Skocz do zawartości
mobopx

Huawei P9 - odblokowanie bootloadera + root

Rekomendowane odpowiedzi

mobopx

1. Potrzebne pliki:

1. Sterowniki ADB: KLIK (tylko ten plik rozpakowujemy, resztę zostawiamy bez zmian)

2. Skrypt do odblokowania Bootloadera: KLIK

3. Skrypt do zmiany Recovery: KLIK

4. Skrypt do restartów: KLIK

5. SuperSU 2.65 beta: KLIK

2. Instalacja sterowników:

1. Włącz "Debugowanie USB" w Ustawienia/Opcje programistyczne

2. Jeśli nie masz Opcji programistycznych, wejdź w Ustawienia/Informacje o telefonie i kliknij kilka razy w nazwę kompilacji. Tryb programisty aktywuje się.

3. Podłącz telefon do komputera

4. Uruchom plik "adb driver install.exe"

5. Odśwież listę 

6. Jeśli pojawiło się urządzenie Hłałej - zainstaluj sterowniki

7. Uruchom plik "adb install.bat"

8. Potwierdź chęć instalacji, 3x "Y"

9. Enjoy!   :thumbup:  

3. Kod odblokowujący:

Dyskusja o tym toczy się TUTAJ. Ostatnio metoda z tego wątku ma fochy i raz działa raz nie (tzn szwankuje generator na stronie huawei - sama instrukcja odblokowania jest ok).

Niemniej jest to ostatni działający tutorial, którym ja sam osobiście odblokowałem kilkanaście huawei - u nas i na xda. Gdyby komuś udało się uzyskać kod - bardzo proszę o info. 

4. Odblokowanie Bootloadera:

1. Otwórz notatnik i do pierwszej linijki wklej swój kod odblokowujący.

2. Jeśli kod jest podzielony spacjami, usuń je, tak aby jednym ciągiem było wpisanych 16 cyfr

3. Koniecznie sprawdź, czy nie ma wolnej spacji na początku lub na końcu kodu. Jeśli są - usunąć!

4. Zapisz plik na dysku C: (bezpośrednio, bez żadnych podfolderów) nazywając go twojkod.txt (dokładnie tak musi się nazywać, inaczej skrypt nie zadziała)

Kolejny krok to odblokowanie Bootloadera. Wiąże się to niestety z utratą gwarancji.

Jak chcesz zrezygnować, to teraz.

5. Uruchom plik "bootloader p9.exe" i postępuj zgodnie z instrukcją.

6. Po 2 kliknięciach (jeśli wszystko zrobiłeś prawidłowo), na ekranie telefonu pojawi się napis: PHONE UNLOCKED

7. Enjoy! Masz odblokowany bootloader...   :thumbup:  

... i nie masz gwarancji    :facepalm3:    

5. Instalacja TWRP:

1. Sprawdź czy nadal masz włączone "Debugowanie USB" i podłącz telefon do komputera

2. Uruchom plik "recovery p9 v1.0.exe"

3. Wybierz TWRP Recovery (opcja 2)

4. Zatwierdź 

5. Enjoy! Masz custom recovery    :thumbup:      

6. ROOT:

1. Skopiuj na kartę pamięci plik "supersu 2.65 beta.zip"

2. Zrestartuj telefon do Recovery. Możesz wykorzystać plik "restart p9.exe" i wybrać opcję "1" lub wyłączyć telefon i uruchamiając go ponownie, wcisnąć i przytrzymać klawisze Power i Vol+ jednocześnie.

3. Będąc w Recovery, przed wgraniem aplikacji do ROOT, zrób kopię systemu. Kliknij Backup, zaznacz partycje Boot, System, Data i ewentualnie Cust, niżej wybierz miejsc docelowe kopii (karta SD) i zrób Swipe to Back Up

4. Jeśli kopia zrobiona to wróć do menu głównego, kliknij Install, znajdź plik supersu 2.65 beta.zip i zrób Swipe to Confirm Flash. Aplikacja SuperSU steruje uprawnieniami ROOT. Czyli jak zainstalujesz sobie jakąś apkę, która chce mieć dostęp do ROOT, to SuperSU zapyta, czy chcesz tej aplikacji takie uprawnienia nadać. 

5. Restartujesz telefon i jesteś kozak    :smoke:    

7. Foto (z xda):

766f24dfd8265524320c7629ef7d57b8.jpg

fab7e42d74ff751e37462db516ffc487.jpg

Uwagi:

1. Po instalacji SuperSU powinny nastąpić 2 restarty.

2. W TWRP nie działa pamięć wewnętrzna, zatem wszystkie pliki potrzebne do rootowania powinny być wgrane na SD.

3. Jeśli ktoś nie chce używać moich skryptów, to bez problemu wszystko zrobi ręcznie, za pomocą komend w fastboot. Jest kilka poradników u nas na forum, jak to zrobić. Wujek google też pomoże :)

4. Nie biorę odpowiedzialności za błędy, uszkodzenie sprzętu / oprogramowania itp. Wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Link do tematu z xda: KLIK

Sugestie, uwagi, błędy, propozycje, proszę zgłaszać na bieżąco. ;) będę aktualizował wątek.

UPDATE 21.01.2017

Do skryptu dodano TWRP kompatybilne z Androidem 7.0 (B360 i B361). Dzięki @themref za przetestowanie.

Link znajduje się w pkt "Potrzebne pliki" - wcześniejsza wersja została podmieniona.

Dyskusja odnośnie ROOTowania Nougata rozpoczyna się TUTAJ

• Piwko! 1
  • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Yanos

Jak to jest w przypadku P9 ?odblokowanie bootloadera = utrata gwarancji ?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

@@Yanos takie jest oficjalne stanowisko. Przed wygenerowaniem kodu masz regulamin do przeczytania, który później akceptujesz, aby przejść dalej. 

W praktyce bywa to różnie, czasami naprawiają telefony z odblokowanym BL, czasami nie. Nie ma reguły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel
Napisano (edytowane)

Nie ma sposobu na zablokowanie bootloadera na nowo?

Edytowane przez Rygiel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

A co Ci to da? Przecież pobierając kod do BL że strony huawei, zostawiasz ślad w ich bazie. Jak będą chcieli to i tak się przyczepią i tak :)

MT7-TL10 / Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
rdy

Można zablokować, ale będzie miał status jako relocked, więc jeden pies

W innych działach hujaweja ludzie pisali że naprawiali im telefony po roocie, po odblokowanym BL itp, więc w sumie nie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Rygiel

Po prostu mnie to dziwi, bo mam tel od Sony, nie raz odblokowywałem bootloader i go potem zablokowywałem i żadnego problemu nie było, zablokowanie bootloadera nie pozostawiało żadnego śladu na telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej

Od dziś jestem posiadaczem P9 z oragne. Pierwsza myśl po wyjęcia z pudełka to oczywiscie root!. 
Używałem metody z forum jak i metody z xda SRKToolHuawei. Wysłanie recovery do telefonu kończy się filed. Próbowałem 20 razy zmieniałem komputer i nic. Telefon nie przyjmuje recovery. 
Czy orange jakiś nowy sposób blokowania ? Co tu może być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mobopx

@@radzi18 jaki miałeś komunikat błędu przy tym failed?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi