Skocz do zawartości
Comprido

Jaka karta pamięci 8GB do Ace ;)

Rekomendowane odpowiedzi

a4tech

Goodram to firma "Polska". Nie wiem jak z pamięciami flash (nigdy ich nie miałem) dlatego się nie wypowiem. Ale swego czasu kości RAM-u robili bardzo kiepskiej jakości :(

Natomiast A-Data to światowa czołówka jeżeli chodzi o wszelkiej maści pamięci. Moim skromnym zdaniem dawno już deklasując takiego gracza jak np. SANDISK (do niedawna mój ulubieniec)... :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bez przesady zarówno moja adata 16GB 10 class jak i patriot 16GB 10 class mają transfery na poziomie adata 8,3MB zapis 24 odczyt, patriot natomiast zapis 9,2, a odczyt 35 tak jest według programu SD Tools, inaczej wskazuje antutu zapisy na podobnych poziomach natomiast odczyty są już o połowę niższe

U mnie A-Data 16GB class 10 na SD Tools bez włączonego dodatkowego buforowania ma zapis/odczyt: 10,6/19,8 MB/s. Z włączonym boforowaniem 12,5/32 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draggy

Czy warto dopłacać 5 funtów (25zł) do karty z klasą 10? Czy klasa 4 dla Ace'a wystarczy? 16gb Micro SDHC Sandisk Class 4 są po 10 funtów, Samsunga Class 10 za 15. Czy widać znaczącą różnicę w działaniu telefonu posiadając kartę o wyższej klasie? I nie chodzi mi o tabelki, tylko o wrażenia z samego użytkowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wg. Mnie warto :) Mialem wczesniej jakas karte z odzysku jaka z aparatu classy 4 i telefon generalnie przycinal przy przegladaniu nwaet glupiej galerii... Doplac te 25 zloty i kup Class 10 obojetnie jakiego producenta napewno i tak bedze smigac jak ta lala :) Spora roznice zauwazysz tez przy przegrywaniu duzych plikow na karte. Przezucanie filmow na karte class 4 to udreka :D

Po 2 primo: karty micro sd sa juz standardem w telefonach tak wiec kupujac taka karte 16gb class 10 to juz jest inwestycja na pare nastpnych telefonow...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a4tech

Posłuchaj @barkania - bo dobrze prawi.

No może po za stwierdzeniem "...obojętnie jakiego producenta...". Z tym się nie zgodzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

class 4 ssie... sam miałem 4 GB 4 class... jak się przesiadłem na a-data 10 clas to skanowanie multimediow trwa chwilę (ciekawostka : a-data produkuje pamięci dla sony, ale nie może już używać własnej nazwy na kartach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak z mojego doswiadczenia :) Producent nie stanowi roznicy :) Dla zwyklego zjadacza chleba czy to bedzie karta good ram 16 gb class 10 za 80 zl czy Sony (A-data) 16 gb class 10 nie odnotuje sie duzej roznicy :) Dla bardzo wymagajacych wiadomo ze przywiazuje uwage do szczegolow:D Reasumujac ja nie odczuwam roznicy :) Najwazniejsze zeby byla class 10 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draggy

To super, poszukam jakiejś klasy 10, ta Samsunga nie ma zbyt pochlebnych opinii. Dziwne, że SanDisk nie oferuje 16gb w wariancie Class 10.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwie sie ze w marketach takie zatrzesienie jest sandiksiem i wszystkie ich karty sa class 4. Wiekszosc osob nie zwroci nawet na to uwagi i placi slona kase za duza i powolna karte...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Laik nie zwróci uwagi na klasę karty tylko na jej pojemność

I w ten sposób market zarobi na tym już przerzytku co ma class 4

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi