Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

gente

Ja mam 6.0, średnio wolne koło 200 ramu i nic mi nie przymula, chroma czy większych gier nie utrzyma w pamięci nawet na 5.0 tego nie robił. Nie wiem po co wam aż tyle wolnego ramu, w niczym wam to nie pomoże, jeżeli jakaś apka potrzebuje więcej to ubije wam inne procesy i dostaniecie. Na 6.0 telefon zostawiony na całą noc 22-06 zjada od 0 do 1% max gdzie przy 5.0 miałem ok 2%-3% na 3h(Wi-Fi wyłączone, pakietowe oczywiście też, gps na oszczędzanie baterii, tego nigdy nie wyłączam)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Ja zrestartowalem telefon i widze poprawe mam wolnego ramu 430 450 i tak utrzymuje sie narazie bateria o 1 w nocy naladowana byla na 100% użytkuje od 8 telefon i mam 81% o 16:30 zwykle telefon juz pod ladowarka siedzi zeby tydzien dzialal ba chociaz 2 dni to nie realne chyba

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

bo w systemie ram inaczej jest podzielony tzn jest jeszcze pamieć uzywana która zwalnia sie widget nie rozpoznaje tego i widzi prawdziwa wolna a fon dzieli to na nie uzywaną lub uzyta ale wolna w chwili obecnej ;) wifi mnie źre od pakietu ale mówie, właczam jak musze inaczej off, do tego render na gpu zwolni cpu a gpu mniej papu potrzebuje od cpu ;) kalibrujcie od nowości baterie mimo ze jest fabrycznie kalibrowana to co z tego jak system nie rozpoznaje... i odcina bo wy pokazujecie telefonowi ile jest baterii wiec ładuje po 30% to macie potem tylko 30%... aaa oszczedzanie baterii off, bo to wiecej ciagnie niz pozwala

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

sprawdź appką gps android test z gplay, czy zaszukuje wgl satelity

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androits.gps.test.free&hl=pl

Jak to sprawdzić i jak naprawić ten gps?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Kalibracja dobrze rozumiem rozladowany do 5% okolo i ladowany do 100% zadnego odlaczania bo cos tak to jest kalibracja robie tak od nowosci chodz powiedzieli mi ze nie musze bo teraz sa inne baterie i ze jak chce sobie doladowac to moge bez problemu ja tam uwazam ze bateria to bateria trzeba dbac czyli rozladowac nie do wylaczenia bo tez nie zdrowo jak w samochodzie akumulator nie zdrowo rozladowywac do konca bo pozniej jest slaby i do 100% procet ladowac i dopiero odlaczyc no dzis jest jakis efekt umnie od 1 w nocy do teraz smiga normalnie urzytkuje i jeszcze nie chce ladowarki 40% mam dzieki "amd" za rady ale wifi zre wiecej niz pakiet danych baterie tu ja mam racje poniewaz pakiet odrazu lapie a wifi musi sie wlaczyc wyszukac poloczyc i zatwierdzic:) za dluga droga zeby to bylo oszczedne narazie telefon mysle wytrzyma mi 24h wiec to jest postep teraz jak zrobic zeby wytrzymal 5 dni schowac do szuflady? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kurajmo

bo w systemie ram inaczej jest podzielony tzn jest jeszcze pamieć uzywana która zwalnia sie widget nie rozpoznaje tego i widzi prawdziwa wolna a fon dzieli to na nie uzywaną lub uzyta ale wolna w chwili obecnej ;) wifi mnie źre od pakietu ale mówie, właczam jak musze inaczej off, do tego render na gpu zwolni cpu a gpu mniej papu potrzebuje od cpu ;) kalibrujcie od nowości baterie mimo ze jest fabrycznie kalibrowana to co z tego jak system nie rozpoznaje... i odcina bo wy pokazujecie telefonowi ile jest baterii wiec ładuje po 30% to macie potem tylko 30%... aaa oszczedzanie baterii off, bo to wiecej ciagnie niz pozwala

O czym ty do mnie człowieku piszesz? Serio bo nie rozumiem nic z tego bełkotu.

Napisze wprost.

/ciach/ nie znasz się, a mydlisz wszystkim oczy.

Wgralem wczoraj tą pseudo aktualizację do 6.0 na czysty soft euro open.

Z 3 hard resetami.

I telefon jakieś cyrki odstawia.

GPS wariuje.

Dane się same wyłączają itp.

Więc nie mów mi tu że na czystym 6.0 LG Spirit 4G działa normalnie i znosnie.

Jak pisałem wcześniej.

Robiłem już ponad 150 telefonów z Androidem od ZTE Blade zacząłem.

Ale nie znasz się w temacie flashowania i optymalizacji to z łaski swojej się nie wypowiadaj.

Siedzę w tuningu software od czasu starego k550i i cos o tym wiem.

Moja rada.

Jeżeli komuś nie zależy na GPS i roocie to niech śmiało aktualizuje.

Ja wstrzymam się póki bootloadera nie rozwalą na części magicy z xda.

I jakiś custom w wersji nightly nie wyjdzie minimum.

Szkoda czasu i nerwów na tą pseudo aktualizację

Wysłane z mojego LG-D315 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bartekc00
    słownictwo...
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

Kalibracja dobrze rozumiem rozladowany do 5% okolo i ladowany do 100% zadnego odlaczania bo cos tak to jest kalibracja robie tak od nowosci chodz powiedzieli mi ze nie musze bo teraz sa inne baterie i ze jak chce sobie doladowac to moge bez problemu ja tam uwazam ze bateria to bateria trzeba dbac czyli rozladowac nie do wylaczenia bo tez nie zdrowo jak w samochodzie akumulator nie zdrowo rozladowywac do konca bo pozniej jest slaby i do 100% procet ladowac i dopiero odlaczyc no dzis jest jakis efekt umnie od 1 w nocy do teraz smiga normalnie urzytkuje i jeszcze nie chce ladowarki 40% mam dzieki "amd" za rady ale wifi zre wiecej niz pakiet danych baterie tu ja mam racje poniewaz pakiet odrazu lapie a wifi musi sie wlaczyc wyszukac poloczyc i zatwierdzic:) za dluga droga zeby to bylo oszczedne narazie telefon mysle wytrzyma mi 24h wiec to jest postep teraz jak zrobic zeby wytrzymal 5 dni schowac do szuflady? :)

nie, kalibracja podobna do formowania lecz wymaga na samym początku 3-5 takiego zabiegu i dodatkowo max 1h po naładowaniu i okresowego powtórzenia x1 w mc i jest niezbędna przez brak pamieć, bo telefon odczytuje analizuje i zapisuje w kontrolerze napięcia jakimi wy operujecie czyli napięcie od podładowania do naładowania bo pojemność telefony i kontrolery analizują na zasadzie napięcia na ogniwach  a nie pojemności mAh.  ba, producenci stosuja ogniwa napieciowe zamiast fizycznych nawet, przykład samsung, iphone, huawei, xiaomii, nexusy sony, tym nic nie pomozę ale fizycznym tak a nasz spirit ma fizyczne jak 80% telefonów LG  i tam wskazane jest inaczej kontroler  złe zapamięta zakresy napięć a tym samym skróci pojemność użytkowania. Dziwne ze koledzy maja spirity robia jak im mówie i im trzyma jak głupi a wam nie, czyli co? mamy fony lepsze? hahaha marketing was otumanił i widze to mocno czytając komentarze np. szanownego @Kurajmo duzo kwiczy mało widzi hehe bo mody to zło obecnie i każdy serwisant ci to powie. bo kolega wgrał ok, ale czy zoptymalizował? NIE i w tym problem 

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Amd poprosze jak dziecku napisac jak zrobic ta kalibracje bo nic nie rozumiem co do ramu naprawde spoko po twojich zaleceniach utrzymuje 41% 55% wiec spoko ale bateri nie kumam ja rozladowuje do 5% i laduje na 100% co mam jeszcze zrobic I jeszcze pytanko mam popsute wifi wogle nie dziala nie wyszukuje nie pokazuje sie ikona wcale jakim prawem wifi zrzeralo mi baterie przez ostatnie 3 godziny zauwazylem w procesach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

wgraj tą appkę na fona, odpal lokalizację na fonie i po kilku sekundach odpal aplikację na fonie

Nie wyszukuje satelit, nawet jak jest loklaizacja włączona to jakby strzałka od lokalizacji jest szara a nie biała

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi