Skocz do zawartości
bartekc00

Android Marshmallow - dyskusja, opinie, wrażenia, zmiany względem Lollipopa

Rekomendowane odpowiedzi

Hahahaha hahahaha :D :D :D   Wy serio wierzycie amd?? To o czym pisze to pierwszy stopień do uwalenia baterii!!! Obudzcie się w końcu bo jak to czytam to mam wrażenie, że są tutaj same dzieci poniżej 10 lat. Obecnie baterie się nie formuje!! Dlaczego wam fon komunikuje przy 15 %?? Całkowite rozładowanie baterii ja zabija!! To nie ta generacja baterii co kilka lat temu. L-Ion i Li-Poly to nie to samo co NiMH. Ale uwalajcie sobie baterie dalej :D

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_w
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

tak, szkoda ze ja nie uwaliłem ani jednej a japonskie koncerny TOPOWE BAK sie nie myla, w lapku to samo, wam siadaja po roku a mi po 4 latach nie chca dziwne tez nie? a KTO Mówi o formowaniu dzieciaku kopnięty od pokemonów, bo inaczej nazwac tego nie można jak ktoś myli dwa zupełnie inne pojecia, kalibracja to nie formowanie i nic nie zabije juz zabitej baterii. Li-ON nie ma jak rozładowac normalnie do PEŁNA, zawsze kontroler ma ograniczenie rezerw to samo telefon. Dziwne że mi zadna bateria od kalibrowania nie padła pokemonie tylko tobie i nie od kalibrowania a od głupich cykli ^^ Pracuje juz tyle czasu i nie słyszałem by formowanie było wskazane dla Li-On ale też nie spotkałem tych co używaja formowania by sie im cos stało, natomaist kalibracja wskazana ale przy ogniwach fizycznych nie napięciowych dlatego trzeba wiedzieć jakie sa i je rozpoznac a to bardzo prosto wystarczy znac podstawy ogniw

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

amd czy ja wyglądam na dzieciaka? :) I bez wyzwisk proszę bo to tylko świadczy o Twojej prostocie. Skoro radzisz komuś aby wyładowywał baterie do zera to musisz też wiedzieć, że taka osoba może mieć do Ciebie pretensje :) Do pozostałych osób z forum apeluje o rozwagę bo od dłuższego czasu (pozostali zapewne również) przestałem wierzyć w bajki opowiadane przez tego pana :) Miejcie swój rozum :)

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lukasz_w
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

nie wiem jak wygladasz ale tak piszesz jak dziecko, ja nawet nie zaczałem cie wyzywac wierz daleko do tego jak z średniowiecza do PRL, nie rozładujesz do zera ogniw LI-ON naturalnie w fonie czy innym urządzeniu wiec ty przestań bredzić, kontoler ma zapisane 5% napiecia wyjsciowego czyli 4v na ogniwach wiec daje nam to około 1v na czysto do tego telefon rezerwuje sobie 10% na podtrzymanie pamieci wiec jakie rozładowanie do zera nastepuje? mozesz rozładowac ale podpinając żarówek na kabelki i trzymac inaczej nie ma szans wiec radze sie nauczyc o ogniwac czegoś zanim bredzic i powielac zabobony o których nie masz nawet zielonego pojecia

Wiesz co szkodzi piekielnie mocno? powiem ci, szybkie ładowania, 9v na 1,55v masakra te ogniwa sie degraduja o 60% szybciej ale tego nie mówi sie i stosuje w fonach bo wiedza ze dają napieciowe ogniwa wiec i tak padna szybko, do tego "niewymienna" i all załatwia sprawe szybkiego padniecia telefonu bo kupisz drugi ^^ czysta ekonomia

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiąc do ZERA każdy ma na myśli wyładowanie baterii do 0% czytanego przez fona. Kontroler może być uszkodzony i taką baterie szlak trafi :) Skóro uważasz POKEMONIE (skoro to nie jest wyzwisko :D ), że taki zabieg jest ok i NIGDY przez to nie opadła bateria to najwyraźniej jeszcze mało wiesz :) Cały czas ładujesz ogólnikami, zapewnieniami a zero konkretów - te 10 dni pracy na baterii mnie rozwaliło :D Przelicz sobie wzorem ile by musiał tel zużywać energii aby z 2100 mAh telefon pracował ciągle przez 240 godzin :D

I aby nie być gołosłownym jak Ty przytoczę Ci pewien fragment, nie będę cytował strony, sam może znajdziesz :) Ale aby być pewnym, że mnie zrozumiesz pogrubiłem Ci :)

Efekt pamięci faktycznie istnieje, ale dotyczy tylko starych modeli ogniw. Opracowane przez Waldemara Jungera już w roku 1899 akumulatory niklowo-kadmowe (NiCd) do lat 90. XX wieku były najbardziej rozpowszechnionym typem baterii – a to właśnie w ich przypadku daje się zaobserwować efekt pamięci. Akurat w nich oraz na mniejszą skalę w nowszym typie baterii niklowo-metalowo-wodorowych (NiMH) podczas częściowego rozładowania wytwarzają się redukujące pojemność kryształy soli nieorganicznych. W praktyce oznaczało to, że typowy akumulator NiCd o pojemności 600 mAh podłączony do zasilania – mimo 10-procentowego zapasu energii – zaczynał w wyniku tego zabiegu udostępniać tylko 540 mAh. W związku z tym wielu użytkowników zachowywało się bardzo sensownie, zostawiając urządzenia bateryjne włączone tak długo, aż same się wyłączały, czyli do całkowitego rozładowania baterii.

Od roku 2009 zakazano wprowadzania baterii NiCd w całej Unii do większości urządzeń. Przyszłość należy do akumulatorów litowych, w więc litowo-jonowych (Li-Ion) albo litowo-polimerowych (LiPo), takich jakie są montowane w prawie wszystkich smartfonach i notebookach. Akumulatory wykonane na bazie litu nie znają efektu pamięci – wręcz przeciwnie: w przypadku zbytniego rozładowania mogą ulec uszkodzeniu. Jeśli napięcie akumulatora litowego przez dłuższy czas spada poniżej określonej wartości, mogą w nim powstać mostki miedziowe, które prowadzą do zwarcia i tym samym do awarii urządzenie. Z reguły baterie litowe mają jednak system wyłączania awaryjnego, zapobiegający ich głębokiemu rozładowaniu.

Testy wykazały, że akumulatory litowe żyją znacznie dłużej (a więc wytrzymują więcej cykli ładowania), jeśli ładuje się je ponownie już po nieznacznym rozładowaniu. Przyczyna leży w tym, że proces ładowania silnie obciąża akumulator, zwłaszcza w wyniku nagrzewania. Jego wydajność zmniejsza się więc proporcjonalnie do długości procesu ładowania. Podsumowując, twierdzenie, jakoby akumulatory należało całkowicie rozładowywać przed ponownym ładowaniem, jest już więc mitem.

Edytowane przez lukasz_w
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    amd

jakbyś czytał to bys wiedział że do ZERA oznacza do zaprzestania przez urządzenie prawidłowej pracy. gdyby kontroler był uszkodzony to by telefon baterii nie używał by ci ja wyrzucał ze brak certyfikatów lub uszkodzona bateria albo włączy i zaraz wyłączy i by jej nie ładował \, widzisz tyle sie znasz to lecz na pielgrzymce bo kalibrowane ogniwo ma wykorzystany cały potencjał napiec a nie mały zakres. Mówie ucz sie bo zginiesz jak działaja ogniwa in telefony obecnie. ty naucz sie czytac potem pisz definicje bo nie wiesz czym piszesz ^^  zobacz ile ciagnie twój kochany p9 z baterią 2900mah ze 3x dziennie trzeba ładować 

Edytowane przez amd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz proszę Cię, przeczytaj swoją odpowiedz jeszcze raz i przetłumacz na nasz język ojczysty bo kaleczysz go bardzo :) Chyba, że to celowe zachowanie aby reszta nic nie zrozumiała :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem ale to nie jest miejsce na taką polemikę miedzy sobą, to nie jest komunikator. Ja wiem że to zabawne jak w kabarecie ale nie tutaj. A jak już wspomina tu jeden o banowaniu to nie ma sensu chyba że was obu. A co do baterii faktem oficjalnym jest że trzeba ją podłączyć do ładowania jak wartość spadnie poniżej 15%. Nie można dopuszczać do 0% bo takie baterie żyją krócej i to znacznie. To tylko fakty.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ValdeQ

Tak samo kalibracja baterii jest mitem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xyyy018

a mi nie, ja sie ciesze kim jestem, mi marketing kitu nie wciśnie jak tobie, wgrałeś juz lizaka? bo podobno pinka tragicznie działa

Chyba mnie masz na myślli, tak wgrałem lizaka i dobrze mi z tym :D

Prawdą jest że baterię która ma 0% trzeba podłączyć do ładowania bo uniemożliwia korzystanie z telefonu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi