Skocz do zawartości
zacofany

G1 jak wgrać pliki do telefonu z karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałbym skopiować dzwonki z karty SD do pamięci telefonu, bo często montuję kartę SD do komputera i wkurza mnie to, że dzwonki, alarmy i powiadomienia przestają działać. Jak to zrobić?

I drugie pytanie, czy jest jakiś program/skrypt, który podczas instalowania aplikacji daje możliwość wyboru miejsca zainstalowania tzn. pamięć telefonu/karta SD ? Jak zamontuję sobie kartę SD do radia w samochodzie to przydałoby się, żeby niektóre aplikacje wciąż działały, a tu klops... Strasznie wkurzające :)

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co do appsów, jak masz roota to wtedy aplikacje z /system/sd/app/ kopiujesz do /system/app/ i juz :) chyba ze rom ma skrypt automatycznego przerzucania wszystkiego do sd. Możesz do tego użyć root explorera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi, wszystko fajnie, roota mam, ale czym to skopiować? W terminalu jest jakaś osobna komenda? Stanardowe 'cp' w terminalu(w trybie root oczywiście) nie działa, bo dostaję komunikat Read-only file system. Astro też się nie da. W recovery mode? Spróbuję Root Explorera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, Root Explorer załatwił sprawę. Używam Apps2SD tylko niektóre aplikacje chcę mieć zawsze dostępne i wolę je mieć w pamięci telefonu, bo gdy z karty korzysta PC albo radio w samochodzie to jest to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi