Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

bartekc00

Zapraszam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o informację o wersji oprogramowania i wersji jądra i kompilacji z informacji o telefonie (oczywiście dla Androida 6.0)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dla niecierpliwych (lub takich, których brandowane słuchawki jeszcze nie dostały aktualizacji) a którzy chcą nową polska wersję wczytać sobie za pomocą LGUp, to proszę: http://catshare.net/WDEt2CYazW4Om1SN

BTW:

Może ktoś dobry poświęcić 7 sek, sprawdzić i odpowiedzieć na post: http://forum.android.com.pl/topic/275023-lg-g4s-dual-pytania-przed-zakupem/page-2#entry4612344 (prosta sprawa, a 9 dni i nic - oj słabo :( )

Edytowane przez walek75
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Jaki czujnik zainstalować światła żeby był automat bo ten co był akredytowany przez LG nie działa ,pisali ze można ustawić w baterii ze jak nie działa telefon ona usypia programy ,nie wiem gdzie to wszystko 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@jacula

Lux brightness ,ale wersję płatną najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

Ja po używaniu od piątku wieczorem mogę powiedzieć, że smartfon kolosalnie przyspieszył. Wszystko chodzi płynniej, choć zauważyłem problemy z aplikacją Poweramp. Aplikacja nie reaguje na ustawienia np. wyłączenie wznowienia odtwarzania po rozmowie telefonicznej co skutkuje odtwarzaniem muzyki z głośnika (w miejscach publicznych to mini zawał serca). Nie działa też wyłączenie wzrastania dźwięku przy przewijaniu.

Poza aplikacją wariuje też zmiana głośności, np. daję głośniej o jeden stopień, a różnicy nie ma żadnej. Zmieniam o kolejny stopień - tak głośno, że wybuchają uszy. Obniżam o jeden i jest to co chciałem. 

Nie wiem czy to zasługa Andka 6.0, ale wczoraj złapałem wifi z domu z 211m. Ping +3ms od tego co mam w domu, prędkość 0,5-1Mb/s. Router leży w szafce (ma odpowiednią wentylację), więc i tak już ma porządnie stłumiony sygnał nawet z bliska.  Bateria - bez zmian z niewielką przewagą Andka 6.0.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula
    Napisano (edytowane)

Witam co dobrego, co zauważyłem to szybciej ładuje ,ale dłużej otwierają się smsy  ,pierwszy raz mi sie zablokował czarny ekran własnie po wejściu do sms ,byłem w domku kilka kilometrów od Wrocławia zauważyłem gorszy zasięg telefonu w pewnym momencie musiałem skorzystać z zony telefonu żeby zadzwonić ,a mamy te samą siec.Tez internet muli strasznie zawsze na zewnątrz miałem jako tako a teraz muszę szukać pola :lol1:     

Edytowane przez jacula

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

Ze szczegółów:

ZALETY:

- Wideo na Youtube już nie laguje za każym razem gdy wysuwa się pasek "Domowych przycisków dotykowych" (tych na dole).

- Płynniej chodzi okno przychodzącego połączenia. Przesunięcie zielonej słuchawki nie jest już takie "ociężałe" i po odebraniu szybciej pojawia się okno trwającej rozmowy. 

- Po ponownym uruchomieniu telefonu z Androidem 5.1.1 ustawienia efektów dźwiękowych (dźwięk dotknięcia, wybierania numeru i blokady ekranu), czasu podświetlania ekranu oraz utrzymywania połączenia Wi-Fi podczas uśpienia resetowały się. Było trochę denerwujące żeby za każdym razem o tym pamiętać. W Androidzie 6.0 problemu już nie ma. 

WADY:

- Dzisiaj po przeinstalowaniu jednej aplikacji jej ikona nie pojawiła się menu. Musiałem ponownie uruchomić telefon. Wcześniej była ukryta w menu poprzez opcję "Ukryj/pokaż aplikacje". 

- Niektóre aplikacje kończą się błędami gdy nie udzieli im się wszystkich pozwoleń jakich żądają, choć nie są one związane z rzeczywistymi potrzebami aplikacji. 

- Wolna aplikacja od SMS. 

- Po wejściu w spisie kontaktów w szczegóły danej osoby i wyjściu z nich lista jest przewijana o paręnaście kontaktów do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

@@jacula

Lux brightness ,ale wersję płatną najlepiej.

Tak ale jak przeinstalowałem na 6 to dostałem komunikat co sie zmieniło ,miedzy innymi to ze został uruchomiony czujnik i zalecany program to Auto Brightnnes ,ale jak zainstalowałem to nie działa .Ten komunikat odnosił sie do naszego czy ogólnie ,równie ze jak telefon nie uruchamia sie jakis czas to bateria sama zabija nie potrzebne programy ,podane było jak to ustawić wchodząc w ustawienia i bateria a tu nie ma nic .Widzę ze 6 prawie nic nie wniosła ,to taka poprawka do 5 nic więcej 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U siebie zauważyłem teraz kolejną przypadłość która nie ustąpiła nawet po downgrade softu mianowicie, bateria naładowana do 100% schodzi znacznie szybciej niż przed operacjami update/downgrade przez LGUP, gdy dochodzi do 15% (czyli poziomu ostrzeżenia) zazwyczaj trzymała mi jeszcze przez parę godzin, po tych operacjach z softem w momencie 15% mogę dosłownie zaobserwować - jest to kwestia kilkudziesięciu sekund jak poziom schodzi "na oczach" i telefon się wyłącza... Niestety refurbrish nie pomógł. Już i tak zamówiłem Xiaomi jednak do czasu dostarczenia muszę się męczyć z tym telefonem, będę musiał go oddać na serwis gwarancyjny wciskając powód reklamacji w stylu: "Pojawiła się aktualizacja, zainstalowałem i jest problem z baterią", szkoda, bo telefon zapowiadał się na model z wielkim potencjałem jednak niestety skończyło się na zapowiedziach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi