Skocz do zawartości
Groszexxx

P760 Brick. Nie wchodzi w S/W.

Rekomendowane odpowiedzi

Vangreen

@@Groszexxx A co się stało że telefon jest w takim stanie? Może to nam nasunie odpowiedz. 

[Dodano: 25 maj 2016 - 22:27]

1) take out the battery
    2) plug the phone in a PC via micro USB
    3) while holding volume up, put in the battery
    4) screen whill pop up asking you to hold volume up, relise it and press it agen till you get in download mode.

Ta metoda pomaga przy skopanym bootloaderze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@@Vangreen

Wykonywałem wiele operacji na raz. Można by rzec, że od kumpeli dostałem telefon w podobnym stanie, z tym, że "ożywiłem go" przez wgranie x-loader, u-boot. Dorzuciłem do tego CWM recovery. I pod CWM chcialem wgrać nowy ROM. Dalej był zawieszony na logo LG. Flashowanie za pomocą softu LG nie było możliwe, 3 różne programy próbowałem... 

No i wtedy zacząłem kombinować. Na nowo wgrałem x-loader i u-boot. Wgrałem TWRP. Nie wiem czemu, ale dalej się CWM wczytywało. No to potem zacząłem czyścić komendą fastboot erase. Nie pamiętam jednak co dokładnie... teraz wiem, że to wszak poszczególne partycje czy te bootstack. Do tego próbowałem zablokować loader, o czym pisałem w pierwszym poście i dawałem link do forum, gdzie procedura była opisywana.

Nie ukrywam, że przed podejściem do tematu nie miałem zielonego pojęcia. Siedziałem 18h przy tym, przez ten brak efektów i siedzenie w kółko na logo LG, otuchy dodał mi fakt, że nie można go sbrickować, więc zacząłem robić co mi wpadło do głowy. Piszę to po to, żeby wyjaśnić fakt, dlaczego tak trudno mi to po kolei wszystko odtworzyć.

Kolega wie jak działa ten fastboot? Dla mnie jest zagadką jak na przykład na układ z JB da się komendę: 

fastboot flash x-loader x-loader.img
    fastboot flash u-boot u-boot.img
    fastboot flash recovery recovery-clockwork-6.0.2.9-p760.img

To rozumiem, że musiała istnieć "partycja" x-loader, którą wypełnił wzorem z pliku x-loader, tak? Tylko, że na żelku takiej partycji nie ma.

Może jakbym ponowił wgranie wszystkich plików z ICS przez fastboot flash i wpisał wszystkie nazwy tych partycji , a pliki bym wziął oczywiście ze stockowego romu to by coś pomogło? 

Zresztą, tak spróbuję zaraz. 

Czy Kolega może mi wyjaśnić co odpowiada za włączanie poszczególnego trybu? Np.  S\W upragde czy Recovery  mode czy nawet fastboot? 

Ja nie napisałem wprost, że fastboot jest inicjowany tylko przez program, na zadanie programu telefon bez baterii do kompa, i szybko wkladam baterie. To jedyna komunikacja z telefonem.

Edytowane przez Groszexxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Więc tak: 

Na nowo wgrałem 

x-loader, który sam wyekstrahowałem z pliku 0-gpt1.img (po rozpakowaniu romu). Łatwo zauważyć, że wśród wypakowanych plików brakowało x-loader, jako, że analizowałem plik z układem partycji - właśnie  0-gpt1.img, który ważył 512KB (przecież do opisu partycji wystarczy tylko 6 sektorów) widać od razu, że w owym pliku jest jednocześnie cała partycja (od 256 sektora do 1023 ) to loader. Sprawdziłem z plikiem p1ics760.bin (w fastboot od Lelusa http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2292828 ) - dokładnie to samo. 

u-boot

boot

recovery 

Ciągle bez efektów. 

Przecież musi być jakiś sposób. I na pewno nic się nagle nie zepsuło. Kurde mać!

Edit: 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39732470&postcount=20 

ten u-boot się różni od oryginalnego.... nie mniej - próbowałem oba....  x-loader taki sam.

Co odpowiada za włączanie się telefonu? Rozumiem, że za każdy tryb odpowiada co innego, tak? Niemniej możliwości są tylko... trzy? S/W Mode, Recovery, normalne włączenie 

Jakieś informacje?

Edytowane przez Groszexxx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedna obserwacja: 

Fastboot by Lelus  przy wybieraniu opcji wgrania xloadera i uboota wywala błąd przy wgrywaniu uboota. Na każdej opcji. 

Postanowiłem zatem podmienić plik, który jest wgrywany. 

\fastboot\xu\p2ics760.bin zamieniłem na \fastboot\xu\p2ics760.bin.old 

a oryginalny stockowy u-boot wrzucilem do tamtej lokalizacji i zamienilem na p2ics760.bin 

(próbowałem również u-boota z linku z pierwszego postu, ktory za pierwszym razem ozywil moj telefon). 

I szok: 

też jest błąd. 

Podczas, gdy ten sam plik wgram tradycyjnie: 

fastboot flash u-boot (niezależnie, który, bo wgrywa się każdy). Operacja kończy się sukcesem. 

Czy jest opcja, że mimo pozytywnego zakonczenia operacji - realne zmiany nie są wprowadzone? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Po opisie twojego problemu ja stawiam na uwalony emmc. Dlatego mimo że udało Ci się wgrać co nie które pliki, przynajmniej miałeś komunikat że ok, to nic nowego się nie zapisało. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jeden z możliwych wariantów. Niemniej pomimo małego doświadczenia uważam go za najmniej prawdopodobny. Albo jeszcze inaczej, żeby absolutnie nie podważać Twojego zdania - po prostu nie chcę go brać pod uwagę. 

Chociaż i w jakiś sposób by wyjaśniało błędy przy flashowaniu LG. No, ale najłatwiej powiedzieć z każdą możliwą usterką, że uwalona jest płyta ;-).  

Poszukam drugiego P 760 do testów. 

Jak zobaczyłem jak wygląda ten emmc to się przeżegnałem. Spodziewałem się czegoś z mniejszą ilością pinów i nie bga... no, ale to już mój brak wiedzy. 

@@cvxcvx

Żeby już nie przynudzać, bo temat jest bliski wysyceniu. Czy coś prócz wymiany emmc można spróbować?Z tym Twoim pudełkiem zatem nie ma co  się fatygować nawet? 

Dziękuję za zapoznanie się z tematem. Doceniam to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Można próbować naprawy emmc po ISP. Robi się format całego chipa, wgrywa nowy fimware do niego i jeśli to był błąd programowy to powinno pomóc jeśli uszkodzenie hw to wymiana emmc lub druga płyta. Przy czym samo emmc kosztuje ok 100.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi