Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

amd

Amd poprosze jak dziecku napisac jak zrobic ta kalibracje bo nic nie rozumiem co do ramu naprawde spoko po twojich zaleceniach utrzymuje 41% 55% wiec spoko ale bateri nie kumam ja rozladowuje do 5% i laduje na 100% co mam jeszcze zrobic I jeszcze pytanko mam popsute wifi wogle nie dziala nie wyszukuje nie pokazuje sie ikona wcale jakim prawem wifi zrzeralo mi baterie przez ostatnie 3 godziny zauwazylem w procesach

jak stare ogniwo? bo jak juz masz 10 ładowań po twojemu to bateria do kosza bo nic nie ugrasz na niej

https://winclub.pl/topic/594-podstawowe-zasady-użytkowania-baterii-do-laptopatelefonu/?p=7427

Ps: to nie ejst forum konkurencyjne wiec nie /ciach/

Edytowane przez bartekc00
    niepoprawne słownictwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Przeczytalem poprobuje moz3 sie jeszcze ogarnie ale tam jest tez o bateri w laptopie z tego co wiem nie mozna dzialac na bateri i jednoczesnie byc podlaczonym stacjonarnie do pradu to psuje baterie przeciez ja mam laptopa 5 lat od nowosci bateria naladowana lezy w szufladzie a laptop podlaczony jest stacjonarnie do pradu co jakis czas wkladam ta baterie rozladuje naladuje i znow chowam bo podobno nie uzywana sie wylewa w laptopie do dzis jak wrzuce baterie smialo moge go odlaczyc i pouzywac max 4 godziny ale to juz tak mialem Od nowosci w telefonie tez nie jest dobrze rozladowywac do konca tak mi sie wydaje zastosuje ta technike z tego forum niekonkurencyjnego i zobaczy czy cos sie zmieni po miesiacu

Edytowane przez tojaaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

moja od nowosci 5 lat miała i ciagle uzywana była 2-3 dziennie rozładowywana japan, teraz mam bak tez japan i co? 4 rok trzyma jak nowa

zrozumcie ciemne masy ludzkości, nie rozładujecie jej do ZERA bo kontroler ma przypisane 5% rezerw a fon 10% dla potrzymania pamieci zegara, stanu itp kurde jak możecie do zera? chodzi by ja do zera używalności. Ja to stosowałem na mb511 3 dni, p710 6 dni, h440n na 5.0 7 dni a na 6.0 10 dni na nokiach starych z LI-ON tez i tez trzymały po 7-10 dni. Mówie to sie stosuje od NOWOŚCI OGNIWA a nie juz wyżyłowanym bo takim nic nie zdziałacie bo te informacje sa zapisywane w pamieci ROM nie RAM kontolera z opcją tylko odczytu, jak zapisze ci kontroler ze uzywane masz 30% to je zapisze i po ptokach

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

To ja niewiem od nowosci rozladowuje telefon do 5% i laduje do 100% zawsze nigdy nie ladowalem tylko wylaczonego telefonu zawsze wlaczony to jest bledem? bo tak to wszystko robie jak nalezy tak mi sie wydaje rozumiem co piszesz nie rozumiem co zle robie od nowosci duch trzyma mi dzien gora poltora na jednym ladowaniu ale te poltora to jak prawie wogle nie jest użytkowany zreszta naprawde w tej chwili jestes jedyny ktoremu w spirit trzyma 10 dni bateria ja dbam o baterie od nowosci i takiego efektu nie mialem nigdy nawet jak telefon urzywam tylko rano w drodze do pracy i po pracy w drodze do domu to i tak poltora dnia najdluzej trzymal tez znajomi moji maja ducha i żala sie na baterie niewiem jak oni laduja ale w pracy zazwyczaj laduja sie moj i znajomego bo tez dzien lub poltora mu trzyma przy znikomym uzytkowaniu

Edytowane przez tojaaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

do 5% czyli do 15% a powinno rozładowywać do "zera" czyli do 1% na fonie. Fon ładujący sie ON rezerwuje 20% baterii i mimo ze ładujesz do 100% tak naprawdę do 80% ^^ czyli ładujesz od 15% do 80% wiec zakres pracy ogniwa masz tylko i wyłącznie 65% dlatego na On fonie nadal 1-2H trzymac pod ładowarką. Nie jedyna ale jedyna na tym forum bo tutaj nie ma ludzi którzy mają wiedze znacząca ;) znam kilkunastu którzy mają spirity i bateria 5-10 dni trzymie ale mówie ciagle sms i połaczenia ale bez netu 3g a 2g samo i zero szmiry gg czy fb

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Czyli na włączonym jak ładuje to po 100% go jeszcze podtrzymać zeby doladowal ile z godzine ? I ładowanie podlaczyc jak do 1% spadnie dzieki za cierpliwosc do mnie wieżę ci z ta baterią ze tak masz post wyżej rozwial mi całą zagatke z bateria nie jest naladowana nigdy 100% w mojim przypadku tylko na 65% i dla tego szybko spada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

dokładnie tak, i 1-2h ale mówie kalibruje sie na wyłaczonym telefonie a nie właczonym 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tojaaj

Ok akurat padnie mi na wieczor to go wylacze i na wylaczonym go naladuje moze cos sie poprawi jak pare razy tak zrobie

Edytowane przez tojaaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

nie wiem w jakim stanie masz ogniwa juz obciete, może pomóc ale nie musi, wiem natomiast ze to dziala na nowych bo testowałem kilka fonów gdzie kupowałem zawsze druga baterie taka sama o identycznych parametrach i pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak mam ładować telefon?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi