Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

xyyy018

bo tylko problemy maja ci co nie znaja podstaw korzystania i optymalizacji a root bedzie nie długo

Wątpię, że ten root będzie, wgrywałem specjalnie od nowa soft v20b PLAY i tak czy siak to samo. Wyłączyłem praktycznie wszystko, mam GG, Messengera i Operę Mini (wyłączyłem nawet wbudowany Internet) i tak co kilka dni muszę wyjmować baterię, bo kończy się tak, że RAMu wolnego zostaje 0 i ubija mi wszystko w tle, więc co, nadal moja wina?

PS: Pisze się "niedługo" ;)

bo ram nie ma a wy ubijacie fona celowo bo gg jest zasobozerny a sa lepsze rozwiazania, a nowy so ma napchane wynalazków, trzeba czekac na roota i je wywalic definitywnie i potym hard reset i zacznie all działac jak powinno, wyłaczenie to tylko doraźne rozwiązanie

EDIT:

juz zaczynaja prace http://www.gg.pl/dysk/8RSJCN5201H-8BSJCN52Vuw/Screenshot_2016-07-27-13-43-19.png

To poleć mi dobrą alternatywę do GG, może to być inny komunikator, byleby obsługiwał konta z GG + archiwum, wydaje mi się, że sam korzystasz z GG...

PS: Zaznaczyłem pogrubioną czcionką fragment który kompletnie nie zrozumiałem ;)

@@amd

No ja akurat znam i wgrywać jak się wgrywa wiem. Już tyle telefonów robiłem z Androidem (będzie już koło 150). różnych marek. 

Więc wiem jak się wgrywa stocki i customy. 

Po prostu niektórzy tutaj piszą że mają problemy z danymi komórkowymi,muleniem telefonu (bo telefon ubija aplikacje itp). 

Może niech się wypowie ktoś tutaj w temacie co korzysta z tego MM na codzień jak mu działa po czystej aktualizacji i hard reset.

Ja wolę się wstrzymać niż potem rzucić telefonem o ścianę z nerwów.

Czy telefon działa stabilnie. Czy gry typu Pokemon GO działają. Czy GPS działa poprawnie, a nie szaleje itp.

No i jak z życiem na baterii?

Póki się ktoś konkretnie nie wypowie. W tych kwestiach co mnie interesują.

To wstrzymam się z flashem 6.0 tą metodą  http://forum.android.com.pl/topic/133722-wgrywanie-oprogramowania-flash-firmware-dla-telefonów-lg-alternatywna-i-prostsza-metoda-by-bride/

Bo do LG tylko tak wgrywam i nigdy żadnych prolemów nie miałem.

Mnie tam tylko denerwuje to ubijanie aplikacji, no i telefon zamula po dłuższym czasie, poczytaj inne posty kolegi amd, mu zawsze wszystko działa ;)

Bateria chyba trzyma lepiej, przynajmniej tak mi się wydaje, korzystam z GG i Messengera głównie, nie narzekam na baterię, dobrze trzyma

Pobrałem raz to Pokemon GO, z początku wywalało mi "GPS Error" ale potem jakoś ustało, ale nie wychodziłem z telefonem w trasę więc nie wiem, wyskoczyło mi za to że jakiś tryb AR nie jest obsługiwany i nie widziałem na kamerze pokemona który się pojawia na początku

Ja z flashem bym się wstrzymał, rozważam powrót na lolipopa, szczerze wątpię w tego roota, developerzy z KingRoota próbują pokazać że coś tam robią, ale jak dla mnie tylko dlatego że kilku użytkowników Spirita z XDA zaspamowało ich wiadomościami

ja od początku mam 6.0 i nigdy nie słyszałem takich teorii jakie wy wyglaszacie co nie znaczy nie wystepuja, to jak z autami, jak dbasz to auto działa bez awaryjnie latami a jak nie umie kierowca jeżdzić i nie umie inwestowac w renomowane cześci to potem ciagle naprawia to samo. ^^ u mnie z 7 dni na 10 dni bateria starcza wiec jest postep co do ram 350-450mb wolnego a na lizaku około 500mb było jak dobrze pamietam. Pokemony sa dla dzieci zreszta ta aplikacja ma inne powazniejsze zadanie i dajecie sie łapac jak te pokemony łapiecie w grze po ludzie głupieja zamiast madrzeć ale to na odrębny temat. Co do GPS mozna naprawic łatwo doraźnie lub cąłkowicie kwestią software ale musimy poczekac na roota.

http://iv.pl/images/58627170644361904303.png

Pokaż jakiś SS z tym RAMem, chętnie posłucham też co Ty tam masz z tą baterią i jak korzystasz z telefonu że trzyma Ci tydzień

No tak. Pokemony, masowa inwigilacja

PS: Włącz może w przeglądarce żeby zaznaczało Ci błędy na czerwono ;)

gps działa dobrze, tylko ze lista satelit jest stara ale mozna naprawic bez roota. co do pokemonów to nie chodzi o gre tylko jej przeznaczenie i przyszłe skutki a to mocno odbije sie na jakosci zycia 

Znasz sposoby na naprawę wszystkiego, czemu jesteś takim samolubem i się tym nie pochwalisz?

ja mam mm sprawdzałem na tych pokemonach i problem z gps mam wyszukuje albo znajdzie i znów przerywa nie da się grac wiec jest problem po za tym u mnie na mm padło wifi nie znajduje teraz sieci mam problem z gps i bluetooth dane pakietowe działają dobrze cale szczęście ze mam no limit internet caly czas po restarcie wyskakuje mi crash system wcsnn trzeba kombinacja klawiszy odpalać telefon po ustawieniach zaleconych przez "amd" kolegi z forum telefon dobrze smiga mimo tych awarii jestem zadowolony z MM wersja v20a no brand na kraje bałtyckie z językiem polskim  to jest moja opinia na temat android mm

Nic nie zrozumiałem, strasznie ciężko się Cię czyta :<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

1. GG, Messengera i Operę Mini  i to wystarcza by fona ubić :P optymalizacja systemu we własnym zakresie to podstawa ;) http://iv.pl/images/37686908190796025345.png
    2. /ciach/ - mało tego jest? potestuj, każdemu pasuje inna ^^
    3. kalibracja, optymalizacja usług, tryb nocny, tryb selektywnej obsługi internetu - zobacz punkt 1.
    4. wszystkiego nie, ale pewne kwestie tak

Edytowane przez bartekc00
    usuwam link do strony konkurencyjnej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak naprawić ten gps bez roota?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gente

Ja zauważyłem dziwną rzecz, a może to tylko efekt placebo, ze gps łapie mi szybciej w apce gps test niż w mapach lub jkiej kolwiek innej, a zwlaszcza w pokemonach gdzie mi ciągle się gubi a w nawigacji już nie, technicznie rzecz biorąc jest to niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Wszystko wylaczone i mi najawiecej wolnego pokazuje 41% 380free ram

[Dodano: 29 lipiec 2016 - 00:16]
    Amd mógłbyś zrobić poradnik albo SS jak mamy ustawić naszego ducha zeby miał tak /ciach/ super jak u ciebie z ramem i bateria napweno każdy skorzysta ja po wylaczeniu wszystkiego co możliwe nie moge uzyskac twojego efektu . To tylko prośba

punkt 3.2 regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurajmo

1. GG, Messengera i Operę Mini i to wystarcza by fona ubić optymalizacja systemu we własnym zakresie to podstawa ;)http://iv.pl/images/37686908190796025345.png

2. /ciach/ - mało tego jest? potestuj, każdemu pasuje inna ^^

3. kalibracja, optymalizacja usług, tryb nocny, tryb selektywnej obsługi internetu - zobacz punkt 1.

4. wszystkiego nie, ale pewne kwestie tak

Się znaczy co? Messanger, gg i opera Mini.

Tyle to mi aplikacji na raz działało w tle na Samsungu Galaxy Ace 2 z cm11 i kernelem ace2nuter

A samsung ma dostępnego 600 z hakiem ramu.

Jak 6.0 muli przy tych 3 aplikacjach to nie mam słów.

Daruje sobie Flash tego.

A co do reszty wypowiedzi dzięki za info.

Jak GPS wariuje to tylko utwierdza mnie w przekonaniu żeby wstrzymać się z flashem

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

nie, gg działa ciagle w tle w tym problem tak messenger, pogodynka i wiele innych aplikacji  sprawdź w pod procesach. GPS nie wariuje, przynajmniej nie umie, widocznie mam lepszy model albo dbam o niego

Amd mógłbyś zrobić poradnik albo SS jak mamy ustawić naszego ducha zeby miał tak super jak u ciebie z ramem i bateria napweno każdy skorzysta ja po wylaczeniu wszystkiego co możliwe nie moge uzyskac twojego efektu . To tylko prośba

ja robie poradniki jak musze a jak nie musze nie robie

Co na fonach najwiecej źre?  Wyświetlacz, Internet, GPS, wyświetlacz w budynku na 0%, a na 100% na dworze, GPS jak nie potrzeba OFF, Internet tylko z WIFI, zasieg 2g i sztywny na najlepszy czyli w 99% ERA i po sprawie

edycja posta cytowanego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Ok tylko z tego co wiem to wifi zre baterie wiecej niz pakiet danych ekran tak jak napisales gps nie uzywam wszytko odistalowane wylaczone co trzeba kontrolowanie procesow tez robie i dalej 43% 386 wolnego ramu rano dzis po calej nocy mialem 49% i ponad 400 wylonego twojego efektu nie umiem otrzymac ale juz widze ze zeby on byl to telefonu nie mozna uzywac najlepiej zeby tylko lezal zadnych aplikacji i gier wiec chyba MM slabo jest dopracoway do naszego spirita

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xyyy018

nie, gg działa ciagle w tle w tym problem tak messenger, pogodynka i wiele innych aplikacji  sprawdź w pod procesach. GPS nie wariuje, przynajmniej nie umie, widocznie mam lepszy model albo dbam o niego

Amd mógłbyś zrobić poradnik albo SS jak mamy ustawić naszego ducha zeby miał tak super jak u ciebie z ramem i bateria napweno każdy skorzysta ja po wylaczeniu wszystkiego co możliwe nie moge uzyskac twojego efektu . To tylko prośba

ja robie poradniki jak musze a jak nie musze nie robie

Co na fonach najwiecej źre?  Wyświetlacz, Internet, GPS, wyświetlacz w budynku na 0%, a na 100% na dworze, GPS jak nie potrzeba OFF, Internet tylko z WIFI, zasieg 2g i sztywny na najlepszy czyli w 99% ERA i po sprawie

Wyświetlacz zawsze mam na 50%, GPS nigdy nie włączam, korzystam tylko z WiFi bo swojego internetu praktycznie nie mam, a ten was widget pokazuje że mam 25% wolnego RAMu, co innego jest napisane w ustawieniach, ale zdam się na ten widget skoro wy z niego korzystacie

edycja posta cytowanego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi