Skocz do zawartości
matki121

ROM - Android 5.1/6.0 - co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,
    Szukam dobrego, w miarę wydajnego ROMa do naszego telefonu. Aktualna wersja B170, brand Oragne. Nie ukrywam, że ten soft, to według mnie dziadostwo praktycznie najwyższych lotów, dlatego też szukam czystego androida do tego Huaweia.
    Nie ukrywam, że prosiłbym również o dość szczegółowy poradnik, ponieważ nie chciałbym uceglić telefon w pierwszym dniu użytkowania ;)

Edytowane przez bartekc00
    Proszę precyzować nazwę tematu w przyszłości :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Nie ma żadnego romu. Wystarczy przejrzeć forum by się tego dowiedzieć. Polecam też Google

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Edytowane przez Krvstivn Midthav Ignvczvk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    seitas

Na tę chwilę nie ma "czystego" ROM'u na ten telefon. B170 to nie brand. Możesz pomyśleć o przesiadce na B560 (Android 6.0).

Wysłano z Huawei P8 Lite

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem po co @@Krvstivn Midthav Ignvczvk wprowadza na forum atmosferę znaną z elektrody, czyli grupy osób liżących się po jajkach. Jeżeli ktoś ma problem, to może warto pomóc, a nie pisać by poszukał sobie w google? 

@@matki121 Romów modowanych jako takich nie ma, ale możesz sobie wgrać Androida 6.0 (Polska B560, albo na rynek zachodni B550). Możesz też zakualizować sobie telefon do wersji B200 przy czym zostaniesz na Androidzie 5.0. 

Wszystkie poradniki, oraz informacje o ROMach znajdziesz na forum, w tym dziale. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@wodzu_91 wystarczy poświęcić 5 min by znaleźć odpowiedzi na jego pytanie a nie kreować setny wątek o tym samym

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dapik1

@@matki121

Masz telefon z brandem Orange , wersja B170 ? Wydawało mi się że ta kompilacja (B170) to czysty Android.

Nie wiem jak wygląda sposób debrandowaniem EMUI opartego o brand Orange.

Część użytkowników jest zadowolona z 5.0.1B170 , inni z wersji 6.0 B550 (wersja hiszpańska) , dużo osób przeinstalowało sobie 6.0 B560 (wersja dedykowana dla naszego kraju), mi osobiście bardzo dobrze pracowało się na 5.0.1 B190 (kompilacja niemiecka). Z powodu stosowania przez Huawei nakładki w postaci EMUI różnice pomiędzy 5.0.1 a 6.0 nie są na pierwszy rzut oka takie widoczne. Możesz zainstalować sobie nowego launcher np.: Nova i przez kilka dni popracować na nim, może to spowodować iż w pewnym stopniu zmienisz zdaniem o tym telefonie.

Pojawiają się informacje o tym iż ktoś pracuje nad stworzeniem czystej wersji Androida ale z powodu zastosowania w telefonie autorskiego procesora niestety będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość.

Wysłane z mojego ALE-21C432B560 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem fona w Orange, ale to chyba wersja niebrandowana. Aktualizacja do 560 przebiegła pomyślnie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie nie wiem czy to brandem można nazwać, jendak miałem kilka apek na start od orange. Wgrałem 6.0 ręcznie, trochę się pobawiłem w modyfikowanie i jak na razie działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi