Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

@@Sniper89 to,że Twój egzemplarz ma taką przypadłość nie musi to oznaczać,że mają ją wszystkie modele...Wyobraź sobie,że Twój model był by w pełni sprawny,czy wtedy też oceniłbyś ten telefon w ten sposób...? Czasem zdarza sie,że telefon się zepsuje,jest to tylko elektronika ,miałem kiedyś g2,która była raz w serwisie po naprawie działała i służyła mi parę ładnych latek i mimo tej usterki oceniam tamten telefon na 5 z plusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@philip83 fakt, że ja mam takie szczęście, że gdy na 10 000 sztuk wyjdzie jedna z defektem, to ja w nią trafię, tak czy inaczej muszę go oddać do serwisu, bo przecież takie zachowanie normalne nie jest tym bardziej po zresetowaniu do ustawień fabrycznych i opcji refubrish, cóż zachciało mi się Marshmallow, zapewne na oryginalnym ROM`ie działałby nadal dobrze.

Edytowane przez Sniper89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w-ede

Witam. Też już mam nowego andka. 6.0. Pobrałem go z poziomu telefonu. Kupiony był w sklepie medialnym. Z baterią wam nie powiem jak jest. Sam proces aktualizacji mi zżarł prawie 20 %. Na początku też leciało. Na razie stoi w miejscu. Ktoś tu kiedyś wspominał, że bateria lepiej działa teraz w nowym systemie.

Jednej rzeczy nie mogę znaleźć. Jak tu teraz wejść w uruchomione aplikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

@w-ede

Ustawienia->Ogólne->Aplikacje i na górze masz menu z wyborami:

-Wszystkie aplikacje

-włączone

-wyłączone.

W androidzie 6.0 wywalono też możliwość włączenia HD Voice w 2G w Hidden menu. W sumie to działał tak średnio, ale jakoś działał. Teraz są opcje: WCDMA AMR-WB On i WCDMA/GSM AMR-WB Off. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ShoRtie

Jak tam z pamięcia Ram w 6.0 u was ? ja mam ciagle tylko 188Mb wolne i ciągle 1,2GB zajęte a nic w tle nie mam odpalonego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Witam po tych kilkunastu dniach na 6 jak wspominałem lepiej szybciej ładuje telefon ,co do baterii to na razie eksploatuje ja mocno to ciężko powiedzieć ,długo otwiera sie sms  pera razy sie przyłapałem myśląc ze złe klikałem,i co najgorsze to ze zasięg mu spadł weekendy spędzam na wiosce i tu dobrego nigdy nie było ale rozmawiać i zdjęcia wysław to szło ,a teraz to muszę  wychodzić na zewnątrz i to mnie martwi ,( najlepszy zasięg ze wszystkich  telefonów jakich używałem miał Myphone Luna)widać bardzo dużo zależy od telefonu .Nie wiem ale jak by poprawiły sie zdjęcia jakość? a co u was pochwalcie sie bo ta strona wymiera      

[Dodano: 29 maj 2016 - 10:13]

Proszę o wyjasnienie weszłam w pamieć i tu widzę ze wolnej mam 74mb ,ze 37 aplikacji zużyło mi w ciągu 3 godz pamieć,daje wymus zatrzymanie i nic sie nie zwiększą  z pamięci ,jak by sie chciało po chłopsku odpisać :fuckthisshit:    

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trace

Dość krótko używałem na 5.1 ale po zmianie na 6 (marshmallow) ogólnie chodzi ok tylko wolniej loguje się do WiFi z tym, że ja mam ukrytą sieć może to jest powód ale przy 5.1 było to błyskawiczne i sieć też była ukryta :) , Co do pamięci średnio zajmuje u mnie 1.2 Gb ale nic się nie tnie (z drugiej strony co ma ciąć jak ja prawie nic nie mam zainstalowane ;) ).

Generalnie zdjęcia chyba robi szybciej - super, bateria chyba odrobinę dłużej ale wydaje mi się, że system zajmuje więcej miejsca jakieś 5.2 GB a było według mnie 5 GB - Co oni w tego androida pchają że to ponad 5 GB zajmuje. Zresztą widziałem specyfikację jakiś tanich chińczyków które miały 4GB ROM i marshmallow zajmował trochę ponad 2GB. O co kaman ???

Ogólnie super, że jest marshmallow chodzi dobrze generalnie póki co nie mam uwag.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula
    Napisano (edytowane)

@@trace

Co do WiFi to u mnie bez zmian to znaczy ze szybko łapie ,pisałem ze nie wiem jak bateria bo przez długi weekend mocno ją obciążałem ale widzę ze zostało mi jeszcze 68% a czas trwania 22 godz ,ale zrobiłem kilkanaście mms ,trochę zdjęć i kilkanaście  min rozmów ,zobaczymy jak dostanie normalnie bateria

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Kurde nie wiem ale coś się popsuło po aktualizacji ,dawno nie włączałem nawigacji i tu zong jak poprzednio fixa łapał szybko to teraz trochę z opóźnieniem ale co najważniejsze ze co chwile gubi sygnał ,masakra nawigacja nie działa 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    p2225

U mnie takich problemów nie zauważyłem, a w weekend przejechałem 160km. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi