Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

jacula

Teraz zauważyłem teraz ze zasięg skacze od 0 do pełnego ,jak już pisałem o GPS to coś nie tak i teraz pytanie to wszystko aktualizacja czy usterka ,ale to wszystko wyszło po aktualizacji .Robiłem reset twardy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trace

@up

Według mnie to aktualizacja - jaki program do nawigacji używasz ?

Generalnie po załaczeniu GPS (u mnie łapie szybko) szybko ale co znaczy szybko pojęcie względne.

(podobnie jak  z WiFi pisałem że dłużej ale loguje się do sieci w 8- 10s długo??? wcześniej sprawiał wrażenie, ze robi to szybciej ale wcześniej jak nie znalazł znanej sieci to nie robił nic - a teraz otwiera ustawienia WiFi)

Wracając do GPS włączyłem z ciekawości nie mam innej nawigacji jak google maps i zachowywał się następująco znalazł moją lokalizację szybko wyznaczył trasę szybko rozpoczął nawigację. Obserwując wskaźnik lokalizacji (na górnym pasku) to po jakiś 2 min ikona lokalizacji zrobiła się szara (chyba wyłączył gps) po jakiś kolejnych 1-2 min zrobiła się normalna i tak się to działo. Jeśli chodzi o działanie nawigacji to działała bez zająknięcia. Wygląda to jak jakiś mechanizm ograniczający energię wyłączając GPS. Dla nawigacji sygnał GPS wystarczy jak będziesz miał fix co chwilę nie musi być ciągły będzie nawigowało.

Całość testowałem przy 8% baterii mam nadzieję że to nie miało wpływu

[Dodano: 09 czerwiec 2016 - 09:02]

Chyba jednak jest coś na rzeczy z GPS -

Following the earliest updates to Marshmallow, GPS accuracy took a hit, with many users logging the problem on the AOSP issue tracker. Despite more than 150 comments, Google still seems unable to find a solution, requesting more bug reports be submitted to help pinpoint the problem.

Suggested fixes include toggling GPS on and off, ensuring Wi-Fi scanning is enabled under Settings > Location > [overflow menu] > Scanning > Wi-Fi scanning > On or switching to Battery-Saving Mode for GPS accuracy, but no permanent fix has yet been identified.

Więcej na:

http://www.androidauthority.com/android-marshmallow-problems-troubleshooting-674064/

Edytowane przez bartekc00
    Nie cytujemy posta wyżej w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacula

Właśnie z trudem łapie a jak złapie to co jakiś czas gubi Gps używałem mapy Google ,a co do WiFI to u mnie błyskawicznie łapie  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trace

dzisiaj miałem okazje więcej pojeździć i poobserwować GPS złapał sygnał wyznaczył trasę i nic nie gubił nic nie uciekało specjalnie obserwowałem ikonę lokalizacji na pasku i nic nie gubił/ sygnał GPS jak dzwon. Poprzednie objawy mogłem mieć spowodowane włączonym oszczędzaniem energii lub słabą baterią 8%

Edytowane przez trace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trace

ciekawostką odnośnie baterii

po aktualizacji tel. dziwnie pokazywał stan baterii trzymał długo np. 90% a po jakimś czasie spadało odrazu o 20 - 30%. W telefonie mam dwie karty SIM pierwotnie kartę LTE miałem w slocie 1 a GSM w 2. Ostatnio zmieniłem miejscami karty i obecnie mam GSM slot 1 pod kartą pamięci a LTE slot 2. I teraz najważniejsze telefon normalnie pokazuje stan naładowania czyli spadki są o kilka procent. A dodatkowo przy mało intensywnym korzystaniu - godzina rozmów dziennie kilka sms i 2 - 3 sprawdzenia poczty bateria wytrzymuje 4 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi