Skocz do zawartości
marejkomunista

Jaki ROOT na galaxy s5 knox 0x0 ? najlepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jaki root zainstalować najlepiej na galaxy s5.  android L 5.0 

Edytowane przez marejkomunista

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@@marejkomunista

Podaj chociaż wersję Androida jaka posiadasz.

I przesledz tematy w podpiętych a tam znajdziesz propozycje;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam, nowy jestem na forum, więc jak temat w złej kategorii to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Mój problem jest taki, że chciałbym zrobić ROOT'a dla Samsunga Galaxy S5 SM-G900F (wersja androida obecna to 5.0), bez zmiany flagi KNOX. Przeglądałem już sporo tematów na innych forach (głównie na xda) ale odpowiedzi nie znalazłem. Metoda przez towelroot nie działa, czytałem jeszcze, że da radę przez KingoRoot, ale gdzie indziej znalazłem informacje że powoduje już zmianę flagi. Naprawdę, proszę o jakąś pomoc, bo chcę wywalić tego Androida i zainstalować sobie Cyanogenmod'a (bez zmiany flagi KNOX oczywiście).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz

O ile samo zrobienie ROOTa może się udać to wgranie jakiegokolwiek CustomRomu to pewne nabicie flagi.

O cynogenie możesz zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Po zrobieniu ROOT'a jest możliwość zamrożenia (wyłączenia) KNOX'a, więc to nie jest problem. Problemem jest, aby zrobić ROOT'a bez nabicia flagi.

Edytowane przez Gość
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli uważasz, że zrobisz roota i zamrozisz aplikację knox później zainstalujesz TWRP w celu zmiany androida i flagi nie nabijesz to jesteś w błędzie. Albo flaga i gwarancja albo customy i brak gwarancji. Na forum jest opisane jak zrobić root bez nabicia flagi. Ale jak chcesz wgrać cyana to o fladze zapomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    frrancuz
    Napisano (edytowane)

KNOX to jak by 2 rzeczy.

Program i zabezpieczenie.

Nabicie knoxa jest nieodwracalne - powiedzmy że płyta główna jest w jakimś punkcie trwale uszkadzana.

Aplikację można skasować, mając ROOT, i to jest prawda, jednak nawet wtedy KNOX [ten o który tobie chodzi] działa sobie niezależnie.

Jak napisał poprzednik - nie da się mając ROOT zamrozić knoxa i grzebać customami.

Jeżeli taki jest poziom twej wiedzy - nie chodzi mi o obrazanie, nie każdy musi wszystko wiedzieć - to albo sobie odpuść, albo się doinformuj.

Szkoda żebyś sobie knoxa nabił i potem żałował.

[Dodano: 26 maj 2016 - 12:44]

@@marejkomunista

A KNOX? 0, nabity, zwisa ci to?

Edytowane przez frrancuz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli taki jest poziom twej wiedzy - nie chodzi mi o obrazanie, nie każdy musi wszystko wiedzieć - to albo sobie odpuść, albo się doinformuj.

Szkoda żebyś sobie knoxa nabił i potem żałował.

Nie chodzi tu o mój poziom wiedzy, fakt pierwszy (i ostatni) raz mam telefon od Samsunga, i chciałem znaleźć taki sposób, na wgranie custom rom'u, aby w przyszłości można było wszystko cofnąć (wcześniej miałem telefon od Sony, i przy sprzedawaniu wszystko co przy nim majstrowałem cofnąłem). No cóż jak się nie da, to trudno, cyana wgrałbym tak czy siak, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi