Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

od pewnego czasu mam problem z włączającym się bluetoothem na wyłączonym ekranie

zauważyłem to przypadkiem, przy wybudzaniu telefonu na pasku widnieje ikonka sygnalizująca włączony BT, przeważnie od razu sam się on wyłącza, ale czasami muszę wyłączyć go ręcznie

w statystykach baterii też zaczął się pojawiać BT (dość rzadko się pojawia ale jednak) i dość mocno zużywa baterię

czyszczenie pamięci BT nie pomaga, całe wipe cache też nie, nawet wrzucenie softu na nowo nie pomaga :(

nawet zainstalowałem ESET ale nic nie wykrył

jakieś pomysły w czym tkwi problem??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mam ten sam problem zaobserwowałem, że po pozostawieniu na ok godzinę telefonu z włączonym bluetooth i wyłączeniu go przestaje się samoczynnie załączać podczas uśpienia lecz po całkowitym wyłączeniu urządzenia lub ponownym uruchomieniu sytuacja znowu się zaczyna powtarzać, Napisałem do firmy Samsung i opisałem problem, czekam na odpowiedź, z tego co wiem to nie jest to odosobniony problem.

Edytowane przez skolsiwo
    Nie cytujemy posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@Quatro7

Metodą prób i błędów jak na razie udaną doszedłem do tego, że winowajcą takiego zachowania się bt jest aplikacja Yanosik po jej odinstalowaniu jak na razie wszystko wróciło do normy poczekam i zobaczę czy na stałe ?

Edytowane przez deus
    Nie ma potrzeby cytowania w całości postu rozpoczynającego wątek. Wystarczy odnieść się do autura poprzez @ lub też zacytować jedynie kluczowy fragment.
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też używam yanosika (bety) i może coś w tym być.

Ja w plikach systemowych podmieniłem bluetooth.apk i jak na razie też wszystko jest ok.

Z tym że to metoda tylko dla posiadających root'a

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten sam problem u mnie pomogło odinstalowanie Whats Appa, niestety metodą prób i błędów musiałem działać... czyli format i każda instalacja/aktualizacja osobno blokowanie telefonu i oglądanie czy BT się włącza :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie sprawa z Yanosikiem się potwierdziła to był winowajca samo uruchamiania się bt na wygaszonym ekranie 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak, to yanosik BETA.

po podmienia systemowego bluetooth.apk było u mnie wszystko w porządku, do czasu pierwszego uruchomienia yanosika, po nim problem powrócił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli posiadacie Janosika należ w nim wyłączyć domyślne łączenie się z modułem Yanosik Connect to powoduje włączanie się BT po uruchomieniu janosika

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Od kilku dni mam problem z automatycznie uruchamiajacym sie bluetooth. Problem wystepuje u mnie na S7 edge, na 6.0.1 ale ma go tez np znajomy z innym nizszym samsungiem na lollipopie. W internecie jest cala masa tematow o podobnych sytuacjach w samsungach huaweii i calej masie innych telefonow nikt nie podaje sensownego rozwiazania.

Zauwazylem ze bluetooth wlacza sie automatycznie tylko jezeli jestem poza domem glownie gdy zamiast wifi mam podlaczone dane komorkowe. Sytuacja wyglada nastepujaco. Co jakis czas po wzbudzeniu telefonu (home/power) na pasku powiadomien widoczna jest przez moze sekunde ikona bluetooth. Potem się wyłącza. Ale co jakis czas ikona nie znika i trzeba sciagnac pasek i wylaczyc bluetooth switchem.

Tu na forum byl temat o tym ze problemem moze byc yanosik. Z tym, ze wszystkie opcje w zakladce bluetooth odznaczylem. Ten mimo wszystko tez sie wlacza (i przy okazji zjada mi baterie). Od czasu kiedy ten bluetooth mi wariuje nie instalowalem zadnej nowej aplikacji - jedynie aktywowalem preinstalowany Whatsapp (znajoma korzysta z tego zamiast z messengera). W menadzerze aplikacji jest ze whatsapp moze miec dostep do bluetooth uruchamiania i wylaczania go, ale nie ma mozliwosci jakby odebrania tych pozwolen dla aplikacji. Mozna wylaczyc tylko dostep do karty pamieci, telefonu, kontaktow. Ale zatrzymalem aplikacje i mimo wszystko nadal ten bluetooth sie uruchamia.

Co zauwazylem to faktycznie jak teraz jestem w domu pod WIFI to ikonka bluetooth sie nie pojawia. Wiec moze to miec zwiazek z danymi komorkowymi moze.

Moje pytanie jest takie kojarzy ktos jak mozna sprawdzic ktora aplikacja uruchamia bluetooth? Albo czy jest cos co totalnie zablokuje mozliwosc uruchamiania tego (nie korzystam z bluetootha praktycznie jest mi nie potrzebny).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yanosik ma w dwóch miejscach automatyczne uruchamianie BT. Odznacz i bedzie git.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi