Skocz do zawartości
whutwhut

Gdy próbuję odpisać na SMS to pole do wpisywania wiadomości się zacina.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądałem forum z gio i nie znalazłem nic związanego z moim problemem. Mianowicie: gdy istnieje już wątek smsowy i zdecyduje ze chce odpisać na wiadomość po jakimś czasie, wybieram wątek z listy już rozpoczetych i przenosi mnie to na ekran odpowiedzi pokazany poniżej:

post-89493-14255699290363_thumb.jpg

I teraz pojawia się problem, gdy próbuje wejść na okienko gdzie wpisuje nową wiadomość to zacina się i nie reaguje. Czasem reaguje od razu, czasem po 5 razie a czasem musze tak z 10-15 razy (szukałem zależności ale nie znalazłem) zanim okienko wie powiększy i wysunie się klawiatura. Z ekranem jest wszystko ok gdyż w każdym innym momencie łapie wszystkie komendy z samego dołu. Nawet przycisk "spinacza" jest zawsze aktywny i działa natomiast pole tekstowe to juz losowo. Jest to bardzo irytujące i jestem ciekaw czy ma ktos na to jakąs rade badź ma podobnie?

Myslałem zeby sprawić sobie handcent sms (polecany app a marketu) i wszystko byłoby do przyjęcia gdyby nie fakt ze nie znalazłem sposobu żeby domyślny skrót "koperty" na ekranie głównym uruchamiał handcent a nie oryginalna aplikacje do smsów. Czy jest jakiś sposób na to aby tak było? Ustawiałem w menu żeby był programem domyślnym do smsów ale to nic nie dalo. Telefon nie jest rootowany i raczej nie planuje tego robic. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hanus
    Myslałem zeby sprawić sobie handcent sms (polecany app a marketu) i wszystko byłoby do przyjęcia gdyby nie fakt ze nie znalazłem sposobu żeby domyślny skrót "koperty" na ekranie głównym uruchamiał handcent a nie oryginalna aplikacje do smsów. Czy jest jakiś sposób na to aby tak było?

Możesz tylko wstawić skrót pobranego programu sms, nie zastąpisz oryginalnej okonki bez zmiany lunchera :)

@edit

Ewentualnie spróbuj zainstalowac program https://market.android.com/details?id=jp...app.dskvzr tam z tego co pamiętam była taka opcja, ale mogę się mylić

Edytowane przez hanus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm podaj nazwę app'a to go znajdę bo coś link nie działa.

Co do samego problemu to nikt inny tego nie ma?

Co do ikonki to tak też myślałem, a co do launchera to to działa tak że jest to jeszcze kolejna nakładka na touchwiz'a czy sam touchwiz sie nie uruchamia a w zamian to co sobie wybiore? Poprostu nie chce telefonu zmulić całkowicie i chciałbym wiedziec jak to działa.

Aktualnie testuję "go sms pro" i jak dla mnie (pomijając kwestię ikonki) sprawuje się bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hanus

Jak wgrasz jakiegoś lunchera to nie zamulisz telefonu ;) A co do aplikacji "go sms pro" jest to jak dla mnie najlepsza apka do wiadomości ;)

A co do tego programu to się zwie: Desktop VisualizeR: https://market.android.com/details?id=jp.co.bii.android.app.dskvzr&feature=search_result

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam ten sam problem i znalazłem rozwiązanie na to. Gdy Ci się tak zatnie to pole do pisania, przytrzymaj je palcem, i daj metode wprowadzania. Wybierz wtedy inną klawiaturke i się odpali. A problemem jest to, że pliki cache od klawiatur są jakimś cudem usuwane, i jak wejdzie się w pisanie, to tel czyta że te pliki są, i próbuje je załadować, no ale nie ma z kąd i mamy takiego buga.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widze ze ma to sens o czym mowi kubica1994 bo mi tez sie telefon tnie strasznie jak chce pisac sms .... jest to denerwujace .. i pokazuje ze klawiatura ktora sie pisze sms pozera 66 ramu !!! jak sie uruchomi telefon jeszcze raz juz jest dobrze ... aczkolwiek wolalbym zeby zawsze to chodzilo ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi