Skocz do zawartości
Fearevil

Root, oblokowanie bootloadera, rady dla powracającego do androida

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam.

Po dłuższym czasie powróciłem do ANDROIDA. Początkowo wybór padł na S7, ale bardzo szybko z racji KNOXa i problemów z nim związanych padło na upragnioną niegdyś Z3C (green). :D

S7 szybko straciła u mnie renomę z racji tego, że root'a mogłem mieć tylko za to, że tracę gwarancję to stwierdziłem, że taki ANDROID to nie ANDROID...

Wertując jednak tematy na forum mam pewne wątpliwości czy bez problemu mogę wgrać ROOTa i odblokować bootloader w Z3C...

W FAQu użytkownika "WKD622" zauważyłem, że po odblokowaniu bootloadera traci się klucze DRM, a co za tym idzie gwarancji mówimy do widzenia. Czy nadal tak jest, czy dzisiaj już te info. są nieaktualne? Znalazłem tematy związane z ROOTowaniem telefonu na zablokowanym bootloaderze, żeby zgrać pliki DRM (czy tam zachować), a póżniej dopiero odblokowywać bootloader, ale czy to na 100% uchroni mnie przed utratą gwarancji?

Mogę prosić o jakąkolwiek pomoc związaną z ROOTem i odblokowywaniem bootloadera bez żadnych niepotrzebnych konsekwencji dla telefonu? Pytam, gdyż ostatni telefon z ANDROIDEM ROOTowałem 3 lata temu, a pewnie od tamtego czasu dużo się zmieniło tak jak właśnie to, że problem z ROOTem jest w telefonach SAMSUNGa (zdziwko mnie wzięło jak się dowiedziałem dopiero po nabyciu S7, wcześniej na NOTE 2 wszystko mogłem zrobić), a ja niestety nie byłem z wiadomościami na temat systemu robocika na bieżąco...

Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o rady.

Edytowane przez Fearevil

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie musisz odblokowywać bootloadera żeby zrootować telefon.

Tu masz temat jak zrootować : http://forum.android.com.pl/topic/231592-lollipop-502-511-root-za-pomoc%C4%85-kingroot-482-dzia%C5%82a-na-511/ 

Korzystałem kilka razy, działa w 100%. 

W razie potrzeby wysłania na gwarancje wgraj oryginalny system przez flashtoola, nie będzie śladu po rootcie. 

Edytowane przez motka111
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, ale jeśli chciałbym odblokować bootloader to czy istnieje możliwość zablokowania go bez utraty kluczy DRM?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogę się mylić, ale nie. Po co chciałbyś odblokować bootloader? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po to by moc np. wrzucic custom rom oparty o inne jadro systemu.

Moze przesadzam z tym custom romem, ale czy ten odblokowany bootloader nie daj wiecej mozliwosci niz sam root?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Większość romów działa na zablokowanym bootloaderze. IMO nie warto odblokowywać bootloadera, nic nie zyskasz, a stracisz gwarancje, która w przypadku Z3C  jest całkiem ważna bo telefon jest dość awaryjny.  

Edytowane przez motka111
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję zatem za pomoc. Jutro wezmę się za ROOTowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli już zrootujesz to zrób kopię kluczy DRM przez http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2292598 lub w TWRP i wtedy możesz spokojnie odblokować bootloader ;) jeśli będziesz później na stocku lub stock-based to flashuj to http://forum.xda-developers.com/crossdevice-dev/sony/xperia-z1-z2-z3-series-devices-drm-t2930672 które przywraca niektóre funkcje oraz aparat jest lepszy :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w trakcie robienia ROOTa aplikacja KING ROOT i niestety pojawil sie problem. Konsola cmd podczas wgrywania dual recovery nie widzi mojego podlaczonego telefonu. Autor tutoriala napisal, zeby nie restartowac telefonu po instalacji aplikacji KING ROOT, a ja wisze na kablu i nie moge dokonczyc procesu... Czy ktos moze mi napisac jak mam teraz sobie z tym poradzic? Gdzies znalazlem, ze sposob ten nie dziala na 5.1.1 mimo, ze autor potwierdza dzialanie na tej wlasnie wersji softu...

Co zatem teraz zrobic, zeby nie uwalic telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adek89

wgraj kk zrób na nim i wtedy 5.1

Wysyłane z Compacta za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi