Skocz do zawartości
Ravenclaw

[ZAMKNIĘTY]Kiedy android 6.0 Marshmallow na A5(2016) ?

Rekomendowane odpowiedzi

locarnop
    21 godzin temu, Flyagaric napisał:

Spodziewam się XEO lada dzień i w związku z tym będę pewnie de-brandował fona i jak tylko wyjdzie to go zapytam. W związku z tym, jak się na to przygotować? -  2 pytania:
    1. Gdzie w recovery znajdę info czy region był zmieniany?

Jak wejdziesz w recovery (Volume Up + Home + Power), to tam będzie pisać jaki masz region.

23 godziny temu, capone91 napisał:

To teraz tylko instalować! :D

Trzeba robić tego wipe? 

Jak uważasz. Ja po takich dużych aktualizacjach zawszę robie wipe, ale to nie jest konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nygus7

Czy ktoś, kto ma już 6.0 na pokładzie może mi napisać jak zachwuje się GPS w jego telefonie?

Endomondo u mnie ma np. 4km dobrze zliczone a potem czarna dziura...

Nieco później poszedłem jeździć na rowerze. Po 10tym kilometrze Endomondo się wyłącza i 2 kolejne kilometry są nie zliczone.

Zaznaczam że nie robiłem Wipe'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yourant

sam sobie odpowiedziałeś na pytanie "Zaznaczam, że nie robiłem wipe" kolego zawsze po tak dużych aktualizacjach powinno zrobić się wipe, nie zaszkodzi a na pewno pomoże. Zacznij od tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up
    Ale gdyby to było przez brak wipe to w ogóle by nie działał...

Nie był to czasem las albo cos gdzie może nie być zasięgu?

Ja nie sprawdzę, bo z ręką w gipsie ciężko by mi było jechać rowerem :/ .

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric
    Dnia 27/8/2016 o 08:50, locarnop napisał:

Jak wejdziesz w recovery (Volume Up + Home + Power), to tam będzie pisać jaki masz region.

Czyli to zawsze pokazuje oryginalny region i nawet jak zmienię na XEO, to będzie mi wyświetlało VD2 ? Myślałem, że to po prostu pokazuje bieżący region.

Edytowane przez Flyagaric

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

Jak na razie z MM jestem zadowolony, instalacja oczywiście z wipem, wszystko w porządku.

Natomiast w poniższym artykule znalazłem trochę niepokojących przewidywań jeżeli chodzi o przyszła, ewentualną aktualizacje do Nougata:
    http://android.com.pl/news/71578-lista-procesorow-niewspierajacych-androida-nougat-kilkadziesiat-modeli-nie-moze-liczyc-na-aktualizacje-w-tym-flagowe-smartfony/

Wygląda na to że nasz procesor nie jest odpowiednio kompatybilny, oby nie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    locarnop

Za dużo rzeczy jest jeszcze niewiadomych. Być może deweloperzy z Samsunga znajdą jakieś obejście, lub zaprojektują nowego exynosa i wydadzą A5 2017 :DDD.  Bo model z 2015 został zapowiedziany w Grudniu 2014, model z 2016 także w grudniu 2015, to nie wykluczone, że zaprezentują coś nowego.

Telefon ma 10 miesięcy, a jego okres wsparcia się nie skończył. A5 2015 dostał 6.0 po 20 miesiącach istnienia, ale dostał. Ale teraz jest ograniczenie sprzętowe (Open GL 3.1)

PS
    Ja tu gadu gadu o modelu 2017, a tu już całkiem potwierdzone informacje krążą w sieci:
    http://www.sammobile.com/2016/08/28/exclusive-galaxy-a3-a5-and-a7-2017-in-the-pipeline/
    Będzie nowy układ graficzny Mali T830 z OpenGl 3.1, czyli tak, żeby wspierało 7.0.

Spoiler

IMG_20160829_065246.jpg

Co o tym sądzicie ? Ciekawe jakie zmiany wizualne się szykują, bo tego designu raczej nie da się zmienić.

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

@up

Spoiler

719f9aa647f82c8c035b865f1fdd2226.jpg

Niby nasz a5 też ma 3.1

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nygus7

Wracając do Andka 6.0 - powiem wam że może zmiany nie są jakieś wielkie ale przez tą poprawioną prędkość działania aż miło się używa tego telefonu. Też macie takie odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zuberek42

tak, zdecydowanie przyjemniej mi się korzysta z telefonu, a na 5.1.1 też było ok. Bardzo mi się podoba animacja na ekranie blokady która pojawia się w momencie podłączania ładowarki. Co do Androida N, przecieki są różne, ale myślę że biorąc pod uwagę że A5 2015 dostał MM, to brak N dla A5 2016 byłby strzałem w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x