciało mi się szkła hartowanego.

Dzisiaj założyłem kolejne szóste już chyba i ręce opadają. Za każdym razem w prawym górnym rogu pojawia się plama wielkości 10 groszy.

Plama obejmuje w 90% oświetlony prawy górny róg ekranu. Po mocnym dociśnięciu w tym miejscu plama znika na kilka sekund , po czym pojawia sie ponownie. Czyżby w tym miejscu ekran był wklęsły ??

Czy w związku z tym mogę zgłosić usterkę w ramach gwarancji , czy tez sobie odpuścić i nakleić z powrotem folię ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jasand

Czyżby nikt na tym forum nie miał A5 w wersji z 2014 roku ?? Wszystkie wątki w dziale A5 sa na temat A5 2016

Edytowane przez Jasand

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Pewnie mają A5 z 2015 ;) A tak serio, tak ekrany nie są idealnie płaskie. Wystarczy spojrzeć pod światło na jakiś prosty obiekt (świetlówka) by zobaczyć jak się załamuje odbicie. U mnie narożniki są proste ale lewa krawędź jest dość mocno załamująca światło. Tak gdzieś w okolicy przycisku  głośności. Podejrzewam, że tam by mi też odskakiwało szkło czy folia. Co do gwarancji, polecam do nich zadzwonić i zapytać. Całkiem miła obsługa w serwisie Samsunga i zawsze podpowiedzą co można z tym zrobić. Za to nie polecam chat live, niczego tam się nie dowiesz, zmarnowane 10 minut na to by się dowiedzieć, że i tak najlepiej zadzwonić na serwis.

Pozdrawiam.

A tak w ogóle, polecam porządne etui z klapką zamiast bawienia się w szkła. 1,5 roku kilka upadków i nawet draśnięcia na ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jasand

Dziękuje za zainteresowanie moim problemem. Zadzwoniłem do serwisu i wcale nie jest tak różowo jak napisałeś.

Mam zgłosić w ramach gwarancji i oni zadecydują czy uznać reklamacje czy tez nie , czyli będzie to zależało od widzimisię

jakiegoś bezimiennego dla mnie serwisanta.

Dziwi mnie tylko dlaczego Samsung daje ochronę Gorilla Glass do najwyższych modeli. Syn ma Moto X Play który jest tańszy od mojej A5 i tam Gorilla Glass jest. No i nie ma problemu z krzywym ekranem.

Widać , ze w przypadku Samsunga istnieje jednak dość duży rozrzut jakości wykonania w danym modelu.

Jak klient nie będzie chciał założyc szkła to nawet nie zorientuje sie że jest cos nie tak.

Miałem juz rózne smartki i nigdy nie spotkało mnie to co z Samsungiem.

PS Założe jeszcze raz folię i jak bedzie OK to sobie chyba odpuszczę , bo zgłosznie reklamacji to minimum dwa tygodnie bez telefonu a wynik wielce niewiadomy.

Jest jeszcze możliwość zbicia ekranu (mam ubezpieczenie) ale ze względów moralnych nie wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    topiq

Według mnie A5 2015 GS ma, świadczy o tym 1,5 roku używania + upadki i ani jednej ryski na ekranie.Jest też druga możliwość, że szkło jest zagięte w rogu i dlatego odchodzi. Pewnie trzeba by sprawdzić inne. Spróbuj wyczyścić sobie dokładnie ekran, potem znaleźć jakąś świetlówkę (czy inne źródło światła tego typu), by zbadać załamanie prostej krawędzi w tym rogu. Być może w tym narożniku jest ekran za bardzo wpasowany w obudowę i to powoduje lekkie dogięcie, albo szkło hartowane oparło się na obudowie i dlatego odchodzi. Bez jakichkolwiek zdjęć, ciężko nam sobie wyobrazić sytuację, jak to może wyglądać. W prawym górnym rogu jest kamerka, więc może jej montaż powoduje odkształcenie. U mnie w tym rogu jest idealnie płasko, za to właśnie przy przycisku głośności widać wyraźne odkształcenie. Pokuszę się dziś na zrobienie jakiegoś zdjęcia jak to wygląda i w jakim stanie może być ekran po 1,5 roku noszenia w przedniej kieszeni, nie licząc śladu po ostatnim upadku z ponad 1,5 m na beton :unsure: Na szczęście etui dało radę i nie pojawił się pajączek. Strach jednak był.

Pozdrawiam.

Co do serwisu, cóż pewnie mają teraz kupę roboty z Galaxy 7 Note i wymianą ich. Tam też pracują różni ludzie, w porównaniu do zapalających się baterii Twój problem wydał się mniej istotny, wręcz fanaberią ;)

Edyta.

Przyglądam się ciągle ekranowi i doszedłem do wniosku, że to nie szkło załamuje światło a wyświetlacz pod nim. Szkło wydaje się idealnie płaskie, pewnie można to sprawdzić jakimś specjalistycznym oświetleniem spolaryzowanym. 

Edytowane przez topiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi